Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka miért nem igényelheti a...

Apuka miért nem igényelheti a gyerek után járó szabadságot ha anyuka gyeden van?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kislányom, eddig férjem igénylete a gyerek utáni szabit, mert az én cégem felszámolás alatt van és ha én igényleném elveszne, viszont az új munkahelyén erősen javasolták, hogy ne igényelje, vagy ha igen indokolja meg, mert ha anyuka gyedet kap akkor már nyilatkozott arról, hogy ő vállalja a nagyobb szerepet a gyermek nevelésében, és ha úgyis otthon van apuka ne igényelje a szabit, mert nem ő látja el a gyereket. Merthogy a törvény szerint a gyerek után járó szabit az igényelheti aki több részt vállal a gyermek gondozásában, és az nem apuka aki dolgozik, hanem anyuka aki úgyis otthon van.

Tehát vagy igényeljem és vesszen el, vagy igényelje apuka, menjen szembe a munkáltatóval mellyel nagy esélyt szerez a felmondásra


2011. jan. 27. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen "szemetek" a férjed cégénél, há le kell nyelnetek a békát sajnos, mert gondolom, nem szeretnétek, ha emiatt kirúgnák Őt egy mondvacsinált indokkal. :( Ilyen világban élünk sajnos, tényleg nagyon nagy pofátlanság!
2011. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mert írták, hogy ha például rokkant vagyok akkor megértik vagy ha a gyerek az, de erről nyilatkozzunk.
2011. jan. 27. 14:22
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez felháborító!

Nállunk a férjem 2 hete kezdet az új melóhelyen,első nap a munkaügyesek kérdezték tőle,hogy ki veszi igénybe a szabit!Mondta,hogy ő!Már adták is neki a nyilatkozatot!

Szerintem egy apának is ugyanúgy joga van minél többet otthon lenni a gyermekével,családjával!

De sajna kedves kérdező a mai világba tényleg be kell fogni a szánkat és meghunyászkodni,főleg úgy hogy most már felelőséggel tartozunk a gyerekeinknek!Tahát ha nagyon szarakszanak hagyjátok azt a 2 napot!Bár én azért még finoman forszíroznám a dolgot!

2011. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
De szemetek egyes munkáltatók! Szerintem ez tövénytelen. Igen, tényleg arról kell nyilatkozni, hogy aki kéri, az vállal nagyobb szerepet a gyereknevelésben, de mivel ez a pótszabadság egyik szülőnek törvényileg jár, és anyuka nem tudja kivenni, ezért automatikusan az apa kérheti. Nálunk a férjem kérte, és a papíron alá kellett írnom, hogy azért nem én veszem igénybe, mert gyeden vagyok, így nem tudom igénybe venni. De ez a 2 nap nem ér annyit, hogy kirúgják.
2011. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
hát igen, csak itt azzal érvelnek, hogy ha gyeden vagyok otthon, akkor már nyilatkoztam a gyed igénylésénél arról, hogy én foglalkozok vele többet, ha meg apa kéri a szabit azzal ő nyilatkozi ugyanerről, és ezt nem lehet. És aakor javasolják, hogy ne ő igényelje.
2011. jan. 27. 14:38
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóba felháborító! Nálunk a férjem igénybe veszi nem is volt kérdés, ami jár az jár!
2011. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez csak már tényleg szőrszál hasogatás és kicseszés.

Amúgy igazuk van, a törvény valóban ez, de most úgy őszintén, szerintem nem egy meg nem kettő család van, akinél anyuka gyeden, apa meg igényli és megkapja a szabit a gyerek után. Akkor most az összes ilyen kivizsgálnák és büntetnének? Ugyan már...


Amúgy meg egyik ismerősömnek is ugyan ezt mondta az előző munkáltatója, mire a srác meg közölte velük, hogy mivel ő keresi a több pénzt, így ő vállalja a nagyobb rész a gyerek gondozásában. Persze erre se köpni, se nyelni nem tudtak. És ha azt vesszük, ez is igaz.


Amúgy totál megértelek, jogos a felháborodás, de sajnos tényleg nem tudsz mit tenni... Azt még nem tudom, hogy az ilyenkor igényelt szabi, az nem vihető-e tovább mindaddig, amíg visszamész illetve mennél dolgozni. Mert még ha meg is szűnik a munkahelyed, ugye attól még szabi jár a gyed idejére is, amit gondolom ki is fizetnek neked a gyed v gyes lejárta után. Ennek még utánakérdeznéd a helyedben.

2011. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sajnos vég-vagy felszámolás után örülhetek ha leszámolópapírjaim lesznek, ugyanis a cégem eltűnt, felszívódott, elérhetetlen.
2011. jan. 27. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!