Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámnál az "Aludj...

8 hónapos babámnál az "Aludj jól gyermekem" módszert próbáltuk bevezetni, mivel semmi más nem vált be. Hogyan tudom ilyen esetben is megfelelően alkalmazni?

Figyelt kérdés
Azért írtam, hogy próbáljuk, mert van, hogy az esti szoptatás után gond nélkül elalszik, ez esetben nincs szükség a segítségre, de 3-4 naponta nem. Így, ilyen időközönként nincs túl nagy sikerélményünk a módszer alkalmazásában, hisz nincs meg a napról-napra történő fokozatosság. Tanácstalan vagyok, ilyen esetben hogyan alkalmazható a módszer?!
2011. márc. 27. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés.Ha amúgy alszik,csak 3-4 naponta nem, akkor nem biztos,hogy az aludj jól a megfelelő módszer nektek. Csak az elalvással van gond, vagy felébred éjjel?
2011. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

De miért alkalmazod ezt? Mi a rossz az alvásában.

Már 2 alvással foglalkozó könyvet elolvastam, mert a barátnöm gyereke rosszul alszik (nagyon rosszul). de nekünk nincs rá szükség, habár nem alszik tökéletesen de a könyvek is azt írják akkor kezdjünk bele változtatásba ha annyira idegesít hogy már nem bírjuk tovább.

vagy is amíg egyszer egyszer felébred cumiért vagy néha rosszul alszik, vagy pl pár perc alatt elalszik ha fogom, ezért nem kezdek bele változtatásba mert ez nem zavar, ha zavarna akkor tenném.


nálatok mi a rossz?

2011. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak az alvással van gond, 3-4 naponta nehezen alszik el, most pl. majdnem egy órája "próbáljuk" betartani a hosszú szüneteket a bemenetelek között. És nem használ... :(

Amúgy nem ébred fel éjszaka, alszik általában 11-12 órát. A rossz az, hogy ezeken a napokon vagy segít a módszer, vagy nem. Ahhoz már túl nagy, hogy kikapkodjam az ágyából, próbálnám rászoktatni (illetve továbbra is alkalmazni) hogy z ágyában és ne a kezemben aludjon el. Nála az sajna nem válik be, hogy kiveszem a kiságyból, megnyugtatom és ha visszateszem álomba szenderül. Ezeken a napokon szinte semmi nem segít.

2011. márc. 27. 20:58
 4/11 A kérdező kommentje:
...helyesbítek: csak az elalvással van gond...
2011. márc. 27. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:

szegény baba! hiszen még csak 8 hónapos? mit vársz tőle?!

ez csak megfélemlítés! szerintem kegyetlenség. jó, tudom, én is kiborulok, ha nehezen alszik el, de azt jelenti, hogy nem álmos igazán, nincsen ráhangolódva az alvásra. próbáljatok ki mást! próbáljátok jobban lefárasztani, akkor tutira könnyebben elaludna. nem akarok beleszólni, meg a te babád, te dolgod, de én ezt nem tenném.

szerintem kegyetlenség. te tudod, de biztosan lehet más megoldás is.

2011. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

második vagyok.

Az a baj hogy nehezen alszik el? Az hogy nagyon lefárasztani sem megoldás, mert akkor még nehezebben alszik el.

Viszont az utolsónak abban igaza van hogy még nem álmos. Próbáld meg egy félórával vagy egy órával késöbb letenni.


Nekem a kezembe alszik el de nem bánom, mert leülünk, elalszik a kezembe és bele teszem a kiságyba.

Szerintem jó a módszer de csak akkor ha a gyerek elég álmos.

2011. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tedd a nagyágyba, feküdj mellé, szoptasd meg, babusgasd és garantáltan elalszik melletted. 30 perccel később már elég mélyen alszik ahhoz, hogy áttehesd az ágyába.
2011. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát az utolsó válaszoló tanácsát nem ajánlom. Ha olvastad az aludj jól-t, te is tudod,hogy ez nem jó, ott kell elaludnia ahol éjjel aludni fog,úgyhogy ott altasd el a kiságyába, fektesd le és simogasd a hátát.
2011. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 11-35-ös

Való igaz, én sosem alkalmaznám az Aludj jól-módszert.

Nem a gyermek igényeihez alkalmazkodik, sőt, ártalmasnak találom.

A Természet tökéletes működésében hiszek. És ha egy anya teje elkezd csordogálni akkor, amikor a babája sír, akkor az egy elég egyértelmű jelzés arra, hogy fel kell venni, és meg kell szoptatni! Én ebben hiszek. Az ölelésben, a mellretevésben, a dédelgetésben. Én így nevelem a fiamat, és semmi abnormális viselkedést nem tapasztalok rajta.

2011. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kisebbik fiam 11 hónapos múlt és nem nagyon alszik éjszaka. Az elalvással nincs baj, de 11 és 5 között óránként 3x-5x kell bemenni hozzá. Olvastam a könyvet de én sem tudom alkalmazni, mert a szoba másik végén alszik a nagyobbik fiam, aki nehezen alszik el, de utána reggelig húzza. Leszűrtem a könyvből azokat a dolgokat, amikkel egyesülni tudok és számunkra kivitelezhető. Hiába írják, hogy csak szó szerint alkalmazva hatásos, szerintem nem így van. Ha szó szerint akarnám alkalmazni az egész napirendünket fel kellene rúgni, nálunk ugyanis előbb vacsi aztán fürdés és egyből ágyba, nincs játék a kettő között, ez pedig évek alatt bevált módszer a srácaimnál. Szóval lehet, hogy nem kell mindent "szentírásnak" venni ezzel és a hasonló módszereket alkalmazó a könnyvekkel kapcsolatban, tégy a szived szerint, akkor nem tévedhetsz! 8 hónap elegendő ahhoz, hogy kiismerd a babádat és tudd, hogy az egész hiszti vagy tényleg valami baja van. A gyereknevelésben a határozottság és a magabiztosság sugárzása a gyerekfelé a legfontosabb, ez az egy, ami tagadhatatlanul igaz ebből a könyvből...
2011. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!