Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 22 hónap körüli...

Mit tud 22 hónap körüli gyermeketek? Kisfiú vagy lány? Mennyit beszél?

Figyelt kérdés
Ismeri az állatokat? Tudja a testrészeit? Miket csinál?
2011. márc. 4. 08:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kisfiam,a testrészeit(orr,fül,haj,okos fejét,lábát,kezét,pocakját,kukiját,popóját)meg tudja mutatni,megmutatja rajtam a szememet,szempillámat,hajamat,szemöldökömet,számat,hajamat,köldökömet(azt meg is fújja)cicimet...

Utánozza az állatok hangját(cica,kutyus,kacsa,béka,farkas,halacska,oroszlán,majom,malacka)hangját.

Utánozza a busz,autó hangját,nemrég tanítottuk meg fütyülni,viszont nem beszél,csak néhány szót mond(nem,de,baba,mama)

Nagyon szereti a mondókákat,a mesék főcímdalát(youtubon szoktuk nézni,(süsü,paff a büvős sárkány,monkey see monkey doo,hupikék törpikék,én elmentem a vásárba,pimpinkin nyuszi tánc)

A formabedobó,toronyépítés még nem megy.

2011. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok,ő sem mutogat még...
2011. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.

Az egyik válaszoló, pontosan kinita: az én kisfiam teljesen olyan mint a tiéd. Ugyanazokat szereti, és ugyanaz nem köti le:):)

Imád porszívózni, hozza, és dugná be a konnektorba, elem, kulcsokat nagyon szereti.

Ami őt leköti, az a kirakó. Nagyon ügyesen kirakja őket, és imád építőzni. de azon kívül szinte semmi. Ha öltöztetem, vagy fürdésnél mindig mi is mondjuk neki hogy dugd a bal kezed, most a másikat, lábad, vegyük fel a sapkát a fejedre, vagy húzzuk a kesztyűt, és ezeket ha mondom akkor emeli a lábát kezét mert tudja, de ha kérdezem hogy hol van nem mutatja. Sokat hallgatunk zenét, énekelek, táncolunk, és mondókázunk( eddig úgy tesz mintha nem is érdekelné). Remélem hamarosan változni fog:)

2011. márc. 4. 13:07
 14/16 anonim ***** válasza:

Hali!


20 honapos a kisfiam.

Nalunk egy honapja koszontott be a MI AZ??? korszak. Mindent megkerdez , en elmondom es O vissza mondja es ha tetszik a szo neki akkor tobbszor mondogatja. Viszont ha hisztis akkor nem hajlando ismetelni, akkor beken is hagyom. Meg azt se szereti ha nem tud kimondani pontosan egy szot, attol meregbe gurul :)

Amugy igen, sok mindent mond mar. Es most par napja nagyon rakezdett. Meg cumis es igyekszem hosszabb ideig elvenni tole. A " Mi az"-on kivul a "Nezd csak"-ot is mondja. Ez a ket "mondata". Ha megkerdezzuk, hogy hivjak tudja mondani,hogy: Eik.( Erik)

Ha megkerdezik tole,hogy vagy: mondja,hogy oke vagy jo.

Ha valamit kerek tole azt mondja,hogy: tessek (es aztan a kezembe adja). A csalad tagokat is tudja: Apa,Anya,Papa,Mama, Dedi. Testvereim kozul meg csak az egyiket tudja. Ha valamelyikunk vagy O tusszent mondja,hogy: hapszi (hapci). Ha tetszik neki valami mondja,hogy: SZEP. Ha ehes akkor: hamma. Szomjas: inni.

Ezeket hasznalja szituaciokba. Illetve ha kerdezek tole valamit, mondjuk: "Kisfiam, jo lesz reggelire felvagottas kenyer". Akkor ha egyetert vele akkor azt mondja: aha, ha nem akkor morog, ritkan mondja,hogy nem pedig 1 eves kora korul ez volt a kedvenc szava. Illetve ha bekakilt akkor szol,hogy: kaka .

Targyakat is megnevezi.pl: Cipo,jatek (atye), csimma (csizma), baba, auto (brumm), kapu,alma stb.

