Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még a cél érdekéb...

Mit tehetnék még a cél érdekében? Lassan beleőrülök!

Figyelt kérdés
Kislányom 6 és fél hónapos, a 3. és 4. hónap között duplázta a születési súlyát, azóta meg szinte semmit nem hízik.Csak heti 40-50 g-okat, de mondták a szüleim , hogy én is ilyen voltam, én se híztam jobban. 14 hónaposan is csak 8 és fél kg voltam.4 és fél hónapos koráig csak szoptattam, utána megkezdtük a hozzátáplálást, miután a sokadik tápszert sem fogadta el.A tejpépet is tápszerben kevertem el, és nem győztem etetni, de semmi változás!Voltam vele gastroenterológusnál, aki tejérzékenységet gyanít, és 2 hete ő is, és én is tejmentes diétán vagyunk.Minden nap kapja a krumplifőzeléket és a húst az orvos javaslatára+Sinlac+szoptatás. Múlt héten hízott is 180 g-ot, de most megint csak 50-et.Hiába teszek meg bármit egyszerűen nem hízik úgy, ahogy kéne!Már hetek óta nem tudjuk elérni a 6 kilót! ( 2490 g-mal született) Hosszra sokat nyúlt viszont.Nagyon aggódom! De vidám, jó étvágyú , örökmozgó baba.Én most már kiterítettem az összes lapomat, nem hízik jobban.Mit csináljak?Félek, hogy elmarad a mozgásfejlődésben, mert nincs hozzá ereje! Kénytelen vagyok gyógytornászhoz is elvinni, mert még csak az egyik irányban forog!Az izmaival semmi gond nincs..Mikor fog ez a probléma megoldódni?
2011. ápr. 12. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem baj,hogy csak az egyik irányban forog még. Az sem baj,hogy nem hízik annyit,amennyire te szeretnéd. Ha eszik rendesen.jókedvű,akkor elég erős is a mozgáshoz. A babák mozgáskészsége nem függ a súlyától. Sőt,a kisebb súlyú baba akár mozgékonyabb is lehet a kövérebbeknél.

Próbálj neki délben és este tartalmasabb kaját adni,akár abból,amit ti esztek. A krumplit lehet,hogy már unja,azért eszik keveset. A babák is szeretik a változatosságot.

2011. ápr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!A gond csak az, hogy nagyon megszokta, hogy fürdetés után már csak szopik.De előtte majd adok neki valami tartalmasat!Az bánt, hogy most már nem eszik keveset, szépen eszik, mégsem hízik rendesen.Nem tudom, hová tűnik az a sok kaja!Az is igaz, hogy sokat mozog..
2011. ápr. 12. 07:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 16 hónapos, és 8700 g. Van más jele is a tejérzékenységnek? (székletgondok, kiütés stb.)

Lehet hogy ő csak ilyen fajta. Az én lányom kengyelben volt 6 hónapos koráig. 7 hónaposan felült, 8 hónaposan kúszott, 11 hónaposan járt.


Nyu7gi, nem lesz semmi gond a picúroddal. A súlya miatt nem fog elmaradni a mozgásfejlődésben, és a születési súlyához képest nagyon is jól hízott.

2011. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem, semmilyen tünete nincs a tejérzékenységnek.Se hasfájás, se kiütés, se hasmenés semmi, de az orvos azt mondta, hogy lehet tünetmentes is.De ha ez genetika ( szerintem az, mert velem is ez volt, és most sem vagyok egy kosaras alkat), akkor hiába diétáztatja..
2011. ápr. 12. 08:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Az en lanyom egy evesen volt 9kg,O sem hizott ugy ahogy anagykonyvben meg van irva de teljesen egeszseges gyerek.

6,5 honaposan fordult at eloszor,9,5honaposan magatol elindult.

Szoval szerintem tok kar ezen paraznod,minden gyerek mas.

2011. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor az én fiam a másik véglet: 6 hónapos és 10kg. Nekem épp az a problémám, hogy visszább kell fognom az evést, mert nagyon sokat hízik. Igaz, hogy születésekor is 4680gramm volt, de azt hittem, idővel majd megáll vagy lelassít a gyarapodásban. Minden héten legalább 150grammokat hízott, az utolsó 2 héten meg hirtelen csak 20-30-akat. Úgyhogy most örülök.:) De ő meg még most kezdi a forgásokat, miután múlthéten rávezettem, hogy hogy kéne hozzákezdenie. Szerintem nincs lemaradva még a babád, hogy csak az egyik irányba forog. Szivesen átadnánk néhány dekát.:)
2011. ápr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi is ahsonló gonddal küzdöttünk... kb 3 hós koráig szépen szedte össze a g-okat, aztán semmi :S hozzátáplálás 4hósan, meg mindent próbáltunk, most megyünk majd gasztro-hoz valószínű tejfehérje érzékeny :S de viszont másfél hónapja gyönyörűen szedi össze magát ,és már majdnem 8kg :) mi is tejmentes diétán vagyunk, neki sem adok semmit sem, én se :S kicsit nehéz, de ez van! éjszaka kap csak tápszert 1X már átaludja az éjszakát (emiatt nem is aludtunk éjjel), csak reggel, este kap cicit, amúgy főzi, gyümi... ja! és tejmentes tápszert kap. nálunk ez lett a megoldás. és egyeltalán nincs lemaradva 10 hós és már lassan megy :) kapaszkodva tökéletesen, és már próbálgat megállni segítség nélkül :)
2011. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
9:42-es : bár ez lenne! Kérünk néhány dekát:))Egyébként nem sovány, nagyon formás baba, de engem nagyon megvisel ez az egész.Inkább lenne pufika, úgy örülnék!
2011. ápr. 12. 09:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Tegnap felhívtam a védőnőnket, és ő is azt mondta, hogy ne méricskéljem.Ezentúl havonta egyszer lesz megmérve, babatanácsadáson.És szerinte sincs a kislánynak semmi baja, ő mindig gondolta, hogy alkati kérdés.Ő sok olyan babát ismer, akik havi 30-40 dekát híznak csak, és remekül el vannak vele.Az a fontos, hogy jókedvű, jó étvágyú, és még beteg sem volt.
2011. ápr. 13. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!