Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól gondolom így? Jó-e a...

Jól gondolom így? Jó-e a sorrend egyáltalán, vagy az mindegy hogy melyik étkezést váltom ki először?

Figyelt kérdés

Szóval.Most kezdenénk a hozzátáplálást.4,5 hónapos a picúrom.2 hetes kora óta tápszeres.Itt is elolvastam most számtalan kérdést és választ.Tényleg jókat írtok!!!!Körvonalazódott a fejemben egy kép.

Én ezt a hozzátáplálást így értelmeztem:

Elöljáróban még annyit,hogy 5x eszik 200ml-t.Reggel 6:30-kor mert akkor kell magától.Utána 10-10:30közt ez változó,majd 1 és fél 2 közt,majd 5-kor és végül fél 9-9 közt.

Hozzátáplálás:REGGELI tápszer(ez sokáig marad)

"TÍZÓRAI" almalé párszor,majd almapüré párszor,majd a többi gyümi,Ha sorba vettem őket akkor mehet kombinálva,esetleg egy kis ht keksz,mert abba nincs tojás.Ha még nem eszik nagyobb mennyiséget persze tápszer mellé.Majd ha többet eszik kiváltom az étkezést.

EBÉD:tápszer

UZSONNA:tápszer

VACSI:tápszer(ez is marad sokáig)

Következő kiváltás:

REGGELI: tápszer

TÍZÓRAI: gyümölcs(már kiváltott étkezés)

EBÉD:Sárgarépa,krumpli,csirkehús,stb külön(amit lehet önmagában adni csak azt) ill.kombinálva,fokozatosan.Míg ki nem váltom ezt az étkezést is tápszer.Majd ha már nem kell a tápszer akkor kiváltom ezt az étkezést is.

UZSONNA:tápszer

VACSORA:tápszer

És végül az uzsonna kiváltását is e-képen oldom meg.

Mondjuk gyümölcsöt adok,vagy valami kis lightosabb főzeléket.

Természetesen az idő és a lehetőségek formálják majd hogy mit ehet fokozatosan.

Bocsánat,hogy ennyire részletesen írtam le a gondolatomat,de nem akarom össze-vissza etetni a gyermekemet.

Erősítsetek meg,hogy jól gondolom-e így,vagy világosítsatok fel.hogy ez így nem jó.


2011. febr. 5. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennél tökéletesebben össze se foglalhattad volna :) Az ebédhez annyit, hogy eleinte csak zöldségpüréket adj, a húst csak később vezesd be, nem kell vele rohanni. Ja!A hozzátáplálást is érdemes a baba ütemében csinálni, nem kell hogy néhány nap alatt kiválts 1 étkezést. Ha a kicsinek úgy jó, akár hetekig is eltarthat. Az uzsonna kiváltása után várhatsz még az ebéd bevezetésével, elég havonta megkezdeni 1-1 újabb étkezés kiváltását. 1 éves korig azért még fontos lenne, hogy legalább reggel és este kapjon tápszert (ha még elfogadja).
2011. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó! Mi is most 2 hete kezdtük a hozzátáplálást és én is így csinálom, de még nem váltottunk ki egy étkezést sem. Kell még neki a tápi.
2011. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szuper:)
2011. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23:44-es vagyok. Mondjuk én tízóraira gyümit kóstoltatok, ebédre meg zöldséget. De egy nap csak egy újat adok neki. :)
2011. febr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi.Látjátok mégis hiányosan írtam.Persze,nem akarok rohanni a kiváltással csak ennyire részletezni nem akartam és a husit is majd később módjával amikor már az alap ízeket ismeri.

Tehát akkor azt mondjátok,hogy először a délelőtt,majd a délután végül pedig a déli kiváltás?Igen,ezt is úgy gondoltam,hogy nem zúdítok rá a babára mindent.ha már kiváltottunk egy étkezést majd kiváltjuk a másikat kicsit később.Ezen nem aggódom.

Még egyszer köszi a megerősítést és a tanácsot.

2011. febr. 5. 23:49
 6/8 A kérdező kommentje:

Ne gondoljatok hisztis pi..ának,de annyira jól esett,hogy helyeseltetek.Olyan boldog vagyok most.Könnyek vannak a szememben.Tudom,hogy lesznek hullámvölgyek,mert a kisfiam a főnök,ugyebár Ő dönti el mit fog szeretni,mi lesz a tempó.De máris annyira pozitívan állok hozzá,hogy nagyon.És ehhez ez kellett,hogy itt Ti megerősítsetek.

Sorry az ömlengésért,mostanában mióta baba megvan lelkisebb vagyok.:-)))

2011. febr. 5. 23:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem :) Minden jót!
2011. febr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen tízórai és uzsonna legyen majd az első amit kiváltasz.Főétkezéseknek még maradjon a tápszer.

Nem baj ha érzelgős vagy én is az voltam,vagyok:)

2011. febr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!