Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor menjek orvoshoz? Megrémü...

Mikor menjek orvoshoz? Megrémültem. Hogy létezik, hogy még van tejem?

Figyelt kérdés

22 hónapos a lányom. 3 hónapos koráig csak szopott utána pótolni kellett mert kevés volt. 5 hónapos koráig küszködtünk de a végén már csak 10 ml-ket szopott. Akkor abbahagytuk.

Tegnap előtt a tv-t néztük és a híradóba az influenzáról volt szó. Én arra gondoltam, hogy mindenáron ki kell védeni a betegséget és a gyereket meg kell óvnom, erre megindult a tejem. Átázott a toppom, igaz csak néhány csepp volt de jött. Megnyomtam a cicim és volt benne néhány csepp azóta nem mertem megnyomni. Szerintetek?


2011. jan. 31. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nincs okod aggodalomra.


Akinek egyszer már volt teje, annak bármikor újra beindulhat a tejelválasztása, elég hozzá, ha szenvedő kisgyereket lát. Sőt, extrém esetben olyan nőnek is beindulhat a tejelválasztása, aki még soha nem szült. Olvastam pl egy gondozónőről, aki hozzád hasonlóan megijedt, amikor beindult a teje, ráadásul ő még sosem szült. De olyan mély empátiát érzett a gyermekek iránt, olyannyira rájuk hangolódott, hogy magas lett a prolaktinszintje, és ez beindította nála a tejtermelést.

2011. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Én is hallottam iylet, ne aggódj! Igazi Anya vagy!ratulálok:D
2011. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm is úgy járt,mint te,másfél évvel az elválasztás után megindult a teje(nem érzelmi okokból),és nem is múlt el neki.Volt orvosnál több alkalommal is,endokrinológusnál,mindig elküldték azzal,hogy majd elmúlik,el is múlt,de csak idővel.Amúgy vannak gyógyszerek,amik erre (is) vannak,sárgatesthormonok ha jól emlékszem(mikor szedtem,akkor rá volt írva a betegtájékoztatóra,hogy leállítják a tejelválasztást).
2011. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én azért elmennék dokihoz, lehet magas maradt a prolaktin szinted (ez a szoptatós hormon) és ha így van, az nem jó,

persze lehet hogy semmi bajod, de én a magam megnyugtatására elmennék egy vérvételre

2011. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nagynéném 8 éve nem szoptat, még is van még teje.Persze ez extrém eset, de van.Neki nem mondott erről semmit a doki.
2011. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Sógornőm is már vagy 2,5 éve nem szoptat, de néha még mindig csöpög neki.

Szerintem ne aggódj. :)

2011. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jan. 31. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!