Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány babák nuniját hogy...

Kislány babák nuniját hogy tartjátok tisztán? Tényleg nem lehet közé nyúlni? Meddig? Engem zavar, hogy fehéres-sárgás folyás van közte. Ennek így kell lennie?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hm. Semmivel sem szabad a hüvelyébe nyúlni, csak a szeméremajkakat lehet letisztítani. Ha viszont folyása van, vidd el dokihoz, mert lehet, hogy valamilyen fertőzés.

Igaz, hogy a bacik még nem szeretik azt a hüvelyflórát - nem is nagyon van még a picinek -, de gomba pl. simán lehet. Aztán ha semmi sincs, megnyugszol és kész. :)

2011. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha a hüvelybe nem is nyúlkálsz, de óvatosan ki lehet törölni a nuniját is, ha máskor nem a fürdésnél kilötykölöd/spricceled vagy mi:)

A folyás miatt megmutatnám dokinak.

2011. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A szeméremajkai között nemcsak lehet, de kell is óvatosan tisztítani, hiszen másképpen hogyan tartanád tisztán (pl. egy nyakig érő hasmenés?) ? DE: a hüvelyébe nem szabad nyúlni! A folyás semmiképpen sem normális, én is megmutatnám az orvosnak. Először elég a gyerekorvos, aztán, ha ő úgy ítéli meg, legfeljebb ad beutalót.
2011. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem a hüvelyre gondoltam, hanem csak arra, hogy a két nagyajka közt törölném ki egy kicsit. Nem olyan folyása van, csak nem jól fejeztem ki magam. De azt mondták a kórházban, hogy nem szabad közé nyúlni abszolút.
2011. ápr. 11. 19:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnő,hogy nem szabad közényúlni,erre begyulladt neki, antibiotikumot kellett szednie. Amikor mondtam a dokinak,hogy a védőnő mondta,hogy nem szabad,kiakadt.
2011. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én tisztitom neki mindig. Tisztbarakásnál, fürdésnél. még nem volt gond belőle. Most 13 hónapos.

Mennyi idős a lányod? Mert az ejelén (talán az első hónapban) teljesen normális a folyás, még akár vérsnek is tünhet. Ez főleg szoptatott babáknál fordul elő, de gyakori a tápszereseknél is. Az anyai hormonok ürülnek ki a szervezetéből. Persze ha már 2 hónapos elmúlt, akkor tuti nem erről van szó.

2011. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha még csak pár napos-hetes, akkor normális a folyás.

Én popsitörlővel törlöm ki neki ott is. Muszáj! A kakit nem hagyhatom benne...

2011. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

5 hetes a babám. Akkor mostmár közé nyúlok óvatosan. Sajna a kaki nem nagyon megy, úgyhogy nekünk még nem volt nyakig kakis.

2011. ápr. 11. 20:08
 9/13 anonim ***** válasza:
en elejetol tisztogattam, bar ovatosan. olyan feheres valami nalunk is volt, de elmult. azt egeszen sose tudtam letorolni, mert ugy tunt durvabban kellene, de par het alatt kitisztult. es igen, kell legyen, ez termeszetes.
2011. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak a szeméremnyílásnál szabad a punciját óvatosan kitörölni.
2011. ápr. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!