Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire félnétek a genetikai...

Mennyire félnétek a genetikai betegségektől (Down-kor)? 36 évesen,2 egészséges gyermekkel. A kicsi 1 éves.

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
40 feletti első szülésnél nagyobb a rizikó. a rendszeres vizsgálattal meg ki lehet szűrni. kicsi rá az esély, de sajnos megvan. 1-2%
2011. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én megcsináltattam az amnioc.-t, 35 évesen szültem. Ha a genetikus nem húzza belém az ideget, szerintem nem csináltatom meg, így utólag nem bánom. Ha lenne majd még kistesó, akkor kapásból, amilyen korán csak lehet megcsináltatnám. Így is annyi minden miatt aggódik az ember a terhessége alatt, legalább emiatt nem kell.
2011. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

36 évesen szültem (1. gyereket) és nem féltem a genetikai betegségektől, a leleteim is jók voltak. Ennek ellenére a "korom" miatt mégis elküldött a dokim amniocentézisre. Nagyon féltem tőle (nem az amniotol, hanem hogy nehogy elvetéljek miatta), de szerencsére nem volt egy nagy szám, sokkal jobban féltem tőle, mint amilyen volt a valóságban.


Egészséges lett a gyerekem, és jó volt a másik 20 hetet ebben a tudatban élni pocakosan :)

2011. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!