Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is elveszti néha türelmét?...

Más is elveszti néha türelmét? Már déli 12 óta próbálom altatni picibabámat, most délután négy lesz lassan, és még mindig nem tud elaludni, csak nyűgösködik. Nem beteg, nem kakis, nem éhes, sőt még hagytam is jó sokáig cicin lógni, de nem.

Figyelt kérdés
És most lelkiismeretfurdalásom van, hogy egy pillanat erejéig is, de türelmetlen és dühös lettem. Mással is volt már ilyen? remélem nem "neheztel" rám érte babókám.
2009. febr. 18. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Én épp most vesztettm el a türelmem, mert a 9 hónapos lányom reggel hét óta egy fél órát volt hajlandó aludni és csak nyűglődik. Fogalmam sincs mi a baja, de már teljesen kiakasztott. Sehogy sem jó neki, se kinn, se benn, se játszani, se feküdni, se rengatni. Na ilyenkor már én is türelmetlen vagyok. De majd rám mosolyog és mindent elfelejtek. Szerintem aki még nem volt így egy baba mellett az hazudik.

Kitartás

2009. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
a gyerek mindent megérez, főképp, ha gyakran megtörténik (ha valaki felhúzza magát.) bizonyos pedagógiai irányzatok szerint nem szabad túl szigorúan venni az evési meg alvási időt, a gyerek csinálja azt, ami jól esik, ha nem akar aludni, akkor ne.
2009. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Jujj ma nekünk is napunk van:(

És nekem is eléggé elfogyott a türelmem..Nemtudom mitől lehet megint front van mert elég sokmindenkitől hallom hogy a mai napjuk elég nyűgös.

2009. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

szia egyik sem volt jó alvó, sőt most sem. Lányom, amióta oviba jár, azóta változott, és alszik, de a fiam kegyetlen. Reggel 6-tól este 11-ig talpon van, és úgy pörög, hogy sokszor csak lesek.

Nem alszik napppal már 4 hós kora óta. Most 2.5 éves. Éjjel is kel, és üvöltve, nem tudok vele mit kezdeni. Én már sokszor elveszítem a türelmem, mert fáradt vagyok, és a nagyobbikat sem hagyja nyugottan aludni. De lassan kezdek beletörődni, hiába is húzom fel magam, nem megyek vele semmire.

Próbáld meg lefárasztani, és ha levegőre viszed délelőtt, könnyebben elalszik.


kitartás.



2 gyerekes

2009. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
próbáld kivinni a levegőre egy fél órára, ott el szoktak aludni. megérzi a pici a hangulatodat ugyhogy picit több türelemmel légy felé. tudom nehéz, de szerintem mindegyönk átesik néha ilyenen.
2009. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek! lehet, hogy valami front, mert nagy általánosságban könnyen bealszik egy kis cici után, most meg egy óra cicinlógás sem tette meg a hatását :S amúgy 5 hetesek vagyunk .
2009. febr. 18. 15:55
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Többen vagyunk, mint gondolnád! Én személy szerint végkimerülésben szenvedek, mivel az én 5 hós fiacskám napközben 2*10percet alszik azt is ölben. Amint leteszem felébred. Már volt olyan is, hogy idegességemben azt mondtam, hogy nemigaz, mire elketdett keservesen sirni. Azóta ha dühös vagyok inkább kimegyek a szobából, gyorsan megnyugszok és visszamegyek hozzá. Más megoldást sajnos nemtudok:(
2009. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia

Babád még nagyon picike szerintem érzi az időjárásváltozást, szelet, azért ilyen nyügős. Az én babóm is ilyenkor volt, hogy egész nap félórákat aludt, és másnap bepótolta. Pocija nem fáj?

2009. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Szintén zenész:-)

Lányom 8 hós, az altatásnál szoktam sírva fakadni...

Ő ugyanis cicifüggő.. dédinél gyönyörűen elalszik, babakocsiban elalszik, én meg órákat szenvedek vele, és sehogy nem alszik el. Én is akkor vesztem el a türelmem, ha már cicin sem megy...

De vannak ilyen napok, és lesznek is, tarts ki:-)

Persze, hogy néha elszakad a cérna,akinél nem, az nemmond igazat...

De az is igaz, hogy a baba megérzi ha nyugtalan vagy. Ha tudod, kicsit hagyd másra, vagy vidd sétálni, vagy végy egy nagy levegőt, igyál egyet, moss arcot, bármi ami megnyugtat, és ugorj neki újra.

Amúgy én is fel szoktam adni egy idő után, ha nem alszik, hát játszon... Néha bejön, de persze nem mindig..

2009. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ma még az enyém sem aludt... Még cicin sem, pedig cicifüggő.
2009. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!