Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a kapcsolat a védőnővel?

Milyen a kapcsolat a védőnővel?

Figyelt kérdés

Én őszintén mondva a képét nem bírom elviselni.

39h


2011. febr. 10. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Mivel védőnőt nem lehet választani, annyit tehetsz, hogy a minimális kötelező számú találkozást tartod. Státuszvizsgálatok, mérések stb.

Egyébként meg nem fog olyan sokszor zargatni, azt ki lehet bírni.


Az enyém is egy gyermektelen, tapasztalatlan kezdő volt, sosem kérdeztem tőle semmit, inkább az ismerős anyukákat kerestem fel, ha gondom volt.


Szép szülést Neked!

2011. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem már 3 védőnőm volt .


Kezdetnek - terhesség alatt- 7. hónapig egy fiatal gyermektelen lány nem volt bajom vele


utánna egy gyermekes de szintén fiatal hölgy na ő már jobb volt egy fokkal

majd a lányom 1 éves kora után egy 40-es szintén gyermekes tapasztalt.


Én szeretem jó kapcsolatom van vele tapintatos normális megbízható.

2011. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem a sajátom, alig várom, hogy ismét felkeressem. Tapasztalt, rengeteg embert ismer, még nincs orvosom, de ő már ajánlott egy nagyon jó orvost. Vele mindent meg lehet beszélni, és meg is bízok benne. Minden kérdésemre tud választ adni.

13h km

2011. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem várandósság alatt egy kibírhatatlan beképzelt nőci. Egyfolytában azzal b@szogatott, hogy cukros a gyerek, meg rosszul fejlődik, meg így meg úgy.


Aztán mikor megszületett az első 6! hétben meg sem nézte, még a kötelező hazahozatali látogatásra sem jött el. Ha felhívtam, hogy nincs tej segítsen, akkor olyan kárörvendően röhögött a telefonba, hogy legszívesebben megfojtottam volna.


3 hetes volt a kicsi, mikor elköltöztünk másik körzetbe. Az itteni védőnőm egy angyal. :) Unokás nagymama, de nem olyan öreg még, csodálkoztam is, hogy már unokái vannak. Hozzá bármikor fordulhattam, sokat segített lelkileg feldolgozni, hogy nincs tejem (mert akkor már az istennek sem sikerült termelni, nagyon elkéstünk és mérges volt a "kolléganőre" hogy ennyire kicseszett velem), a gyerek nem eszik annyit amennyit kellene én legalábbis mindig duci babára vágytam, de az enyém nem az.

Szóval ha bármilyen probléma van akkor jön, segít, biztat.


Bár nem a kedvenc helyem ahol lakunk, de itt egy szuper doktornénit és védőnénit sikerült kifognunk :) Ha jön (most már csak negyedévente mert elmúltunk 1 évesek) akkor a kicsim már rohan elé, hogy: Néni néni gyeje mese baba. Az utcán is köszön és integet neki.


Mivel augusztustól bölcsis lesz a gyerkőc gondolom már nem fogunk találkozni...

2011. febr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Huh nekünk nagyon JÓ!!!Bármikor hívhatom,elmehetek hozzá akár házhoz is.Nem szól bele semmibe,hogy ezt nem így hanem úgy kell csinálni meg hasonló dolgok amiket hallok.Jó gondolom ha vki olyat csinál azért szól:-)

Nem ragaszkodik annyira ahoz hogy mit hány hónaposan kell adni.Én nagyon megvagyok elégedve vele:D

Győr meletti falu:-D

2011. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most nagyon jo a vedonom, nekem a 2 terhessegem alatt o mar a 5. vedonom,(koltoztunk is kozben, valamelyik GYED miatt helyettesitett csak..) de o a legjobb. Barmikor hivhatom, segitokesz, turelmes stb. Amilyennek lennie kell. Ja, es ert a dolgahoz, tehat szakmailag is teljesen a helyzet magaslatan van. Folyamatosan jar tovabbkepzesekre stb.
2011. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

UTÁLOM!

Segíteni nem tud/nem is akar, a saját gondjaival van elfoglalva, még azt sem kérdezte meg soha, hogy jól van-e a kisfiam, pedig már 6 hónapos.

De egyszer tényleg felbosszantott, és kiküldtem a házból, hogy ide ne jöjjön többet, felesleges. Ennek 2 hónapja, azóta nem láttam.

2011. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

IMÁDOM!

Jövőhónapban tölti a babám az 1 évet, és sajnos már csak ritkán fogjuk látni.

Terhességem alatt bármiben számíthattam rá, mindig mindenben segített, az utolsó hetekben pedig kétnaponta hívott, hogy jól vagyok e, minden oké e?

Miután megszültem, az első hat hétben hetente egyszer jött, utána pedig havonta egyszer. De!!!! Az éjszaka közepén is hívhattam, vagy volt már rá példa, hogy betegség miatt a tanácsára szorultunk és reggel 6-kor zargattam. Soha-de soha nem haragudott, és mindig maximálisan segített. Nagyon jó ember.......a múltkor több mint másfél órán keresztül volt nálunk, pedig kb. 200 anyukája van, de ezek szerint a szimpátia kölcsönös. 3 gyereke van, kb. 45 éves és a legnagyobb lánya csak pár évvel fiatalabb tőlem. Soha semmit, még egy pohár vizet is alig fogad el.

Jó lenne, ha minden védőnő ilyen, vagy csak fele ennyire segítőkész lenne. Első babásként sokszor azt sem tudtam mi van, de ő mindig mellettünk állt. Tényleg nagyon becsülöm, mert maximálisan jól végzi a hivatását és olyan szeretettel néz a gyerekemre, hogy hihetetlen.

2011. febr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én bírom. Nekünk kedves védőnőnk van.
2011. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon bírom a miénket, de sajnos éppen most osztották újra a körzetét és mi elkerültünk tőle, amit nagyon sajnálok!

Bármikor felhívhattam, ha vmi gond volt bármelyik gyerekemmel, türelmesen végighallgatott, megnyugtatott és nagyon jó tanácsokat kaptam tőle.

Még az első terhességem alatt volt egy másik, na az egy banya volt! Mindig azzal riogatott, hogy biztosan cukros vagyok, pedig teljesen rendben volt a cukrom, sőt sokszor alacsonyabb volt a minimum határértéknél.

2011. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!