Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak kóstoltatni akarom a...

Ha csak kóstoltatni akarom a babát, nem az a cél, hogy kiváltsam a szopit, akkor csinálhatom így?

Figyelt kérdés
Csak szeretném, ha ismerkedne az ízekkel. Adhatok neki másféle ételt, akkor is, ha egy fajtából még nem eszik meg rendes adagot? Pl. már kapott pár kanál főtt krumplit, pár kanál répát és almát. De egyikből se sokat. És nem is minden nap. Csak nyalogatás szintjén. Ma van itthon banán. Gondoltam megkóstoltatom vele. 6 hónapos. Nem megetetni akarom banánnal. Adhatk egy picit akkor is, ha azt későbbi hónapokra írják a hozzátáplálási táblázatok?
2011. márc. 3. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Prsze, de székletfogó. Vigyázz vele.
2011. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 és fél hónapos korban mondta a gyerekorvos,hogy eheti a banánt,bár én nem tudom csak kóstoltatni,mert ha valami ízlik,nem tudom elvenni tőle:))

Egy kicsit megfogja a székletét valóban,ezért én szilvával szoktam kombinálni.

2011. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

mi is így kezdtük. azért, hogy ne a szopi rovására menjen a kóstolgatás, mindig szopi után kínálom pürével. 6 hósan napi 1x, 7 hósan napi 2x.

persze, lehet úgy, ahogy írod. arra kell csak figyelni, hogy egyszerre csak 1 új ételt adj neki, hogy kiderüljön, bírja-e. 1.alkalommal csak 1 kiskanállal, 2.nap 2 kanállal, 3.naptól lehet több.


nálunk a banántól bukott.

első időben ezek jók (6-7hó): alma, őszi, meggy, sütőtök, krumpli, répa, cékla, cukkini, csirkemell, kenyérmorzsa.

2011. márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!