Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék örökbe fogadni egy...

Szeretnék örökbe fogadni egy Down-syndromás kisfiút. =) hogy működik ez az egész folyamat? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógiai asszisztens vagyok, sokat foglalkozom ilyen gyerekekkel, de a kollégáimnak még nem mertem felhozni.. gondoltam itt hátha név nélkül kapok valami információt kezdetnek :)
2011. ápr. 2. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

És miért szeretnél pont egy beteg gyereket örökbe fogadni. Gondolod nem elég megterhelő számodra lelkileg egész nap köztük lenni? Hosszú távon azért ez elég kemény elhatározás.


Egyedülállóként sztem tuti nem lehet örökbe fogadni gyereket, de mindent megtalálsz a neten ami kell. Pl. itt is van info

[link]

2011. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Nekem is ez a szakmám :) így megértelek!Sőt én is szerettem volna örökbe fogadni.

DE...

Eltelt pár év és már nem így gondolom.Nálunk van értelmileg sérült a családban,pontosabban a nővérem.

Hidd el teljesen más nevelni a sajátodként, mint 8-10 órában foglalkozni vele. Sokkal de sokkal nagyobb felelősséggel jár!A család sem biztos hogy 100% -ban melletted áll majd, pedig az nagyon fontos!!!!Van-e férjed vagy élettársad, aki ezt támogatja? Illetve szeretnél-e majd saját családot?? Sok férfi, még saját édesapa sem tud egy sérült gyereket elfogadni, szeretni.Nagy türelem szükségeltetik,de ezt Te is tudod!!!Ezeket mind nagyon át kell gondolni, de még sorolhatnám....Szerintem beszélj egy sérült gyermeket nevelő anyukával, Ő majd pontosan eltudja Neked magyarázni mivel is jár egy ilyen amúgy nagyon szép gondolat a valóságban.

2011. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez nagyon szép tőled de tényleg gondold át, nagyon megterhelő lehet lelkileg :(


bocs, hogy a kérdésedre nem tudok válaszolni!


Konkrétan van egy kisfiú akit örökbe szeretnél örökbefogadni?

2011. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azért erről lebeszélnélek.Igaza van az egyik elöttem szólónak.Nem mindegy napi 10 órát foglalkozni velük,majd hazamenni.

És ha évek múlva megbánod?Vagy saját gyereket akarsz?Hát nem tudom.........

2011. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak csak: nem beteg! Fogyatékos. Köszi.

_


Hát.. hmm.. lehet, hogy igazatok van, hogy más lesz nekem itthon..

Egyébként igen, a párom is ilyen területen dolgozik, bár ő szomatopedagógus.

Tervezünk családot is persze, csak felmerült valamelyik nap ez a téma, hogy jópár szülő sajnos ott hagyja a kórházban, vagy inkább intézetbe adja az ilyen gyermekét, ez pedig nagyon elszomorított, és 'beindultam', hogy teszek ez ellen valamit, de hát így is azt hiszem elég sokat teszek értük nap mint nap :)

Persze, itt nem csak a Down-osokra gondolok.. de ők a "kedvenceim" :))

2011. ápr. 3. 00:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Első rosszul tudja: egyedülálló is fogadhat örökbe.


Egy Down-szindrómás baba 24 órás foglalatosság. Lehet, hogy mellette nem tudnád folytatni a munkádat, hacsak nem adod őt te is intézetbe, legalább nappalra. Nagyon becsülöm az elhatározásodat, nagyon nemes. De én is azt mondom, hogy csak a saját gyerekek után gondolj erre.


Az örökbefogadási procedúra egyébként elég hosszadalmas, akár éveket is igénybe vehet. Jelentkezhetsz alapítványoknál nyílt örökbefogadásra, vagy a Gyámhivatalnál.

2011. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A 6. hozzászólóhoz tenném még hozzá:

Ha te is gyógypedus vagy, tudhatod, mivel, mikkel járhat még a Down. Tényleg nem elbizonytalanítani szeretnélek, de ott vannak példának okáért a gyakori szívfejlődési rendellenességek. Ebbe is bele kell gondolnod, lehet, hogy nem csupán a Downnal kell majd megküzdenetek, de lehet oylan komoly szívfejlődési gond, hogy akár csak 20 évet jósolnak neki.

Plusz, mi lesz vele, ha ti megöregszetek? Tudom, addig még rengeteg évetek lesz együtt, de ha egy súlyosabb kicsit fogadsz örökbe, lehet, hogy ha idősebbek lesztek, nem tudjátok majd gondozni. Egyedül pedig szinte lehetetlen, hogy tudjon élni...


A gondolkodásmódodat, illetve a szándékodat viszont ezer piros ponttal jutalmaznám, mert igen, lehet, hogy sok gátló és hátráltató tényező van, de igen ritka az ilyen őszinte, és lélekkel teli EMBER!

2015. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Petimama válasza:
Nem értem, hogy miért akarja mindenki lebeszélni a kérdezőt. Én ismerek több olyan családot, akik örökbefogadtak Down-szindrómás babát, és egyikük se bánta meg. Még az se, aki tényleg egy extrán problémás Down-szindrómás örökbefogadott gyereket nevel. Ha szeretné a kérdező, szívesen összehozom velük, elmondhatják a tapasztalataikat. Nekem 2 testvérem is fogadott örökbe Down-babát, az egyikük kettőt is, és nagyon jól megvannak velük.
2015. okt. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenki lebeszél...engem is leakartak.csak a férjem és a szülők nem.A baj az hogy sokan csak a nagyon down-osokat veszik alapul.Több fokozata van,ők is élhetnek teljes életet.És van bennük valami plusz,valami huncutság :)Mindig szeretnek és önzetlenek.Én is down-os gyereket akarok örökbefogadni.Már elindítottuk.A egyik válaszoló írta:akarsz-e majd saját gyereket....Elárulom,ha örökbefogadsz egy gyereket,ő a sajátod.Nem vér szerinti az igaz.De saját! a tiéd!!! Ő a szív szerinti :)
2018. jan. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, a down szindróma nem betegség!!!Ők nem betegeg.Ez egy szindróma.Nem véletlenül szüntették meg a down kór elnevezést.Igen a társ betegségek azok azok.De ugyan annyi esélye van ezekre a betegségekre egy nem down-os gyereknek is.Pont annyi!!
2018. jan. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!