Vagy vannak szavak amiket mi ertunk mit hiv annak de nem hasonlit az eredeti szora;

pl; cike=radio, cika=kapcsolo, gyuvugy=dezodor stb..

Allathangokat utanozza mar es sok allatot meg is nevez.

Testreszekbol viszont nem mindet de a lenyegesebbeket mar igen, mondjuk igaz az is,hogy meg csak nem reg kezdtuk el erre tanitani.

Most kicsit aggodok mert lehet,hogy bolcsis lesz es mivel kulfoldon elunk ezert ket nyelvet fog hallani. Bolcsibe az angolt, itthon a magyart. Mondjuk az is igaz,hogy a kis agyuk meg ilyenkor olyan mint egy szivacs :)

2011. márc. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok:

Mar onalloan eszik. Tudja hasznalni a kanalat es a villat, sot megsertodik ha en akarom etetni. Meg a joghurtot, levest is ugyesen megeszi es alig hagy valamit a tanyer aljan. Iszik egyedul poharbol es fel literes uvegbol is.

Oltozkodesbe sokat segit. Ha megkerem,hogy hozza a csizmajat,kabatjat stb..oda hozza.

Jatekait osszepakolja ha megkerjuk ra.

Haztartasba is betudom vonni. Pl. nagyon klasszul pucol hagymat :)

Minden fele elektronikus dolog erdekli, tv,radio,telefon stb..mindent szerelni akar. Van egy radioja. Tudja,hogy kell atkapcsolni cd-rol, radiora,hangosit, szamot valt.


Szoval lehet,hogy beszedbe nem olyan fejlett de viszont gyakorlatban meg az :)

2011. márc. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kisnita ***** válasza:

Kifelejtettem a porszívót, az nálunk is nagy kedvenc. :D Tologatja, rakosgatja, vizes porszívónk van, nyúlkálna bele.... A kutya itató táljába és a felmosó vízbe is belenyúl:S Sőt ha nem figyelek oda akár a wc-t is felnyitja és turkál a vízben:S A felmosó vödröt most már a kádba teszem ha van benne víz, hogy ne érje el. A múltkor addig csimpaszkodott még fejjel beleesett a kádba :S Mikor takarítok (neki köszönhetően naponta többször is) hozza a kis lapátot, a seprőt meg a felmosót utánam. Ő is söpör és ha kiveszem a kezéből rendesen reklamál :D Mindig megértetni magát elmutogatja, hogy mit szeretne, de mondani még értelmes dolgokat nem akar. Ha szomjas jön, hozza az üveget nyújtja felém, adja a kezembe és hümmög. :D Remélem egyszer meg is szólal, hogy kérek inni vagy valami...

Viszont elég önálló nem nagyon kell kiszolgálni. Ha éhes nem mindig szól, bemegy a konyhába elvesz a szelet kenyerez és vagy szaladozik vele és közbe eszegeti vagy felmászik a székre és az asztalnál megeszi.

Nagyon irigy gyerek. Mikor etetem a kutyát el kell zárni mert képes a kutya szájából kivenni a tápot!!! Amit meghagy a kutya egyből el kell tennem mert oda kuporodik a táljához és berágja a kutyatápot :D Pedig nem is egy nagy étvágyú gyerek, mondhatni úgy kell beleimádkozni a kaját, bezzeg a kutyatáp... :D

Mikor kisebb volt jobban lekötötték a figyelmét a játékok van egy elefántja aminek a hasában egy pörgethető henger van és angolul beszél meg énekel, na azt nagyon szerette pörgetni. Most már nem érdekli csak az elemet szedné ki belőle. A távkapcsolót és a mobilokat is nagyon bírta, de most már azok se nagyon kötik le. Mióta tud szaladozni inkább a szerkények meg a használati tárgyak érdeklik. Mikor zenét hallgatunk nem énekeli velem, táncizni viszont szokott. Körbe-körbe forog, elszédül utána nem tud egyenesen menni. Eszméletlen honnan van ennyi energiájuk ezeknek a kis szarosaknak. Napközben már egyáltalán nem alszik reggel 8-túl este 10-ig megállás nélkül pörög, mindenhol van belőle én meg nem győzöm a romokat takarítani utána.

2011. márc. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!