Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő anyukaként honnan...

Kezdő anyukaként honnan tudjam milyet pelenkát vagy akármit vegyek?

Figyelt kérdés
Nemcsak pelenkáról van szó, mindenféle baba cuccokról.
2011. márc. 16. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van kisbabás barátnőd, rokonod, sokat segíthet. Amúgy pedig a józan ész szerint vásárolj.

Pelusból nekem a Huggies volt a legjobb, de úgy döntheted el leginkább, ha kis csomaggal veszel és kipróbálsz többfélét. Saját tapasztalat a legjobb.

Ruhácskákból pedig az a lényeg, hogy kényelmes legyen. Lehet, hogy édesen áll egy kisbabán a farmernadrág, vagy ha kislányka, akkor a fodros ruhácska, csakhogy neki abban egész nap feküdnie kell, vagyis olyat érdemes vásárolni, amiben te is szívesen heverésznél. Erre a body-k, rugik a legalkalmasabbak. Olyan rugit vegyél, hogy könnyű legyen a peluscsere, ne kelljen az egészet levenni a babáról, elég legyen a lába között szétpatentolni. Ha a hátulján záródik a rugi, figyelj arra, hogy ne legyen durva, kemény a patent - ki szeretne egy sor fémvacakon aludni?

Méretben 56-nál kisebbet nem nagyon kell venni, a legtöbb babára az teljesen rendben van, legfeljebb 1-2 napig kicsit nagy lesz rá, de általában két-három hét alatt tuti kinövi.

Nálam szempont volt az is, hogy minél könnyebben mosható legyen, majd megtapasztalod, az anyatejes nyakig kakit nem egyszerű kimosni, márpedig általában minden picinél előfordul az ilyen. :-)

Kiságy bármilyen jó, ami neked tetszik, fürdetőkádból nem érdemes újszülöttfürdetőt venni, mert pár hét alatt kinövi, a normál kiskád, amit még anyáink is használtak, teljesen rendben van. Nekem a kádállvány is sokat segített, kényelmesen és biztonságosan tudtam rátenni a kádat.

Pelenkázó helyett mi sima komódot vettünk és rátettünk egy pelenkázólapot. Ez így olcsóbb és praktikusabb, a komódot még sokáig ki tudjátok használni később is.

nem tudom, ilyesmire gondoltál-e, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2011. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eleg nehez valaszolni, mert nem tudni, hogy mar megszuletett-e a babad, vagy meg nem. Ha igen, akkor mennyi idos. Konkreten a peluson kivul mire vagy kivancsi?
2011. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a pénztárcád engedi,akkor van bőven választék...

Nálunk mindegy volt,hogy márkás pelus volt a fenekén,vagy olcsó,bababolti, ha nem rögzítettem rendesen akkor bizony moshattam- a kaksi kifolyt a pelenkából.

Az a legjobb,ha a megérzésedre hallgatsz! -már ha megteheted.


Én olcsó pelust használtam,de a popsikrém a Sudokrem volt, és a popsitörlő Pampers-t használtunk,a rózsaszín csomagost. Sima kis kádban fürdettük,és a kórházban babacsomagban kaptunk Johnsons sampon-és fürdetőt. Mi ezt használtuk. Eleinte a ruhákon,tisztálkodási szereken (igazándiból eleinte még baba fürdetőre és samponra sincs szüksége,tiszta vízben ajánlott fürdetni) kívül (hintőpor,és ha szükséges baba olaj-de étolaj is megteszi-ha száraz a bőre) másra nincs szüksége a babának.


Ne aggódj,rá fogsz érezni,hogy mi is kell a babának! A popsi krémet -hogy melyik jó a popsira-azt sajnos ki kell tapasztalni!


Remélem segítettem!


Üdv:2 gyermekes,14 h.km

2011. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ, igen ,ilyenekre gondoltam:popsitörlő, hintőpor, krém
2011. márc. 16. 17:24
 5/8 anonim ***** válasza:
a pelenkából kis csomagolást vegyél, ha elfogy és nem tetszett, legközelebb kísérletezhetsz mással. Nekünk Pampers volt. Babaápoló szereket a háziorvostól kérdeztem meg. Popsitörlőt a legolcsóbbat vettem.
2011. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Holnapra vagyok kiírva.
2011. márc. 16. 17:45
 7/8 anonim ***** válasza:
A védőnőnek mindent el kellett volna mondania... Sztem pelenkánál jó tudni, hogy a három nagy márkából a huggies a legkisebb aztán a pampers majd a libero, úgy értem, hogy az egy méreten belül(a dm-es a legnagyobb, a tesco-s olyan mint a pampers). Az elején kevés ruhát érdemes vanni, nem lehet tudni, hogy mekkora lesz a babó. Popsikrém, hintőpor, alkohol stb. mind kiírja a gyerekorvos.
2011. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

esetleg lehet még kókuszmatrac az ágyba, arra gumis lepedő, takarók, az ágyra még fejvédő, kapucnis törölköző hajkefe, olló, orrszívó, cumi, cumis üveg, valami állatka amivel alszik amihez jó odabújni, az ágyra lehet szerelni játékokat ami forog a feje fölött, fertőtlenítő, babamérleg, légzésfigyelő (ezt a kettőt lehet bérelni is) lázmérő, 1-2 műanyag kanál (kell vitamint adni neki) textilpelenkák ebből jó ha többet veszel, nálunk hálózsákba alszik a picur azt nem tudja lerúgni magáról (évszaknak megfelelőt vegyél), mellszívó, melltartó betét, mellbimbó védő (igaz ezek nem a babának); popsikenőcs, alkohol, fülpuculó (ezzel lehet a köldökét pucolni míg megvan a köldökcsonk) köldökre hintőpor (kifejezetten erre is van) popsitörlőkendő, babaolaj az elején áttörölni a hajlatokat (fürdés előtt) ehhez egészségügyi vatta huh hirtelen ennyi

a Johnson az szárította a bőrét mi Gabit használunk az most jó

nálunk a Libero jött be többet is kipróbáltunk mert kaptunk innen onnan de minddel volt baj

2011. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!