Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos babátok mennyit...

6-7 hónapos babátok mennyit alszik egy nap? Átalussza e az éjszakát? Mikor szokott reggel felkelni?

Figyelt kérdés

Az én babám most múlt 6 hónapos. 7 és 8 óra között szokott kelni. Reggeli után alszik egy 30 percet, ebéd előtt 30 percet, ha sétálni megyünk akkor a hideg levegő elnyomja és ott is alszik 20-30 percet, kora este is alszik 40 percet, ha nem aludt séta közben akkor késő esete is alszik 20-30 percet.

Átalussza az éjszakát, de mostanában 2-3 óra körül arra ébredek, hogy fent van a gyerek és beszélget, játszik magában. Nehezen alszik vissza.

Van olyan is, hogy 10 percenként kell átmennem egy-egy éjszaka hozzá, mert ha nem sirdogálna. Forgatni kell, cumit kell a szájába visszaadni. Eddig hason aludt és nem volt semmi baj vele, ha elaludt a cumit kiköpte és reggelig nem is kellett neki. Most kezdett el fordulgatni és a hátán jobban szeret aludni, de ott már igényli a cumit és állandóan ki is löki a szájából. Félek, hogy rámkap, hogy berohangálok hozzá, de ha meg nem megyek akkor sír. Ördögi kör.


2011. márc. 1. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:

szombaton lesz 7 hónapos a lányom:


kelés 6-7 között, akkor eszik, majd visszaalszik egy órára.de ha fél nyolc körül kel akkor már nem alszik vissza.

ahogy a tied is, úgy az én lányom is 11 körül alszik 20-30 percet. majd ebéd után, azaz inkább olyan 13 körül alszik fél órát a kocsiban, mert mostanában már fel kel menet közben.

majd délután öt körül alszik egy órát.

este változó mikor alszik el, ma pl. kilenckor, de van hogy csak fél 12-kor....most is arra várok, vajon fel kel e még vagy alszik reggelig. ha alszik akkor tuti hatkor fog kelni :)


ha a lányom reggel felkel, akkor csak arra kelek hogy nyügdécsel ahogyan a buksit emeli, de volt hogy arra keltem hogy magában beszélt :) most hogy jön a foga eléggé rosszul alszik, nyöszörög, illetve van hogy ő is felsír. olyankor megsimizem, cumit visszateszem a szájába. nekünk ott alszik az ágyunk mellett, tőlem fél méterre.

2011. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia

enyém 6 és fél hós,kicsit extrém de leírom:D 10kor kelne ha nem kelteném,keltem 8kor mivel így lehet ágyba rimánkodni éjfélkor.(igen,így van) és napközben kb 3-4órát alszik.délelőtt másfél óra,kora du szintén,este 8 felé fél óra.Éjjel 2x kel enni,de volt már olyan hogy óránként kelt pedig nem fogzik.

cumiból ajánlom a dr brown's márkát,ez kevésbé esik ki a szájából.

2011. márc. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok..kedves második megértelek :) az én lányom dettó ilyen volt. mivel 3,5 hónapos koráig minden éjszaka hajnal kettőig ordított, így valahogy ráállt az éjszakára. éjfél, egy körül aludt el, aztán persze szinte átaludta a napot. majd volt hogy este fürdés után, hami után elaludt és képes volt flekelni 22-kor! azt hittem behalok :D aztán képzeld el, egyik napról a másikra átállt a korábbi lefekvésre. egyszer csak elaludt tízkor és azóta elalszik max 23-kor (kop-kop-kop).
2011. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja, ismét az első., sajnos a lányunk nem fogad elmás cumit csak a cseresznye cumit, mivel az volt az első cumija mikor inkubátorban volt! :( van itthon vagy hat cumi, más fajta, más anyag, de ha nem szeresznye alaku akkor az repül a szájából.
2011. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kedves első,nálunk is most előbbre tolódott,de már nem merem elhinni hogy így is marad,rapszódikusan változik a dolog,volt már hogy hajnal fél 3ig volt fenn...DD

Egyébként én azzal nyugtatom magam hogy biztos zseni lesz:DD Egyébként ő nagyon bukós volt,szegénykémnek állandóan liftezett a gyomra és amiatt nem volt egy nyugodt perce/percünk sem és megszokta.

De örülök h nem vagyunk egyedul,kitartás Neked is!

"második":)

2011. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...már nem merem elhinni hogy így is marad...-ez jó :) én is így vagyok vele....


első voltam

2011. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

7 hónapos múlt a kisfiam. 7-8 között kel, vagy keltem. 10-11-től alszik 1-másfél órát, délután 2-3 körül 1-2 órát, és estefelé fél-1 órát, este 9-10-től többnyire átalussza az éjszakát. Az utóbbi 1 hétben előfordult, hogy csak kétszer aludt napközben, és este 8-kor kidőlt :) Eddig háton aludt, de mostanában elkezdett hasra fordulva aludni, pont fordítva, mint nálatok :) A cumi nálunk is kezd problémás lenni, napközben is, éjszaka is van, hogy felébred, és a cumi kell neki. Persze én is berohangálok, de szerencsére hamar visszaalszik.

6 hónaposan kb ugyanilyen volt a napunk, csak kicsit hosszabbakat aludt és kb 2 órát bírt ki ébren egyhuzamban (most már van, hogy hármat).

2011. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hónapos. Reggel általában 6-7 körül kel, akkor cicizik (egy ágyban alszunk), és visszaalszik. Ez van, hogy nyugodt alvás, van, hogy hamar felébred, de általában 9-ig alszik. Utána 11-től alszik 1 órát, majd 3-4 körül még egy-másfél órát. De van, amikor csak egyszer alszik, de az akkor akár 2,5 órás alvás. Kb 5 hónapos koráig dajkálva altattam el, akkor ő is éjfél körül aludt el mindig, aztán kipróbáltam, hogy fekve szoptatva altatom, azzal 9 körül elalszik. Utána van, hogy már 11-kor felébred, de van, hogy csak 1-kor, aztán meg 4 körül. Azt vettem észre, hogy tényleg nem az éhség kelti, hanem csak egy kis cici kell neki, a cumi sem elég ilyenkor. Írtad, hogy félsz, hogy ez egy ördögi kör, én az állandó éjszakai cicizéssel vagyok így. Állítólag így, hogy válaszolunk a hívásukra, jobban kialakul bennük a bizalom, és később sokkkal jobb alvók lesznek... :) Úgy legyen!!!!!! :D
2011. márc. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!