Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pépes ételekről kérdeznék?

Pépes ételekről kérdeznék?

Figyelt kérdés
5 hós babám már issza a gyümölcsleveket, most kezdeném adni a gyümölcs/zöldség/tejpépeket. Elsőre mennyit lehet adni? Egy nap mennyi pépeset ehet? 100 g tápszer kiváltására kb hány g pépes étel kell?
2011. febr. 2. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsőre csak pár kanállal kell megkínálni. Én először adtam neki 3-4 kanállal, aztán másnap mivel nem jelentkezett allergiás már többet is kapott. Harmadszorra pedig addig adtam amíg kérte. Nagyjából ez 5 hónaposan fél bébiételnyi volt.

A tejpéppel még várjál szerintem.

2011. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is kb.ebben a korban kezdtem a hozzátáplálást/tápszeres baba volt/.Elsőnek a tízórait majd nem sokra rá az uzsonnát váltottam ki.Eleinte egy fél üveg gyümi elég volt neki.A tejpépen pedíg rajta van a keverési arány,azt a mennyiséget kb. meg is ette.Aztán fokozatosan növeltük a mennyiséget és nem sokra rá már becsavar egy egész üveg gyümit is.Szerintem ezt nem lehet pontos adatokkal megadni,minden baba más.Ha kibontassz egy üveg gyümit és elkezdi enni,úgyis jelezni fogja mikor már elég neki,ne aggódj:)
2011. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 2. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!