Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kruppos lett az 1 éves kisfiam...

Kruppos lett az 1 éves kisfiam tegnap jöttünk ki a kórházból van valaki akinek ugyanez a baja a gyerekének? Mire kell oda figyelni meg pár jotanácsot adna

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Ez engem is érdekel, egy ismerősömnek is kruppos volt a kisfia és félre kezelték, meghalt, 2,5 évesen.

Azóta született egy lánya és ugyanezzel vitte be a kórházba hál'istennek már ők is kinnt vannak.

De van egy 5 hónapos lányom és egyre többet hallok erről, engem is nagyon érdekelnek mikre kell figyelni!

Örülök hogy ti jól vagytok!

2009. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
meghalt??!! ez 1000000-ből 1 szerintem :( Sajnálom! amire figyeljetek oda: ne legyen por a lakásban,emiatt tilos a padlószőnyeg és jó,ha szőnyegetek sincs,faliszőnyeg sem,mert ezek porfogók. mindennap friss levegő,minden nap többször 10 perc szellőztetés. Állatot sem szabad tartani a lakásban. Úszás jó nekik. Nyirkos,ködös idő előhozza a kruppot,olyankor nem szabad őket levinni. Ha rájön a roham,akkor gyorsan ablakhoz vinni,rányitni az ablakot,nyugtatgatni + spray,amit kaptatok. Ha erős a roham,irány a kórház. Jó,ha nem vagytok idegesek,mikor befullad,mert pont az a cél,hogy nyugodt maradjon. Nyáron ritkán fordul elő,de ha mégis,akkor hűtőszekrényhez lehet vinni. Hideg párásító fontos a szobájába vagy oda,ahol alszik. Vigyázni ne fázzon meg,ne legyen beteg. A tesóm volt kruppos,elég súlyos,onnan tudom ezeket. Szerencsére kinövik a gyerekek,úgyhogy scak bíztatni tudlak. Szüleim elvitték egy alapos allergia vizsgálatra is,ahol kiderült,hogy egy csomó dologra allergiás,és az is kiválthatja a fulladást. Remélem segítettem,és ne aggódj,nem lesz semmi baja a gyermekednek,nem halálos betegség és a hideg levegő abszolút segít rajta,meg persze a többi amit írtam + a gyógyszerek amiket kaptatok,ha kaptatok. érdemes természetgyógyászt is kipróbálni! ja,meg mi a fél életünket cseppkőbarlangokba töltöttük,mert az nagyon jó a légzőrendszernek,ugyanígy a sóbarlang is.
2009. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is ki kell deríteni mi áll a krupp hátterében, mi okozza.

Nálunk poratka allergia váltotta ki.

Az összes helyiséget a lakásban leburkoltuk,a szobákat laminálttal, a többi helyiséget kővel.

A falakat leszigeteltük, belülről gipszkartonoztuk.

Az ágyneműt és matracokat lecseréltük antiallergénre.

A kisfiam szobájába mindennap port törlök, máshol hetente egyszer, na meg napi többször porszivózás, hepafilteres porszipollyal.

Mi rectodelt kúpot kaptunk rá, de mivel én nem kúpozom a gyerekem, ezért megtanitották a di-adreson vénás beadását, és ez rögtön hat is.

Kaptunk porlasztós inhalátor gépet, amivel inhalálnia kell, ha előjön az ugató köhögése.

Remélem valamelyest tudtam segiteni.

Gyógyuljatok meg és ne aggódj, előbb-utóbb úgyis kinövi.

2009. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Pipát úgyis fogtok kapni, mi a pulmicortot használjuk.
2009. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget nem értem mi mért nem kaptunk pipát a szent István kórházba voltunk. Az ellátásal nem voltam megelégedve de holnap ki hívom a körzeti dokit ÉS MEGKÉRDEZEM TŐLE. Nekünk virus szővődménye okozta állítólag üdv mindenkinek
2009. febr. 15. 15:16
 6/7 A kérdező kommentje:
porlasztós inhalátor gépet, amivel inhalálnia kell, ha előjön az ugató köhögése.EZT a készüléket hol lehet megvásárolni és mennyibe kerül?
2009. febr. 15. 15:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az inhalátort pulmonológián irták fel, receptes, mint a gyógyszerek.

16000 Ft volt tavalyelőtt, most nem tudom mennyi.

Speciális gyógyszer kell bele, azt is orvos irja fel.

Ha van még kérdésed, irj nyugodtan.

2009. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!