Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás ellenvélemény? Azt...

Babaúszás ellenvélemény? Azt olvastam veszélyes, mert növeli a SIDS esélyét.

Figyelt kérdés
Olyan reflexet tartanak eletben ezzel az oktatok, aminek el kell tünnie. Ez a reflex szabälyozza azt, hogy ha vizbe kerül, a fület szäjät "becsukja", ami azt jelenti, hogy ugye nem vesz levegöt. Ez a SIDS-nek nagyon elönyös. A babauszäs ettöl nagyon veszelyes. hiszen ha ezt a reflexet honapokig fenttartjäk joval nagyobb a valoszinüsege a SIDS-nek. Mivel a szervezet nem hagyja el ezt a reflexet es megfullad. Erre a reflexre a mehben van szüksege a babänak(magzatnak), megszületes utän a reflexek szepen eltünnek, mert el kell hogy tünjenek.
2011. ápr. 1. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Az igény szerinti szoptatás is növeli a SIDS esélyét.

Én úgy gondolom nem kell burokban tartani azt a gyereket. Ott leszel, figyelsz rá.

A babaúszás egyébként sem olyan mintha laikusként vízbe rakod. Ha te teszed vízbe attól nem fog sokkot kapni és fülét száját becsukni.

2011. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban ártalmas lenne nem ajánlaná a legtöbb doki és védőnő

Mi is megyünk majd a nyáron

2011. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ok, de akkor van logika abban amit én találtam?
2011. ápr. 1. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

ez szerintem hülyeség. Ha ártalmas volna, biztos volna olyan gyermek- vagy egészségvédelmi szervezet (WHO, UNESCO), amely betiltatná, vagy legalábbis szigorítaná a felvételt. Jelenleg csak egyetlen háziorvosi igazolás kell arról, hogy a gyermek egészséges.

Egyébként a bölcsőhalál előfordulási aránya az első 1-2-3 hónapban jelentősen magasabb, mint később, babát pedig 3 hónapos kortól lehet úszásra hordani, és - ha tényleg viszed 3 hónaposan, márpedig a nagy átlag 4-5-6 hónaposan viszi először - eltelik legalább 1-2 hónap, mire odáig jutnak, hogy beteszik a fejét a vízbe. Szerintem ez olyan legenda, amire minden anyuka ráharap, aki irígy azokra, akik foglalkoznak a babájukkal és úszni viszik. Mi is járunk, az 1 éves fiam imádja.

2011. ápr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Igazából nagy alapja nincsen. Ezek a reflexek hirtelen, hideg vízzel való érintkezéskor jönnek elő. Nem pedig abban a langyos, meleg vízben, anyu biztonságot jelentő karjai közt :)

2011. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fehérváron az osztályvezető főorvos kimondottan ellene van a babaúszásnak. Nem tudom miért, mert mi addig jutottunk, hogy beleraktam a gyereket egy kád vízbe és üvöltött és mondták akkor neki nem való, így nem érdeklődtem utána miért ellenzi. De van az orvosok közt ellenzője. És orvos barátnőm sem hordta a gyerekeit, nem tudom miért, de ő sem pártolta.
2011. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még mindig első

Azért szokták az orvosok ellenezni, mert medence gyulladást okozhat meg fertőzéseket is összeszedhet. De igazából nincs nagyobb esély erre mint egy felnőttnél, csak egy gyerekre ugye jobban vigyáz az ember.

2011. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!