Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kukacos kérdés (21hónapos),...

Kukacos kérdés (21hónapos), és szorulásos kérdés (7hetes) egyben. Melyikkel mit csináljak?

Figyelt kérdés

21hónapos fiamnak úgy fest nem akar működni a fitymája. A doki azt mondta 24hónaposan aggódjak. Huzogatom, de nem változik, tegnap picit "megtéphettem" reggelre piros volt. Egyáltalán nem jön hátra:(

Ha megmerevedik neki keservesen sír, ma tűnt fel, hogy ezért sírhat, mármint, hogy nem jön semennyire hátra a fityma. se a dokit se a védőnőt nem érem utol:( Ezzel mit kell vagy mit nem kezdeni.


Másik, 7hetes lánykám ma még nem kakilt, viszont szenved, pukizsák, de nincs kaki, csak rengeteg pisi. Anyatejes, tudom náluk lehetnek kakimentes napok, de a nagy nem szenvedett napokig ha nem kakilt, ő meg erőlködik, de nem jön a kaki:( Mit adhatok neki, hogy segítsen.


2011. márc. 10. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A nagyhoz nem értek mert lányom van.


a kicsit próbáld meg szélcsövezni egy merev végü lázmérővel v. itass vele cukrozott kamillateát.

2011. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tea megvolt, lázmérőzéstől kicsit tartok, az a vészek vésze, ne így "szokja" meg:(
2011. márc. 10. 15:39
 3/13 anonim ***** válasza:

A picit én csak tornáztatnám finoman vagy a lázmérőzném,az ingerelheti annyira,hogy sikerüljön kakilni.Én nem adnék neki teát,főleg nem cukrosat.

A legénykének használsz valamilyen krémet a kukacára?Mi kaptunk a védőnő tanácsára bőrpuhító krémet.1éves státuszon simán feljött a bőr.Két hétig használtam reggel és este kellett picit bekenni a végét,morzsolgatni és próbálni húzogatni.Azóta sincs fütyi gondunk.Recept nélkül kiadják patikában: unguentum antiszeptikus krémként kell kérni.

2011. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

előző vok.

Nem fog a lázmérőzéshez hozzászokni,emiatt ne aggódj!:)

Szélcsövezni nem szabad sokat,mert ahhoz már könnyebben hozzászoknak.

2011. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még csak 5 hetes, szóval a kisebbikhez tudok csak hozzászólni.Én is a "lázmérőzést" javasolnám. Ezen kívül az espumisan cseppeket, igaz az szélhajtó, de talán jön vele a "sűreje" is. Könnyű nekik badni, mert finom édes, banános.
2011. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a picinek enyhén cukros kamillateát,vagy Mira babyvizet adnék.A fiad kukacának "megtépésére"pedig Bephanten Plus-t,szépen rendbe hozza a pirosságot.

Egyébként az én fiam is 21 hónapos és egyáltalán nem lehet hátrahúzni a bőrt a kukiján.3 nappal ezelőtt vittem el urológushoz,ő azt mondta nincs fitymaszűkülete csak még le van tapadva de semmi tennivaló nincs vele csak a napi "tornáztatást" folytassuk,1 év múlva kontroll.

Vidd el te is urológushoz,ő tud a legtöbbet mondani neked.

2011. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most lázmérőztem, hát hatás max hangra, cseppeket nem kér, folyton visszaköpi. És olyanokat durrog, de semmi:(


A nagynak nem mondtak eddig semmit kukacra, krémet sem adtak rá, majd ha két éves lesz, addig ráér. Csak a kicsi szenved:(

2011. márc. 10. 16:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Bennünket a nagyobbik fiammal elküldtek 1,5 évesen urológushoz, mondta, hogy ne bántsuk a kukit, nehogy berepedjen. Kicsit tornáztatni szoktuk. Amikor kb két éves volt akkor kezdett a fitymán a bőr alatt fehér krémes valami gyülekezni, ami szépen halad neki felfelé és amikor felér akkor ott a bőrt már vissza lehet neki húzni. Most 2,5 éves lesz, és vannak olyan részek ahol már kicsit fel oldódott a letapadás neki. Én popsikenőccsel szoktam neki fent is bekenni, nehogy elfertőződjön, vagy visszatapadjon, ami már egyszer felszabadult.

A kaki dolog miatt ne aggódj. A kisebbik fiam nekem is így csinálja, már kezd ő is ritkábban kakilni. Neki nem is a kakilás, hanem a szelek amik igazából gondot okoznak szerintem. Tornáztasd a lábait, maszírozgasd a hasát. Annak idején a lánykám volt a leghasfájósabb, vele végigpróbáltam minden hascsikarás elleni cseppet, szirupot, egyik se használt, így most a kicsinél már csak a tornáztatásban hiszek. Teát meg elvből nem adok neki. 9 hetes lesz, már kicsivel jobb a helyzet, mint az elején, jobban bír pihenni, mintha már kinőtte volna azt a problémát.. persze lekopogom...

2011. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak egy gyors közbevetés, Mira Baby víz tényleg nagyon hatásos, de 3 hónap alatt nem adható!


Nálunk a masszírozás és a melegített magpárna vált be.

2011. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
OFF:Sokat segítettetek kuki kérdésben!Az én fiam 15 hós,és egyáltalán nem jön fel a bőr a kukiján,de még a "csúcsa" sem látszik ki:(A dokinő az 1 éves státusz után a Bethesdába küldött,hogy majd ott feltolják neki valami gyűrűvel.Hát én meg nem akartam kínozni és még nem vittem el.De lehet,hogy nem is kell?Ezt a krémet ki fogom próbálni!Köszönöm!
2011. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!