Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra kellene, hogy megfordu...

Mikorra kellene, hogy megforduljon? Szóval mi számít lustaságnak, és mi kezelendő problémának? Későn forduló babák anyukái, mikor fordult meg a csöppségetek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én babóm 3 hós volt amikor hasra fordult. Nagyon örültem, hogy milyen ügyes. Hasról hátra nem bírt. Már olyan ideges voltam, hogy biztos v.mi baja van, de a gy.orvos azt mondta, hogy csak lusta. 8 hós volt mikor végre sikerült neki, azóta viszont egyfolytában forog. Ne aggódj! (Tudom könnyű mondani.)

2009. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
6 hónapos, teljesen oldalra sem fordul. Csak úgy kicsavarodik kicsit. Még soha nem fordult meg.
2009. márc. 4. 14:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Sztm ne izgulj, az én kislányom most 5 hósan fordult meg hasról hátra, hátról hasra még nem forog, csak ő is kicsavarodik :)


Anyukám megnézte a kiskönyvemet, én 8 hónaposan fordultam meg először, és teljesen egészséges, normális felnőtt vagyok, semmilyen visszamaradottságom nincs.


Majd megfordul, ha jónak látja, ne izgulj!!


Boldog babázást!


5 hós kislány anyukája

2009. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az orvos mondott valamit ami szerintem nem igaz: levezette, hogy a mozgások egymásból következnek(eddig ok), aztán addig jutott, hogy később fog írni. ?????
2009. márc. 4. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ez sztm baromság, mondom én 8 hósan fordultam meg, és mivel anyukám tanítónő már 5 évesen írtam, olvastam, tehát nincs összefüggés a 2 közt.

2009. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mi 6 hósak vagyunk, most kezd megfordulni, de nagyon ritkán, oldalra fordulás nálunk is ilyen kitekeredéses van, meg olyan taktikával történik, hogy megfogja a lábát, és úgy dől el oldalra:-) mi izomtónus probléma miatt járunk már 3 hónapja Dévényre, én igazából erre fogom, hogy eddig nem nagyon igyekezett semmit csinálni. Sokat segített nálunk a mozgásában ez a gyógytorna. Esetleg kérdezz rá az orvosnál, hogy nem gondolja-e ,hogy meg kellene nézetni szakemberrel. Nem megijeszteni akarlak persze, csak egy ötlet. Ettől a gyerkőc nem beteg, csak lehet, hogy van egy olyan izom, ami kicsit fáj neki, és ezért nem akar fordulni. ezt te nem feltétlenül veszed észre. Aztán az is lehet, hogy két nap múlva pördül fordul, szóval ne aggódj rajta:-)
2009. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hós volt a fiam,amikor megfordult hátáról a hasára.Aztán eltel még majd 1 hónap,amikor forogni kezdett.Lassan 10 hós lesz,négykézláb már áll,himbálja is magát,de még nem mászik,ülni is szépen tud,de még magától nem ül fel.Mégis makk egészséges kisfickó.Szval nyugi.
2009. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lenyugszom, csak friss az élmény (az orvossal).:)
2009. márc. 4. 16:40
 9/9 anonim válasza:
:-) Jo ertelmes dokid lehet. en is ezt az o teroriajat hulyesegnek tartom. Nagyon vicces kulonben. Az en 4 honapos kislanyom is amilyen eleven es eros volt az elso heteiben, olyan lusta lett most. O se nez ki ugy hogy erdekelne ot a forgas. De allni viszont allna egesz nap. Neha a babak ki is hagynak dolgokat. Lehet hogy hamarabb fog futni mint forogni...
2009. okt. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!