Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az lehet a fogzás jele, hogy...

Az lehet a fogzás jele, hogy 5 hós kisbabám mostanában nagyon nehezen alszik el, pedig álmos?

Figyelt kérdés
A nyála már 2 hónapja ömlik a szájából, de most az alvás aggaszt, mert álmos, dörzsöli a szemét, nyűgös, de aludni nem alszik... Egy kész rémálom letenni aludni nappal is, és éjszaka is. Hiába ringatom, hiába teszem cicire (ezek régebben mind hatásos altatók voltak), csak nyűglődik, nem alszik, kétségbe vagyok esve.
2011. jan. 31. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A nehéz elalvás oka lehet a fogfájás is. Este erősödnek a fogfájás tünetei, ezért ha nyűgösnek látom, szoktam kenni a kisbabám ínyére Dentinoxot vagy Dologélt. Úgy tudom, öt hónapos babánál már mindkettő alkalmazható. Ezek csillapítják a fájdalmat, könnyebben elalszik.


Próbálj zenét feltenni (nálunk a nyugodt klasszikus zene vált be) napközben többször, így az estére, vagy néhány nap után már ismerős lesz neki, este erre könnyebben elaludhat.


Ha az én lányom fáradt és álmos, a CD-n lemegy három-négy szám, és már alszik is. Hozzáteszem, hogy elöl megkötött csatos hordozóban altatom, úgy nem fájdul meg a hátam és ő sem csúszik le, fixen tartja őt elöl, nem tud annyira izegni-mozogni a kezemben, elbambul.


9 hónapos, és bizony nekünk is vannak nehéz estéink.

2011. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, sajnos én is azt tapasztalom, hogy annyira izeg-mozog az ágyban (most kezdett el hátrafelé kúszni), hogy felébreszti magát.
2011. febr. 3. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Én inkább a mozgásfejlődésre tippelnék!Azért azt nemhiszem,hogy minden alvásnál fáj a foga viszont a mozgástanulás elvonja a figyelmét az alvásról,annyira akarja csinálni,gyakorolni,hogy nincs ideje aludni!legalábbis nállam ez volt a tapasztalat!Kitartás!Továbbra is ringasd,tedd cicire ,tehát ahogy eddig csináltad és hamarosan rájön,hogy aludni kell!
2011. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 5,5 hós kiscsajom is ezt csinálta, biztos összefügg szerintem is a mozgásfejlődéssel, de...teljesen kikészültem, már volt, hogy még este 11kor is fenn volt, pörgött, majd reggel 5-kor már felébredt. Még fürdeni sem volt már erőm..:-(

Így végső elkeseredésemben csináltam a Suttogó által ismert felvesz-letesz módszert, és hatásos volt. Az első 2 nap durva volt, 2 óra volt mire elaludt, de már a 3dik nap fél óra, és negyedik naptól kezdve simán magától bedobta a szunyát...hihetetlen volt, esetleg próbáld ki.

Nagyon egyszerű(-nek tűnik):

Leteszed, mindig uakkor, és ugyanazzal a menettel, pl. nekünk simi, közben puszikák, odabújok, 1-2 percig, utána jó éjt kicsim, aludjál! és kijövök. (A suttogó úgy írja, maradj ott, de Én kijöttem)

Ha kezd sírni, vissza, felveszed, de CSAKIS ADDIG, míg megnyugszik, és nem ringatod, csak megnyugtatod. Ha okés, leteszed, kijössz. Mikor megint sír, én 10másodpercig hagytam, majd elölről az egész.:-( Nekem kb. első este 2 percenként kellett hozzá menni, amíg kinn voltam, sírtam már, a férjemmel felváltva csináltuk, de Ő 1 óra múlva azt mondta szemét vagyok, mondtam, nem, csak iszonyú fáradt.

Ha gondolod, próbáld meg. ja, és Én fürdéskor megmasszírozgatom, meg hagyom, hogy jól kifárassza magát, az is segít biztosan...


Sok sikert!

2011. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A férjem azóta bocsánatot kért, és belátta, hogy ez egy szükséges rossz volt, sőt mindenkinek mondogatja, és a babám is sokkal de sokkal kipihentebb azóta(meg mi is), hisz neki sem volt jó, hogy már mindig az ájulásig fenn volt szegény...

2011. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akár a foga miatt is lehet, de akkor látszana, hogy fáj az ínye. Ha most kezd éppen mászni, akkor biztos, hogy a mozgásfejlődés / fejlődési ugrás miatt nem alszik. Pár nap, és minden helyre fog állni. Addig kitartás!

Nekem egyébként pont az nem használt, hogy nagyon kifásztottam, akkor még nehezebben aludt el.


És szerintem ne cicin próbáld meg elaltatni, ez a végső megoldás legyen. Hosszú távon jobb, ha "egyedül" alszik el, cici nélkül.

2011. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az lenne a jó, ha egyedül aludna el, de ő még csecsemőkorában sem volt az a "leteszem és elalszik"-típusú baba... :(
2011. febr. 5. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!