Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jutunk el a mindent...

Hogy jutunk el a mindent fertőtlenítésből oda, hogy a baba a lakásban mászik, és azzal játszik, amit talál?

Figyelt kérdés
Persze ésszerű keretek között. Babám most kezd mászni, de félek kirakni a járókából. Ti mennyire, és mit tartotok tisztán?
2011. márc. 30. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon egyszerűen eljutottam, ugyanis soha nem fertőtlenítettem semmit. Normális tisztaság van, de nincs sterilitás, nem is egészséges.
2011. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
mikor mászni kezdett,jobban figyeltem a tisztaságra aztán ez idővel elmaradozott...
2011. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első hozzászólóval.

Egyáltalán nem egészséges a babának, ha minden agyon van fertőtlenítve.

Nincs mitől fejlődjön az immunrendszere, aztán amikor kiviszed a játszótérre, ami ugye nincs fertőtlenítve, azonnal megbetegszik, mert nem volt mi ellen addig védekeznie, és hirtelen "nagy" baktérium szám, pedig sok lesz egyszerre.

2011. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Így van ahogy a többiek mondják!Én sem fertőtlenítettem minden nap mindent agyon,és ezt nekem a dokink mondta!
2011. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is osztom az 1. hozzászóló véleményét! :)
2011. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én reggel felmostam citromos vízzel, mert a domestos annyira nem jó, minden reggel porszivóztam, mondjuk nálunk olyan nagy por van. a játékait mikor megvettem áttörölgettem, majd 1*dobtam bele fertőtlenítős vízbe, de csak akkor mikor a barátnőm eljött a beteg kisfiával látogatóba, és mindent összenyalogatott:-), de a cimját a mai napig ha leesik utána kifertőtleníten, persze ha az utcán esik le. itthon nem foglalkozom ilyenekkel.

Kell neki a baci....

2011. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy 6 hónapos koráig úgy vigyáztam a sterilitásra, hogy csuda... ekkor elkapott valami náthás nyavalyát, ami ugyan nem volt vészes, de valahogy bekattintott nálam valamit... rájöttem, hogy hiába akarok mindent megtenni, egyszerűen lehetetlen "sterilen" tartani a gyereket... na onnantól kezdve szinte átmenet nélkül abbahagytam... most majdnem 11 hónapos a kislányunk, csúszik-mászik mindent a szájába vesz, persze minden nap porszívózok, de kb. ennyiben ki is merül a nagy "sterilség... jön a jó idő, lassan kezdünk járni, udvar, homokozó befigyel... hát nagyokat kell nyelnem, de megpróbálom lazára venni a figurát, persze ésszerű keretek között...
2011. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is ez volt a kérdésem,el sem tudtam képzelni mi lesz ha kikerül a járókából,de lett valahogy:)Minden reggel porszívózom a nappaliban ahol ő van gyakorlatilag ennyi.Sterilizálni illetve fertőtleníteni csak a cumiját-cumisüvegeit sterilizáltam 6 hónapos koráig azóta csak alaposan elmosogatom(vagy a gépbe teszem),a játékait nem mosom mert nem koszosak a rágókákat sem igazán.A kádját szoktam citrommal átdörzsölni ha úgy látom szükséges és a pelenkázóját szoktam positörlővel áttörölgetni.Ennyi,11 hónapos és még soha nem volt beteg.
2011. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én itt a gyakorikérdéseken még olyat is olvastam (nem is egyszer), hogy valaki domestosszal fertőtleníti a cumisüveget...
2011. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én semmit nem sterilizáltam és a vizet sem forraltam neki sosem.Forró vízben lemostam,ennyi.Kutya baja.Ellenben barátnőm,aki mindent sterilizált,a babája hamar szájpenészt kapott és 6 hetesen csúnyán megfázott pedig nyár volt.Persze ennek lehet semmi köze nincs a fertőtlenítéshez.

17 hetes csajszi anyuka

2011. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!