Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyelvfék okozott valakinek...

Katus007 kérdése:

Nyelvfék okozott valakinek gondot?

Figyelt kérdés

A babámnak nyelvfékje van azt mondták, hogy lehet majd hogy raccsolni fog, ha nem vágják fel.

Meg akarom várni amíg beszélni kezd,hogy gondot okoz-e.

Feleslegesen nem szeretném sebészetre vinni.


2011. febr. 4. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Logopédus vagyok. Mindenkinek van nyelvféke, ami néha le van nőve, a te gyerekednek is ez van.

Én nem várnám meg, amíg elkezd beszélni.

Tegyük fel, hogy 2 évesen elkezd szépen, folyamatosan beszélni. Ebben az életkorban, sőt 5 éves korig teljesen természetes, ha egy gyerek pösze (ebbe beletartozik a raccsolás is), még akkor is ha nincs lenőve a nyelvféke. Vagyis várhatnál akár 5 éves koráig, addigra derülne ki, hogy magától ki tudja jól mondani az "R" hangot (és még a többit, amit a lenőtt nyelvfék befolyásolhat (L, T), vagy nem.


Egy 5 éves gyereknek nagyobb "trauma" az egész, mint most pici korában.


Máskülönben a nyelvfék felcsípése egy pillanat alatt megvan, érzéstelenítik, megfogják a nyelvet, egy csípés, és kész. Mégcsak nem is nagyon vérzik.


Az én babámnak már születése után észrevették, hogy le van nőve, és még a kórházban meg is csinálták. Láttam, tényleg nem volt vészes. Egy kicsi kiabálás, de 1 perc után, mintha semmi nem történt volna.


Viszont ha vársz nagyobb koráig, jobban fog félni, nehezebb lesz neki is, és az orvosnak is megcsinálni.


Ne várj, nem kell ettől megijedni.

2011. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen aggódok.Menniy idős babád?Az enyém 20hónapos,és azt hiszem bánom hogy annak idején amikor pici volt nem vittem el a beavatkozásra.Egy Budapesti fogorvos ismerősünk tanácsára nem vittem el,mert azt mondta hogy ilyet a legjobb két éves kor után lézerrel megcsinálni,de nem vagyok biztos benne már hogy jól döntöttem.Az a baj hogy nem nagyon lehet neki már megnézni hogy most mi a szitu a nyelvfékkel,mert nem haggya...
2011. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A bátyámnak is le van nőve(35 éves)...nem tudja "hegyesre" kidugni a nyelvét,de az "r" betűvel nincs gondja,és az életében se okozott soha gondot...a kisfia is úgy született,neki az első napokban,még a kórházban "felvágták". Azt gondoltam,hogy ez már természetes minden kórházban,de ezek szerint nem :-(
2011. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És a bátyádnak le van nőlve még mindig,nem vágták fel soha?
2011. febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak 2 hónaposan csippentették be kicsit a nyelvfékét. Észre sem vette, fél másodperc sem volt. :) Azóta jobban szopizik. Szerintem ezzel nem érdemes várni!
2011. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,de mint írtam mivel nem okozott/okoz neki problémát "csak esztétikai hibaként" kezelte/kezeltük. Talán régen nem is gondoltak rá,hogy ez orvosolható.
2011. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,sokat segített.

a kisfiam 3,5 hós, az orvos észrevette, amikor először megvizsgálta, de nem adott beutalót.

Elviszem időben,hogy ne maradjon meg ez az élmény traumaként számára.

Később rosszabb lenne.

2011. febr. 4. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Születésekor annyira le volt nőve a nyelve, hogy még szopizni sem tudott, mégsem vágták fel neki!


9 hónapos volt, amikor az új gyerekorvosunk felvágta



Ne várjatok sokat, mert minél később vágják fel neki, annál vastagabb lesz már a hártya is, neki is emlékezetesebb marad, és a beszédfejlődést is hátráltatja.

2011. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 18 éves vagyok, és lenőtt nyelvfékkel születtem, és nem műtöttek meg. Hangképzéssel nincs problémám, de kicsit furán beszélek a többiekhez képest, ennek ellenére pl. idegennyelv tanulásában nem okoz gondot, két nyelven is beszélek, illetve se csókolózásban, se más hasonló esetben nem okozott problémát. Annyi, hogy nem tudom rendesen kinyújtani a nyelvem. :D
2018. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!