Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kengurut érdemes...

Milyen kengurut érdemes venni? Milyen a jó kenguru, mit érdemes figyelembe venni vásárláskor, van márkák árak között lényeges különbség.

Figyelt kérdés
Most két honapos a babám, erős, mozgékony gyerek, három hetes kora óta tartja a fejet.
2011. ápr. 12. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem bébé comfortos van 1hós volt mikor vettem a tesz-veszről,a mai napig használjuk én nagyon szeretem!15ig jó,újszülött kortól
2011. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "hagyományos" kengurut, amibe beleteszed a gyereket, aztán az egészet fellógatod a válladra, nem ajánlom. Se olcsót, se drágát. Egyrészt nem tartja megfelelően a baba kis testét, különös tekintettel a fejére, valójában nem szabadul fel a kezed, mivel azzal is tartani kell a babát. Másrészt a lába csípőből lóg benne és a teljes testsúlya az ülepére meg a gerincére terhelődik ezáltal, mivel egy nagyon keskeny anyagdarabon ül. (Ha nekem nem hiszel, kérdezz meg egy ortopéd szakorvost vagy egy gyógytornászt.) Harmadrészt hamar kinövi a baba, és csak elöl használható. Negyedrészt pedig az ortopégiailag helyes hordozókhoz hasonlítva hihetetlenül kényelmetlen. Ezt csak az hiszi el nekem, aki maga már próbált mást is a kengurun kívül.


Én kipróbáltam már minden létező hordozót, kengurutól kendőig, és ami közte van: vázas hátit, csatos komforhordozót, karikás kendőt, rugalmas kendőt, mei tai-t, és rengeteg féle szövött hordozókendőt. Kengurut és vázas hátit senkinek nem ajánlok, még a "legjobb" is kényelmetlen a többivel összehasonlítva.


Pici babának a legjobb és legkönnyebb a rugalmas kendő, kb 7 kg súlyig. Akkor meg már elég nagy lehet egy mei tai-hoz vagy egy csatos hordozóhoz, ami biztosítja a megfelelő csípőtartást, neked is kényelmes, a babának is, felvenni is könnyű, és nem szakad le benne a derekad, mint egy hagyományos kengurunál. Ráadásul az árát is behozza, mert 3 éves koráig használhatod, ha pl egy erdei túrában elfárad a gyerek.


Olvasnivaló és a hazai válaszék:

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az előző leírta- Én most rendeltem egy Liliputi csatos hordozót. www.liliputi.hu
2011. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj a kendovel, hogy nekem gerinc ferdulesem van és nem hiszem hogy jót tenne neki, úgy gondolom hogy kenguruban jobban tudom tartani, aztannlehet nem.
2011. ápr. 12. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!