Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kaphat babátok...

Mikortól kaphat babátok csokit, ropit, üdítőt, vagy hasonló rágcsálnivalót?

Figyelt kérdés

1 éves babám eddig ilyesmiket nem evett.

Mostanában egyre gyakrabban jönnek hozzánk vendégek, akik hoznak neki csokit, kukit,ilyesmit.A vendégeket is megkínálom üdítővel, rágcsálnivalóval és a kis drágaságom mindenkitől egyfolytában kéreget:)

A másik meg az, hogy több 1-3 év közötti kisgyermek is van a rokonságba, akik folyamatosan rágcsálnak amikor náluk vagyunk, vagy ők nálunk,és nem tudom, hogy mennyire tilthatom meg a gyermekemtől ezeket a "finomságokat".

Eddig úgy voltam vele, hogy 2 éves korig nem kaphat, de a szívem megszakad, amikor a többiek kezéből kiveszi...

Ti mikortól engedélyezitek, és milyen rendszerességgel, és mennyit?


2011. márc. 3. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ropit, kukit, bulátát, kölesgolyót adhatsz neki, esetleg egy kis kekszet (pl. a győri édes teljes kiőrlésűje nagyon finom).

Üdítőt, csokit, csipszet vagy egyéb nasit én nem szoktam adni 17 hós kisfiamnak. Narancslevet szokott még inni az én poharamból szívószállal. De amúgy vizet iszik.

2011. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a ropiról le szoktam szedni a só nagy részét, hasmenés esetén viszont sóval együtt kapja - ezt doki ajánlotta.
2011. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 14 hónapos, és nem rágcsál. Minket is "megnevelt" mert már nem eszünk a szobában, ill. az étkezések között, ahogy korábban.....

Én a vendégeknek aszalt gyümölcsöt, zöldségmártogatóst szoktam kitenni, amiből ő is kaphat ha kér.

Ha két étkezés között megéhezik vagy lát másokat enni, kap mandarint, rizskorongot, babakekszet.


Egyszerre szültem a hugommal és a sógornőmmel is, de mindhárman így csináljuk, buláta, gyümölcs a nasi.


Én egyetlen dologban vagyok "gyenge" ez pedig a szörp és a gyümölcslé. Természetesen higítva adom, inkább színe van mint íze, de a kicsi nagyon szereti így is.

2011. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiam, most jöttek ki a rágófogai, így jobban tud már rágni is. Csokit eddig összesen két alkalommal kapott: mikuláskor egy falatot a kinder mikicsokiból, és két hónappal később, mikor mi ettünk kinder csokit, egy fél kockát. Nem nagyon van oda érte még, szerencsére, nem csokizunk itthon.

Ha jön valaki, akkor sem hoz csokit, a csipszeket úgy esszük, hogy a gyerkőc ne érje el, akkor rakok ki neki kölesgolyót, kap olyan kekeszet, ami neki való. De ha eszik a mi tuc kekszünkből ilyenkor, már nem dől össze a világ. Győri édes teljes kiörlésűt is szoktam neki adni, ha az van itthon.

Gyümölcslevet nem veszek neki, nem issza jobban, mint a vizet, vagy a minden nélküli teát. Ami nagyon bejön neki, az a kifacsart narancs leve felvizezve. Ezt issza nagyon.


Még 1 éves kora előtt volt, hogy nagyobb gyerkőccel voltunk, és ők persze jószívűen adták neki a különböző rágcsákat. Na akkor kellett figyelni, hogy ne adjanak neki csipszet meg hasonlókat :o))


A nagymamánál ha vagyunk, már engedem neki a házisütiket, itthon úgysem eszik, annyi meg nem árt.

Itthon nasinak max a túrórudiból kap, fele csoki nélkül 2-3 harapást. A többit mi esszük meg....

2011. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csokit már kóstolt, de nem eszik mindennap persze, de a mienkből már nyalogatott.

Ropit nem még, nincs csak 3 foga.

Üdítőből 100%-os gyümölcslevet szoktam neki adni, vagy babának való teát.

Kukit szokott enni heti 1x.

Túrórudiból is evett már, de csoki nélkül.

13,5 hós

2011. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!