Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a babát a...

Mikortól lehet a babát a csőrös pohárra szoktatni a cumisüveg helyett?

Figyelt kérdés
Múltkor próbáltam neki, de elkezdte szopizni. Csak a teát szoktam neki üvegből adni, de ahogy áttérünk a rendes kajára, úgy már pluszba is kell adjak neki inni. De nem szeretném, ha még 1-2 évesen is a szájában lógna a cumisüveg. (Most 5 hónapos) Előre is köszi a válaszokat.
2008. jan. 27. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel ráérsz 1 éves koráig, addig nyugodtan ihat cumisüvegből, mert arra áll rá a szája. Vagy tanítsd meg sima pohárból inni, de akkor még egy jó darabig tartanod kell neki.
2008. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En a baratnom szulese utan leodtem meg,h amikor korhazban voltak nem cumisuvegbol szopiztattak a babkat,hanem rendes uveg poharbol itattak oket.Igaz ez sokkal macerasabb,de alitolag minden baba tud igy inni,csak mi meg sem probaljuk.A baratnom picije igy ivott.

9 hetes kismama

2008. jan. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, minden baba tud pohárból inni, csak macerásabb, mert nekünk kell vigyázni, hogy a szájába menjen és ne ki, nekünk kell tartani a poharat még jó sokáig. De az én fiamnak sosem volt cumisüvege.

A kórházban nagyon jól csinálták, hogy pohárból adtak neki (sajnos nem mindenhol tesznek így), mert így nagyobb az esélye, hogy nem lesz semmi gond a szopizással.

Szóval próbáld nyugodtan pohárból!

2008. jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem szopizott,mindig cumisüvegből ivott. 1 évesen viszont eldugtam őket és csak itatópoharazott (cseppmentes fajtákból elég sokat ki kellett próbálni mire megtaláltuk az igazit). Pohárból egyáltalán nem akart inni,csak 2 évesen kezdett magától poharazni,addig csak akkor ivott úgy,ha épp valahol nem volt más lehetősége. Ném nem izgultam rajta,majd eldönt. Minden gyerek máshogy és másmiben fejlődik jobban
2008. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is a pohár mellet vagyok,nekem a szüleim nagyszüleim is mind így csinálták annak idején és azt mondták ennél egyszerübb nincs ha a baba már az elején tud pohárból inni,másrészt viszont vivel jobb ha cumisüveg helyett csőrős pohárra szokatod??Szerintem ebben az esetben már tök minden,hogy cumisüveg vagy csőrös pohár fog a szájából lógni még 3-4évesen is...szval szerintem a poharazást választ ,saját magadnak könnyítessz a jövőben,mert mikor önnállóbb lesz egyedül fog inni belőle és nem fog a pohár állandóan a szájából lógni.
2008. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a tanácsokat, de nem akartam véglegesen arra szoktatni, csak az átmenet lett volna csőrös pohár. Megpróbáltuk a poharat... Hát a fele a nyakába ment. De sebaj, majd próbálkozunk még.
2008. jan. 29. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!