Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer, tejital vagy tehéntej...

Tápszer, tejital vagy tehéntej 12 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lett 1 éves, sajnos nem nagy étvágyú. Maradjunk még a tápszernél vagy próbáljuk ki a tejitalokat? Melyik laktatóbb? Vagy vezessem be a tehéntejet? Mivel nem nagy étvágyú, 8150 gramm ezért a legtáplálóbbat akarom neki adni.
2011. márc. 23. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
A tejre szavazok.
2011. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha tej, akkor csakis házi. A bolti ki tudja, mikor látott utoljára tehenet.

Egyébként kisfiam 13 hónapos koráig adtam neki jó éjt tápszert, azóta tejitalt veszek neki. És hogy miért? Több oka is van:

- a benne lévő vitaminok miatt (tehéntejben ki tudja, mennyi van)

- Bebivitát veszek, 1090 Ft, egy hétig-10 napig elég egy dobozzal, a tehéntejjel sem jönnék ki olcsóbban

- nincs lehetőségem jó minőségű házi tejet beszerezni.


Szeptemberben megy bölcsibe, addig majd hozzá fogom szoktatni a tehéntejhez valahogy, de egyelőre még marad a tejital.

2011. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja, azt lehagytam, hogy másfél éves lesz. Második voltam.
2011. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
1éves kislányom tejet iszik,a tejitalt nem próbáltuk. Reggel tej/kakaó,este tápszer,napközben mikor milyen kedve van. Evett már hamarabb is tejjel készült ételt,nincs gond vele. Szerencsére az enyémnek nagyon jó étvágya van. Már csak azt eszi amiket mi,és nagyon szereti a gyümölcsöket,néha elrág egy sárgarépát is. Így azt hiszem elég vitaminhoz jut.
2011. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk a kisfiamnak a tehéntej javított a súlyán:) Sajnos a tápszert és a tejitalokat nem fogadta el már 6 hónaposan, bármilyet is vettünk kb 10-12-félét kipróbáltunk. 11 hóanpos korától adok neki tehéntejet lefekvéskor még vacsora után. Nagyon bejött neki, azóta hízott 25 dkg 1 hónap alatt, Ő is "csak" 8420 gr és most lesz 12 hónapos. Néha reggel is iszik néhány kortyot, de valahogy neki inkább esti a tej. Mivel elfogadta minden nélkül ezért nem adok bele neki kakaót sem. Fele víz, fele tej kapja még (200-300 ml között iszik meg belőle a 180 gr tejpép után :) ). Nekünk a bolti tejet az orvos sem javasolta. Szóval, ha már kapott tejes dolgokat és nem volt baja tőle, akkor a tehéntej szerintem. Mellesleg jegyzném meg, hogy már nem eszik bébi ételeket sem, hanem 1 hónapja a miénket, sokkal jobb az étvágya mint előtte. Remélem nem átmeneti lesz. Minden jót nektek!
2011. márc. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Én meg azt mondom inkább tápszer (tejitalt nem ismerem), mert abban tuti benne vannak a vitaminok és a tápanyagok.

A boltival kapcsolatban ebben nem vagyok annyira biztos...

2011. márc. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
En felsbe adom neki igy mindkettobol kap. :) 150ml tapszer keszitek es ontok bele a rendes bolti tejbol 150ml-t. Jol osszerazom es imadja. Igy megkapja meg a tapszerben levo vitaminokat es tehentejet is iszik. :) Az ize sem teljesen idegen.
2011. márc. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hamarosan nálunk is esedékes lesz a váltás.

Megpróbálom a tejet bevezetni. A faluban tudok házit is szerezni, de nem tudom, melyik lenne jó. Doki szerint a boltit adjam, de a barátnőmnek a házit ajánlotta.

Na, ezen menjél el! Néha idegbajt kapok a dokitól!

Anyukám szerint a kecsketejet kellene adnom, az még jobban táplál.

Gőzöm sincs, mitévő legyek!

2011. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nálunk elég nehézkes az étkezés. Még mindig mindent pépesítenem kell, mert nem hajlandó megenni még az apró darabos ételt se. Házitejet én sajnos nem tudok szerezni, különben biztos hogy azt adnám neki, de a bolti tejekkel vannak kérdőjeleim. Egyébként a kisfiam is 25 dekát hízott egy hónap alatt. (11 hónap-12 hónap) De amint látom mindenkinek más a véleménye :) Most egyenlőre biztos hogy maradunk a tápszernél.
2011. márc. 24. 19:46
 10/14 anonim ***** válasza:
tej. lányom 10 hós kora óta issza és nagyon szereti, boltit 2.8-asat
2011. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!