Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki akinek babájának...

Van valaki akinek babájának össze vissza jöttek ki a fogai? Volt később gond ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lányom 18 hónapos. Eddig volt 8 foga, és most egy hátsó jött ki. Volt valakinek hasonló? Okozott később gondot?


2011. febr. 4. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy az én fiam még csak 16 hónapos, úgyhogy nem tudom, hogy lesz-e ebből később valami gondja, de neki így van foga:

Alul 3 metsző.

Felül 4 metsző.

Felül 2 első örlő, alul 1 első örlő.

Úgyhogy elég murisan néz ki, hogy alul elől csak 3 foga van, meg hátul 1, felül meg 4 elől, 1-1 (mindkét oldalon) hátul.

2011. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne ez baj?

Nálunk először (14 hósan) a két fölső metsző és két fölső őrlő jött ki.

Rá két hétre két alsó őrlő, majd egy hónap múlva 4 alsó metsző.

Most 18 hósan jön fölül a másik két metsző.

A nagykönyvben amúgy azt írják, hogy először a 4-4 metsző, aztán 1 sor őrlő, következőnek a szemfogak, végül a hátsó őrlők bújnak. Ha jól értettelek, a lányodnak most vannak kinn a metszői és jön az őrlő. ez pedig tankönyvi eset.

2011. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így kell kijönnie a fogaknak. Alul-felül 4-4 fog, az egyesek és a kettesek, majd jönnek a négyes fogak. Ebből eddig még csak 1 jött ki? Akkor hamarosan jön még 3. :))

Majd jönnek a hármas fogak, a szemfogak. Aztán végül jönnek az ötösök.

2011. febr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi lányok. NEm aggódtam igazából, csak meglepődtem amikor észre vettem:) ÉS igy legalább tudom az álmatlan éjszakák okát is:)
2011. febr. 4. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!