Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Változtassak a 6 hónapos...

Változtassak a 6 hónapos babám étrendén?

Figyelt kérdés

Reggeli tápszer,

tízóraira gyümölcs,

ebédre főzelék,

uzsonnára tejpép,

vacsira tápszer.

de az a baj hogy ha vacsikor eszik tápszert minden éjszaka 3-kor sírva meg nyögve kell fel mert kakilnia kell és utána szegény nem akar visszaaludni.aztán meg amikor reggel 6-körül reggelizik aztán visszaalszik és persze amikor felkel ugyan ugy szenvedve mint éjszaka mert kakilni kell.

Talán adjak neki jó éjszakát tejpépet a tápszer helyet?


2011. febr. 25. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az étrend maga jó,de szerintem korai ennyi étkezést kiváltani egy ekkora babánál.

Lehet,hogy még nem elég fejlett ilyen fokú hozzátápihoz.

Próbáld ki egyik nap,hogy pl egy étkezésre ismét tápit adsz.

Amúgy mi 4 hósan kezdtünk kóstolni,de kb 1,5 hónap alatt váltottam ki egy étkezést és még így is sokszor fájt a pocója.

2011. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én délután még nem adnék neki tejpépet, hanem tápszert. vagy azt is megteheted, hogy délelőtt kap tejpépet akár gyümölccsel, és délután is kap egy kis gyümölcsöt.

milyen főzelékeket kap délben? hogyan csinálod őket? elképzelhető az is, hogy túl nehéz neki az ebéd, és ez éjszaka jön ki.

egyénként miért szenved, ha kakilniak kell? szorulása van? nem lehet, hogy tápszert kellene váltani?

ezeket szerintem gondold át sorban, mielőtt változtatsz.

2011. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát valaki azt mondja ehet már ennyi idősen ennyi mindent valaki azt mondja még adjak neki több tápszert.miért hány hónaposan kell ilyen modon etetni a babát?akkor most döntsem el mi a jó.fözeléket nem nagyon szoktam fözni inkább üvegeset eszik.nem vagyok annyira kreatív hogy kitaláljam.a tápszert meg már váltottam és ezt nagyon szereti de ez az éjszakai dolog nem olyan régóta van.
2011. febr. 25. 23:36
 4/6 anonim ***** válasza:

esetleg próbálj neki gyümölcsöt adni délelőtt vagy kora délután.


a lányom 7 hós és neki:

reggeli tápszer

tízórai tápszer (egy hete ő is pépet kapott,d e visszatértem a tápszerhez, itt tanácsolták)

ebéd főzelék

uzsi tejpép gyümivel

vacsi tápszer

és ő még eszik 22 körül ismét tápszert


mióta délutánra kapja a gyümit, minden délben alakít egyet a kisasszony. érdekes, mindig ebéd közben :)

ezt te tudod kikisérletezni, próbáld meg a székletét lazítani.

2011. febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja ha már a székletről beszélgetünk.az én kislányom egy nap 3-4x minimum kakil van ugy hogy rendes adag ,de van ugy hogy csak a pukival jön neki ki.szóval higitani nem kell.
2011. febr. 26. 00:11
 6/6 anonim ***** válasza:

00,03-as vagyok


akkor meg amondó vagyok, próbáld ki :) veszni nem veszítesz, hA meg beválik akkor a babának meg neked is csak jobb lesz.


jó éjt :)

2011. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!