Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok egy jó babakocsit?...

Ajánlanátok egy jó babakocsit? Amit tudok sokáig használni? És nem esik szét a gyerek alatt?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva baromi sokat megnézegettem neten és boltban egyaránt. Ha a véleményeket olvasok a neten, akkor teljes mértékben le is mondok róluk.

Első babám lesz, és nem vagyok egy ilyen nagy guru a gyerekdolgokban, mint egyesek. [Lehet, hogy ez nagy baj, de nem vagyok orvos, védőnő és 'őstehetséges anyuka', mint ahogy sokan képzelik ezt magukról!!!]


Lehetőleg a dorgáló dolgokat hagyjuk ki ...


Köszönöm előre is !


2011. febr. 10. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy melyik az ideális babakocsi, az leginkább attól függ, hol éltek, milyenek az igényeitek. Városban ugye célszerű könnyű, jól mozgatható kocsit beszerezni, olyat, amit a tömegközlekedési eszközökre, vagy akár az emeletre is fel tudsz cipelni. Az sem mindegy, mennyi ideig, milyen gyakran lesztek úton.

Én egy erdő közepén élek, 5 km-re a falutól. Általában kocsival járok, de rengeteget sétálunk az erdőben. Vettem egy használt 3 kerekű (12 colos) sport cross GRACO babakocsit, ami fekvőre is dönthető, de a saját babahordozója is belepattintható. Ez bármilyen terepen elmegy, nagyon strapabíró, és kényelmesen tágas. Amíg kisebb volt a baba, a kocsiba babahordozóban kötöttem be, a babakocsit meg beraktam a csomagtartóba. Ha elaludt, ki sem vettem a hordozóból, azzal együtt pattintottam át. Most már nagyobb. Az erdei hosszú sétákhoz most is a GRACO-t használom, de a kocsiban tartok egy könnyű kis sportkocsit, amivel akár vonatra, buszra is fel tudok szállni.

2011. febr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jane Slalom Pro-t használunk, hordozó+mózes+sportrész.

Nagyon szeretem, nagy, kényelmes a babának.

Lapra csukható, könnyű tolni, megbízható.

2011. febr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekünk ez van, nagyon meg vagyunk vele elégedve!

[link]


van hozzá újszülöttnek textilmózes is, az "áthidaló megoldásnak" jó. de újszülött korban, ha sokat sétáltok majd, akkor a legkényelmesebb a fekvő mélykocsi.


én a helyedben vennék használtan egy mélykocsit (azt csak 5-6 hónapig használja), és aztán váltanék az Aveora (ezt 3 éves koráig is hazsnálhatja.)

2011. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Városban élünk, de gyakran utazunk Pestre szüleimhez. Kocsival vagy vonattal, attól függ, hogy milyen a kedv. Persze a babát nem fogom a MÁV-nak kitenni. Nem is lenne egészséges neki, majd csak később(3-4 éves korában), kisebb utakra. Tehát, mindenképpen olyanra lenne szükségünk, ami lapra csukható, elfér a csomagtartóba. Mózeskosarat nem tartom fontosnak.

Jó ha tágas, de azért áttudjam fogni, ha buszra kell szállnom. Valamint azért ne legyen alapból 15-20 kilós.


Nagyok az igényeim, igaz ?! :((((

2011. febr. 10. 10:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyok az igényeid, sőt megoldást is fogsz találni, olyan széles a kínálat. Amúgy sokszor tényleg az éri meg, hogy inkább 2 használt babakocsit vegyél, és cseréld le az elsőt, ha már változnak az igények.

A MÁV-ot meg ne írd le teljesen. Ha egyedül kellett kisbabával utaznom, inkább vonatra szálltam, (lehetőleg IC helyjegyes), mert vezetés közben nem sok mindent tudok kezdeni vele, ha gondja van. Az utastársak mindig megértőek, segítőkészek voltak.

2011. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok. A Jane Slalom Pro-vel nehezen lehet szerintem buszra szállni:( Igaz könnyű, csak hát széles és nagy.

Viszont a autóba becsatolható mózese nagyon jó, mi sokat utaztunk mikor még nagyon kicsi volt a babám, és jókat tudott aludni benne.

2011. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor a Jane Slalom Pro sajnos kilőve :(

De azért, köszönöm a segítséged :]]]

Relatíve műszaki termékekben nem igazán szeretem a használtat megvásárolni. Hisz, nem tudom visszavinni, ha valami nagy gond van vele :/

Volt mar eléggé negatív tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

2011. febr. 10. 10:20
 8/11 anonim ***** válasza:

a Coletto Aveo kb.7kg, szerintem megfelelő. az ülése nagyon tágas (sokáig el fog benne férni a baba), lapra csukható, nagy masszív kerekei vannak, magas a tolókarja (apának is kényelmes tolni, tud mögötte lépkedni), 1 kézzel tolható, téliesíthető, 170fokban dönthető a támla (van aki újszülöttet is tesz ilyenbe)...


a mózes nekünk azért vált be nagyon, mert hason szeret aludni a lányom, ahhoz meg tágasabb hely kell.

2011. febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézdd meg a Kunert babakocsikat, nekünk ilyen van. Könnyen kezelhető, színvilága nagyon gazdag, strapabíró, a lányom is szereti, és az ára is korrekt. Ráadásul sportkocsivá alakítható, így csak egyszer kell beruházni, és van hozzá mózeskosár, illetve tudsz hozzá színben egyező hordozót is rendelni.Érdemes megnézned, rosszat idáig nem nagyon hallottam róla!
2011. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk Espiro vector lite van. Multifunkciós, könnyű, és kicsire csukódik. Nem is nagyon széles, de kényelmes. (gondolom) :-) Az ára picit húzósabb, de profi szerintem.
2011. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!