Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babának ha enni...

5 hónapos babának ha enni adok pl. milupa tejbegrízt vagy bébiételeket, püréket, mindig sírva eszi, olyan mintha nem esne neki jól, miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés
Hisztizik közbe, már gondoltam arra, hogy mivel nemrég még tejet ivott csak,lehet hogy a folyékony állaghoz szokott hozzá, hogy egyfolytában csúszik a torkán lefele, de ezt nem tudja olyan gyorsan enni... Lehet ettől?
2011. febr. 12. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha sír evés közben, ne adj neki még ilyeneket! Nem kell elsietni a hozzátáplálást, azt csak a baba igényeit figyelembe véve és az ő tempójában csináld! ha láthatóan nem esik neki jól, ne adj neki 1-2 hétig, utána újra próbálkozhatsz. Addig talán érik egy kicsit. Ha akkor is sír, várj újabb hetet és így tovább.
2011. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló volt a helyzet.csak ugy tudtam etetni ha apa vagy növérke tapsolt,játékot mutatott neki.(elvette a figyelmét).kb 2 hétig igy ment aztán már nem kellett a segitség.6 és fél honapos a fiam
2011. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az én lányyom akkor sírt evés közben, ha nem esett neki jól a kaja.

pl alma, amitől visítva sírt éjjel, annyira fájt a hasa.


a tapsikolásos figyelemelterelés meg.... pont így lehet rossz evési kultúrát kialakítani a gyerekben. meég szerencse, hogy a Válszoló babója 2 hét után evett rendesen.


(én mondjuk 6 hónaposan kezdtem el mellétáplálni)

2011. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!