Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom lerakni aludni a...

Nem tudom lerakni aludni a babámat. Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisfiam és a következő a dilemmánk: este képtelenség őt lerakni aludni! Mindig megpróbálom 8 óra körül lefektetni, de nem akar aludni, már akkor sír, ha megközelítem a kiságyát. Megvan az esti szertartás, stb, mégsem megy. Napközben a programunk általában: kelés, játék, séta, séta közben nagy alvás, 3-4 óra hosszan. Innentől kezdve viszont folyamatosan ébren van. Csak olyan későn tud elaludni, amikor mi is megyünk..az pedig gyakran éjfél. Általában feltűnően álmos, de kűzd az alvás ellen. Ha kézben elalszik, s lerakom, rögtön felébred. Éjszaka mostanában a saját ágyában alszik, hajnalban viszont már a mi ágyunkban marad szoptatás után. Ha mi mondjunk 8-kor aludni mennénk, a nagyágyban mellettünk elaludna, ha mi is ott vagyunk. De akkor szoktam vasalni, stb... Esetleg valakinek ötlet?:)
2011. febr. 3. 21:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Két hónaposnál még nem íratom azt, hogy ne engedd annyit aludni, mert attól fejlődik.

Esetleg alvást segítő fürdető? (pl. Gabi)

Vagy ha alvás előtt megszopiztatod?

Vagy: altasd el a ti ágyatokban, és ha elaludt óvatosan tedd át a kiságyikóba.

Egyéb 5letem nincs.

2011. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
mi jonsons alvásfürdetőt használunk. egyéb tanácsot nem tudok én sem adni, mert én már kisebb korában rászoktattam, h az ágyában este 8-fél9 körül alvás van! és azóta is működik...
2011. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
és arra őtlet hogy felcseréltük az éjszakát.most kelt fel és kész vége majd valamikor reggel fog elaludni.nekem is 2 hónapos és nem tudok vele mit kezdeni hisz még pici.mindenki mondja hogy majd alakul velük még nem tudsz leülni játszani.ugy hogy kerestem filmet és majd elleszünk.ja amugy kb 1 honapja van ez hogy este hamar elalszik és 10-12-köszt felkel és reggelig van fent. kitartás majd alakul.
2011. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Hogyan szoktattad rá 8 óra körül, hogy alvás van? Leraktad az ágyba és kész? És ha sírt?Vagy szerencsés vagy és nem sírt:)


Persze szopi van direkt alvás előtt, mégsem megy...

Sokszor az az érzésem, hogy minden érdekli, s nem akar ezért aludni.

2011. febr. 3. 21:38
 5/28 anonim ***** válasza:

Szerintem éhes, legalább is nálunk akkor nem tud aludni ha már elég fáradt ha éhes.

és ne tedd az ágyatokba mert még 10 hónaposan is ott fog aludni (na persze ha téged késöbb sem zavar akkor mindegy)

most kezdi megszokni a dolgokat, persze még naról napra változik, de arra gondolj hogy szép lassan megszokja a mostani helyzetet.

szerintem éhes, adjál neki többet este.

2011. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
nem nálam beált hogy este fürdés szopi és alvás.rászoktatni nem tudod mert nekem pl össze vissza alszik volt ugy hogy probáltam húzni az alvását hogy később aludjon de nem ment.nagyon fáradt volt és kinjába elaludt az apja ölében szerintem fölösleges leraknod mert ha nem alszik akkor csak sirás lesz probáld valahogy a vasalást átrakni egy olyan időpontba mikor alszik pl nappal.akkor is lehet vagy reggel.én monduk a főzést változtattam meg mert nekem kell alkalmazkodni tehát az ebéd már vacsi.én du-án főzők
2011. febr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
ja az előbb én voltam a 21-38 és a 21-46-os
2011. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem éhes. Próbáltam persze etetni még, de eleve "elalvás" előtt eszik, s magától hagyja abba, nem lehet éhes. Ha pluszba akarok még adni neki, már nem fogadja el, ma is kibukott egy csomó tejet..
2011. febr. 3. 21:48
 9/28 anonim ***** válasza:

hát én még mondom nagyon haamr elkezdtem, szépen aze sti rituálék, és beraktam ágyiba, betakargattam ,és alvás van, elmondtam neki, volt h ott maradtam picit mellette, és hát volt h sírt dwe ezek kb fél órásak voltak, és nem vettem ki, símogattama hátát, betakartam ha lerúgta, látta, érezte h mellette vagyok, nincs egyedül, de ilyenkor ez van, kb 4-5 éjjel volt ez, azóta szépen lerakom és alszik ,v ha nem is alszik el azonnal szépen csendben néz ki a kis buksijából, majd aztán elalszik :)

nagyon sokan ellene vannak h hagyjuk sírni a babát ,és van tuti más módszer is, pl suttógo felvesz letesz, de az csak később. meg még nemtudom mik. lehet kegyetlennek, meg nemtudom minek nevezni, de már 7 hónapos, és este ha leteszem alvás van, persze megvannak a kivételek, mikor jön a foga, és sír, v fájt a pocija... akkor van h kiveszem magamhoz ölelgetem megnyugtatom és teszem vissza, v megfogom kis kezét a rácsokon keresztül :) simogatom... pl pont a héten volt üvöltött (fog) kivettem és sétálgattam vele, de folymatosan csak üvöltött ,majd mikor már kezdett kidőlni "leesett" a fejecskéje :( annyira sajnáltam. és csak akkor tettem le, de nem is kelt fel.

2011. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 hónaposan még mellettem aludt el a nagy ágyban,szopi közben.Amikor már aludt,akkor csempésztem át az ágyába,mert "hallani sem akart róla" kb 4 hónapos koráig.

Nálunk egyáltalán nem igaz,az,h rászokott,mert az említett 4 hónapos korától viszont elkezdtem este berakni az ágyába (akkor kezdtem neki lefekvés előtt Sinlac tápszert adni)és-ugyan tudom,h nem érti még-de mondtam,neki,h most aludjon szépen,jó éjszakát,és puszi.Aztán kijöttem,de egy kislámpa égve marad.

3 napig be kellett mennem még 2x,3x,de soha nem hagytam sírni,amikor nyekergett,már mentem is és nem vettem ki,hanem újra puszik és simogatás.Nemsokára megint kimentem.Szóval pár naig még be kellett mennem így néhányszor,de aztán már csak akkor,amikor elaludt és lekapcsolom a kislámpát.

Napközben,ha itthon vagyunk,akkor a nagy ágyon alszik délelőtt és délután is,persze egyedül.


Nálunk így alakult,úgy érzem,nem erőltettem rá nagyon semmit,talán azért ilyen könnyen.


De nem akartam okoskodni,bocs:-)


8 hónapos kislány anyukája

2011. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!