Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami olcsó, de biztonság...

Van valami olcsó, de biztonságos megoldás a szekrény ajtók, fiókok rögzítésére, hogy a babám ne tudja őket kinyitni?

Figyelt kérdés

Lányom 11 hónapos. Kb 1 hete rájött, hogy ki tudja nyitni a létező összes fiókot és szekrényajtót. Lassan megbolondulok, egy pillanatra sem lehet magára hagyni, mert már pakol is ki a konyhában, fürdőben a szekrényekből, fiókokból. Ott az összes tisztítószer, törékeny dolgok, eléri a gyógyszeres fiókot is. A zoknikat nem bánom, de szegényke pont a fiók elejébe kapaszkodik. Önállóan még nem tud állni és ahogy nekidől a fióknak, azzal a mozdulattal csukja is rá az ujjára. A szekrényeknél ugyanez.HIába mindom, hogy nem szabad, falra hányt borsó! Csak azért is csinálja.

Megnéztem, kb 5 db fiókzár ca. 500 Ft. Nálunk rengeteg kellene mindenhova, az túl drága lenne. Ráadásul a fiókzárak nem olyanok, hogy kicsit ki lehet húzni, utána kiakasztani, majd kinyílik teljesen? Így még ugyanúgy rá tudja csukni a kezére. Szekrényzárat meg nem is láttam.

Valami olyan megoldást keresek ami nem fix ( azt ne írjátok, hogy csavarozzam be az ajtókat :) ), mert én folyamatosan használom a szekrényeket, fiókokat.


2011. febr. 3. 14:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
madzaggal kösd össze a fiókokat, szekrény kilincseket, a nyílásokba pedig dugdoss vastag, összehajtott papírt
2011. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
vastag ragasztóval ragaszd le.
2011. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak: pont ezt kértem, hogy ilyen választ ha lehet ne írjatok. Te leragasztanád az evőeszközös fiókodat? Mégis, hogy vegyek ki egy kanalat?

A madzag sem jó!

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Az összes konyhaszekrényt ki tudja nyitni. Ha főzök vagy a mosogatás után elpakolok, már ott is terem és " rámol". Nem köthetem be, az egyik kezemben lábos vagy valami eszköz amire szükségem van, a másikkal pedig kötögetek???? Meddig tartana ez?

Lehet, hogy nincs is megoldás?

2011. febr. 3. 15:08
 4/21 anonim ***** válasza:

Mi is most kötöztük le a szekrényajtókat karabineres kulcstartóval a 16 hónapos fiúnk elől. A konyhában rámolhat, ott csak a sütőformáim vannak szem előtt, de a cipős szekrényből állandóan kidobálta az összes cipőt, ami még annyira nem is zavart, de amikor láttam, hogy nyalogatja is őket...

A fiókokra nem tudok választ adni, mert én minden olyan dolgot, ami nem az ő kezébe való, átcsoportosítottam máshová, a többi dolgot meg viheti (szűrő, sziták, krumplinyomó, muffin forma, sütiformák), így azok már nem olyan érdekesek a számára.

2011. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
2. vagyok. hát akkor szerintem tegyetek rácsot a konyha elé vagy tedd járókába. nem hiszem, hogy van olyan megoldás amire te gondolsz, egyszerűbb ha leválasztjátok a konyhát.
2011. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy a fiókra csak 1 db szekrényzárat vettem, és a 2.-ra ragasztottam fel, a fiókokat pedig összekötöttem, így egyiket sem tudja kihúzni. A szekrényajtókra vettem zárat, ami pedig nem dupla, tehát fúrni kellett volna onnan kipakoltam és abba belemászhat. A fürdőt és a wc-t egyszerűen megoldottam, bezártam az ajtókat kulccsal, így nem tud bemenni.

A vastag ragasztó egy ideig bevált, de nagyon gyorsan rájött, hogy ha elkezdi kapargatni akkor le tudja szedni.

2011. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mindennek meg van a helye, nem tudnám átpakolni PL. a mosogató alatti szekrényben van a szemetes, fixen oda van fúrva. Ez az egyik kedvence. Kotorászik a szemétben, borzalmas. Mire észreveszem, már szét is szedett mindent. A zacskókat letekeri a hengerről, a wc papöírt szintén és még meg is eszi. Egyszerűen lehetetlen mellette bármit is csinálni. Ha elhozom onnan, már megy is máshová, ahol szintén garázdálkodik. A végső bünti a járóka, de nem zárhatom egész napra be.

Nálunk a cipősszekrénynek nincs ajtaja, lányom is nyalogatja a cipőket, de az annyira már nem érdekes szerencsére. Inkább a szekrények,fiókok amik csodákat rejtenek.

2011. febr. 3. 15:16
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon jó spárga. A szobai szekrényajtókat azzal kötöttem össze. 5 másodperccel tart tovább kivenni valamit. Nálam a konyhaszekrény ajtajai gombosak. A vegyszerest szekrényzárral védem, a többire elég a postásgumi. Elég erős ahhoz, hogy ne tudja tőle kinyitni, de könnyű levenni. A fiókokra nincs ötletem, és is kipakoltam onnan, csak a legnagyobban maradt cucc, mert az olyan nehéz, hogy nem tudja kihúzni.
2011. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, mindennek megvan a helye, nem tudod átpakolni. Oké, a szemetest még csak értem. De a tisztítószer, gyógyszer, egyéb veszélyes cuccok? Ha nem tudod tökéletesen elzárni, rakd máshová! Ha gyereked van, rengeteg ilyen kompromisszumot kell kötnöd. Nálam pl. a nappali néz ki elég furcsán. az alsó polcok üresek, gyerekszint fölött zsúfolódnak a könyvek, nem kevés. Ronda, de muszáj.
2011. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az öteleteket, azt hiszem, kitartó munkával valahogy leszoktatom a nyitogatásról, de veszek egy pár zárat a legveszélyesebb dolgok elzárására.

Kétszintes a házunk, bárhova megyünk, már rámol is ki. A földszinten amerikai konyha nappalival, nem lehet a konyhát leválasztani. De amúgy is minek, a nappali fiókjai meg tele vannak a férjem imformatikai dolgaival. Nem tesz jót nekik a nyál és a hajigálás sem. :)Kicserélhetem a tartalmát, de csak felcserélném a hasonló cuccokat tartalmazó fiókokat. Nincs hova kirámolnom, tele az egész ház a cuccunkkal. 3 gyerek, 2 örökölt háztartás és összeköltözésből adódott rengeteg felesleges duplikált példány.

Áhhh, nincs megoldás, csak az atombiztos zár!

2011. febr. 3. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!