Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hét hónapos kislányomnak...

A hét hónapos kislányomnak gyakran lüktet a kutacsa. Ez nem probléma, ugye?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Tök normális az erek lüktetését látod.
2011. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kutacs a csecsemő koponyájának puha alkotórésze a koponyavarratok találkozóhelyén.

A csecsemő koponyáján hat kutacsot különböztetünk meg.

A kutacsok jelentősége az, hogy hajlékonyságuk megkönnyíti a szülést és lehetővé teszi a koponya későbbi növekedését.

A kutacsok idővel megkeményednek. Míg a hátsó és oldalsó kutacsok esetén ez kb. hat hónapos korban történik, az elülső kutacs csak a harmadik év közepe táján kezd megkeményedni.


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, a vékony bőrű kisbabáknál néha riasztó látvány, amikor látni a pulzáló ereket a lágy kutacs fölött, de ez semmi kórosra nem utal, ne aggódj!

2011. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs, csak egy hozzászóló nem tudta, mi az a kutacs, ezért másoltam be ilyen hosszan a definíciót. De most látom, hogy a hozzászólása eltűnt. A lényeg, hogy nincs semmi baja a babának, ez teljesen normális.
2011. márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, teljesen megnyugodtam!
2011. márc. 24. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!