Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiunk 21 hónapos lesz,...

A kisfiunk 21 hónapos lesz, mikor megszületik a kistesója. Tud addigra annyit sétálni, hogy ne kelljen testvérkocsi?

Figyelt kérdés
12 hónapos volt, mikor elindult önállóan. Kézenfogva most 100-150 métert sétál, aztán felveszem, vagy berakom a babakocsiba. (13 hónapos)
2011. jan. 26. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem fog. A fiam 18 hónapos, de akár egy óra hosszát is elmotorozik, nem kell se cipelni, se kocsiba tenni.
2011. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fog tudni járni, de a testvérkocsi akkor is hasznos lehet. Gondold el, hogy egyedül mész a 2 gyerekkel pl. bevásárolni...
2011. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos. Látványosan hétről-hétre egyre többet tud menni. Ha kijön a jóidő, ti is többet tudtok majd sétálni, és akkor hozzászokik.
2011. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem fog, próbálj meg gyakrabban sétálni vele kézenfogva, vedd ki töbször a kocsiból hogy szokja. A kisfiam szintén egy évesen kezdett járni, most másfél éves gyönyörűen jön mellettem kézenfogva vagy motoron, most kb 20 perc mire elfárad. Ő pont két éves lesz mire megszületik a kistesója, remélem addigra már nem kell kocsi. Én egyébként egy testvérfellépőt vennék inkább mint egy testvérkocsit, vagy egy hordozókendőt, v kengurut a kicsinek, sokkal olcsóbb.
2011. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A szokásaitoktól függ. Ha napi kár több alkalommal rövid távokat tesztek meg, akkor nem biztos, hogy ki fogod használni. De ha gyakran mászkáltok messzire, akkor kelleni fog. Számold bele azt is, lehet, hogy igényelni fogja a babakocsit, ha meglátja benne a tesót. Ezen kívül az is gondot okozhat, hogy egy 2 év körüli gyereket nem lehet mindig szóval irányítani, néha megy, amerre lát. Megoldás lehet még a testvérfellépő is.

Nekem egy év különbségesek a gyerekeim, elég sokat voltunk úton. Nem mondom, hogy napi rendszerességgel, de majdnem a kicsi 3 éves koráig használtuk az iker sportkocsit.

2011. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már most is sétálunk pár hete "lábon", épp azért, hogy érezzen rá az ízére, na meg edződjön. Eleinte csal 10-20 m volt, fokozatosan mindig kicsit többet bír. Szimpatikus megoldás a testvérfellépő.
2011. jan. 26. 14:00
 7/13 anonim ***** válasza:
lehet hogy tud , de nem biztos hogy akar. sztem inkább próbáld a kismotorhoz szoktatni majd, és legyen egy testvérfellépőtök is. az én kislányom ha 21 hósan született volna kistesó, nagy gond lett volna hogy közlekedik. ui akkor még se motor, se gyalog (pedig ő 11 hósan kezdett járni). ez nagyban gyerekfüggő is. szerencsére azóta már szeret motorozni, meg a gyaloglás is egyre jobban megy, 4 hónap híján 3 éves lesz mire megszületik a tesója.(7 hónap múlva).
2011. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 23 hónapos volt amikor a húga megszületett, nem vettünk testvérkocsit. Mindig sétált mellettem, fogta vagy a kezem, vagy a babakocsit. Soha nem kószált el, és soha nem kérezkedett fel a kocsiba. 14 hónaposan indult el.


Meglátod, ahogy itt lesz a jó idő, és többet lesztek a szabadban rohamosan fog a mozgása, járása fejlődni.

2011. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most az elsővel elég sokat és messzire sétáltunk eddig babakocsival, de nem tudom, hogy fog alakulni a kettő esetében.
2011. jan. 26. 14:02
 10/13 anonim ***** válasza:
22 hónapos a lányom, 10 hónapos korától jár. El is bír gyalogolni a boltig, de míg fizetek meglép. Ezért a lábam közé szorítottam és így a satuban nem tudott elmenni. Szóval az akarattal van a probléma. MIkor kiértünk a boltból megunta a sétát és másfelé akart menni mint én. Szóval tragédia volt. Lehet hogy én vagyok szar anya és neveletlen a gyerekem, de ez a gyaloglás nekünk nem jött be. Én tuti vennék egy olcsó használt testvérkocsit most és a tavasszal majd megpróbálnám a sétát.
2011. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!