Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok olyan magándokit...

Ajánlanátok olyan magándokit v. intézetet, ahol az alvásproblémás babákkal foglalkoznak, a pesti gyerekklinikán kívül?

Figyelt kérdés
Ha lehet Győr környékén. Rettentő rosszul alszik a babám, 7 hós lesz, csapkolódik, van hogy óránként ébred. Tudom fogzás... vagy mégsem mert már hónapok óta ilyen.
2011. febr. 17. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi a Madarász utcában voltunk ezzel.

Szoptatod?

2011. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már egy ideje csak az éjszaki visszaaltatáskor szopizik.

Leírnád a tapasztalatod? Miket néztek, mit mondtak, segítettek?

2011. febr. 17. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a dolog engem is nagyon érdekelne, kisfiam 1 éves és nagyon rosszul alszik.
2011. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szóval nekem az volt a legnagyobb bakj, hogy nagyon kevés volt már a tejem és hiába nézett ki úgy, hogy buzgón szopizik a visszaaltatásnál, valójában csak pár csepp jött. Azt mondták:

1. csináljak napirendet

2. a lefektetés előtt alaposan "tömjem" meg. Lakjon jól.

3. lefektetés menete: leteszed, mondasz neki valamit pl. "itt az alvás ideje, aludj jól én most kimegyek és én is alszok", aztán kimész. Pár perc (kb 5) bemész, nem nyúlsz hozzá, csak azt mondod, ne aggódj "itt vagyok a nappaliban, most aludni kell" aztán kimész. 5 perc múlva be és ismétlés..... sokszor, ugyanazok a mondatok és tettek. Én már a második gyerekemmel csinálom végig. Eddig bevált. Mind a kettőnél fél óra volt az első menet. Nagyon kemény. A harmadik menetnél (3. nap) már csak 1 perc. De fontos. Ne sajnáld. Mert azt nagyon megérzik. A másodikkal úgy próbáltam először. Nem is jött be. Lett belőle két óra üvöltés. De amikor már elszántam magam, és nem sajnáltam, akkor már simán ment. Azót minden rendben. És így, valamiért éjszaka sem ébrednek fel. Evett este és megtanulja, hogy alvásidő van.


Nekünk ez bejött.

Ha nekilátsz, akkor próbálj meg közben (5 percekben) valakivel beszélgetni, mondjuk telefonon, különben az a fél óra maga lesz a kín.

Sok sikert.

2011. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja a lefekvési szöveg minden nap ugyanaz legyen.

És nyilván, ha már kezd bealudni az 5. percben, akkor várj még, nehogy azzal keltsd fel, hogy bemész.

2011. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolso,nem az elalvassal van baja hanem hogy orankent ebred(az enyem is ezt csinalja honapok ota).
2011. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, végülis tegnap is leraktam a kiságyba, fél órát beszélgetett, és elaludt szépen. Aztán fél óra múlva fent volt, simi visszaaludt. Aztán egy óra múlva megint fent volt. És így tovább
2011. febr. 21. 08:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz:-( Viszont én azt tanácsolom, hogy várj! A fiam születése óta rossz alvó volt, volt olyan éjszakánk, hogy fél órát aludtam összesen. Van egy honlap, ahol alvás problémával kapcsolatos kérdéseket tehetsz fel, ott alvás ambulanciát ajánlották(persze nem mentem vele el). Olyan is volt, 2 órákat végig sírt, sőt olyan is, hogy neki állt játszani...A lényeg, hogy amikor elmúlt 1 éves utána hirtelen javulás lett. Most 18 hónapos és több az átaludt éjszaka. Valahogy "megérett" rá, ha álmos jelzi(oda megy az ágyához), és ha este fel kel(fogzás), meg simizem és hamar vissza alszik. Az egyik anyuka írt egy tuti módszert(nekünk nagyon bevált). Amikor nem akar aludni menni, vagy fél akkor ölbe veszem, vagy ülök az ágyánál és suttogva sorolom, hogy alszik a kiskutya, alszik az autó, alszik apa, alszik mama...és felsorolok mindent ami az eszembe jut, erre mindig megnyugszik és Ő is alszik:-) Szóval várj és ha 2 éves korában is ilyen gondok vannak, na akkor menj dokihoz:-)
2011. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!