Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápi? Pempő, vagy villáva...

Hozzátápi? Pempő, vagy villával törés, esetleg egybe főtt zöldség? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Babóm 6 hós lesz, és lassan kezdjük a hozzátáplálást. Olvastam pár helyen, hogy esetleg egyből lehet kezdeni jól megfőzött egybe zöldségekkel, mert ha nincs is foga még, a nyelvével szétnyomkodja, és így jobban megtanulja, hogy melyik kaja mi, és nem csak sárga pép, és zöld pépként azonosítja a gyerkőc a kaját...

Nekem első babám, gőzöm sincs sok mindenről...Működhet ez vajon? Megpróbáljam? Nem fog itt nekem fuldokolni?

köszi


2011. febr. 7. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztosan fog öklöndözni. Mi pépessel kezdtük 4 hónaposan attól is azt csinálta sőt, most hogy 7 hónapos villával töröm már neki 1 hónapja de amíg ezt is meg nem szokta akkor is csinálta. Azt az egybe megfőzött zöldséges témát én még nem hallottam biztos nem adnám neki így. Kezdeném helyedben pépessel mivel írásod szerint ezelőtt még semmilyet nem evett 1 hónap múlva villával törném neki.
2011. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lével kell kezdeni, majd püré következik. Ne aggódj majd megtanulja melyik a borsó és melyik a répa.
2011. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én pürésítettem, mégis megtanult rágni a lánykám, és nagyon jól tudja, hogy mit eszik, mert még válogat is:-)

meg lehet próbálni a villával való összetörtést, sokan sosem pürésítettek, így szokta meg a gyerek, de nyilván ehhez több türelem kell, meg kell szoknia a darabosat.

az egyben zöldségekkel csak annyiban értek egyet, hogy kaphat kóstolni belőle, de szerintem nem alkalmas főétkezésre, hiszen főzeléket gyártunk, kerül bele előbb utóbb hús is, kell a rántás vagy habarás, ez nem egyenlő a főtt répa rágcsálásával. de nasinak nem rossz.

2011. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi lányok!
2011. febr. 7. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!