Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen támogatásokra jogosult...

Milyen támogatásokra jogosult egy tejallergiás 19 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Számunkra nagyon megterhelő lenne a tökéletes diétás étrend betartása (Sinlac, tápszer), ezért érdekelne, kihez fordulhatunk segítségért? A háziorvos írt egy igazolást, hogy tej- és tojásmentes étrend betartása kötelező, ezzel fordulhatok a polgármesteri hivatalhoz is? Elfogadják a közgyógy igazolvány kérvény benyűjtásához???
2011. ápr. 24. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kőzgyógyra tuti érvényes, de pl emelt családit meg ilyeneket nem biztos, hogy kapsz.
2011. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A mostani megszorítások miatt ne számíts nagyon erre. De megpróbálhatod az Önkormányzatnál.

A babád én elvinném egy jó allergológushoz. Nem biztos,hogy feltétlenül kellene a diéta. Sok esetben csak azt érik el vele,hogy konzerválja az allergiát,ahelyett hogy megszüntetné vagy enyhítené.

Egy közeli rokonom allergológus, tőle hallattam erről.

Veszíteni nem veszíthetsz semmit egy ilyen vizsgálattal.

2011. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy voltunk már bőrgyógyásznál is, és teljeskörű allergiavizsgálaton, ami azt mutatta ki, hogy nincs a picinek semmilyen allergiája. Viszont a tünetei teljesen a tejallergiára hajaznak, és nem is csillapodnak. Ekcéma, bőrszárazság, viszkető foltok az egész testén, folyamatos köhögés, hurut, orrdugulás, és amikor tejes dolgokat, főzelékeket eszik megduzzad a szája és a nyelve- teljesen kivörösödik a szája és az emésztőrendszer mentén vörös foltos a mellkasa, hasa. Nagyon sajnálom szegénykémet. Három napja elkezdtük elhagyni a tejes dolgokat, és már látom a javulást. Csillapodott a bőrén lévő vörösség. Gasztroenterológushoz, és allergológushoz is elvinném én, ha tudna megoldást rá. Diéta nélkül nem tudom, hogyan szüntethető meg ez?
2011. ápr. 24. 21:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha elmész gasztroenterológushoz vagy allergológushoz ők adhatnak szakvéleményt emelt családi pótlékra. Azzal kérhetsz közgyógy támogatást. A háziorvos nem írhat ilyen igazolást, hacsak nem szakgyógyász.
2011. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, köszi. A gasztroenterológus beutalóköteles?
2011. ápr. 24. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok, még nem volt kommented, mikor írtam.

Menjetek el gasztroenterológushoz, mivel a tápszert ő írhatja fel, hogy olcsóbban megkapjátok. Így egy havi adag kb. 2000 Ft lesz. Ráadásul a szakvéleményt is ő adhatja ki az emelt családihoz, kérdezzetek rá nála, hogy nem kaphatjátok-e meg.

Nekünk a bőrgyógyász írta a javaslatot, kérni sem kellett, ő mondta. Pedig a mi kisfiunklnak azt sem tudják, mi baja van, csak javaslat a tej- és tojásmentes diéta. Hiába minden, a mienknek nem javul tartósan a bőre állapota, elképzelheted, mennyit költünk rá havonta! De pl. én magam készítem a rizstejet, mégis olcsóbb, mint a bolti. Ezen kívül bármit el tudsz készíteni rizstejjel, zabtejjel, vízzel, tojás nélkül. Ha belejössz, már nem annyira pénztárca megterhelő. Mi 5. hónapja csináljuk, kb. 2 hónapja már a kajára nem megy el horribilis összeg, mert kitapasztaltam, mit hogyan lehet elkészíteni.


Fel a fejjel, és járjatok utána minden lehetőségnek, ne legyél olyan mulya, mint én! Még le is szidott a bőrgyógyász, hogy miért nem mondtam, hogy még nem kapunk emelt családit! Mivel már 8 hónaposan kórházban volt a gyerek a bőrproblémája miatt, azt hitte, még ott kiállították a papírt. Ja, és magánorvoshoz járunk. Nem olcsó, de sajna másképp nem foglalkoztak a gyerekkel és iszonyatosan szenvedett!

2011. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi ahhoz is magánúton mentünk, de szerintem hívd fel a kórházat, ha nem úgy akartok menni, és megmondják, kell-e beutaló, de valószínűnek tartom.
2011. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is tejallergiás volt a kislányunk és sajnos 2 éves koráig nem vagy jogosult az emelt családira és a közgyógyra sem, mert ez együtt jár. A közgyógyot is szakvéleményre kapod, amit 2 éves kora után adhat ki a gasztroenterológus.

Egyedüli könnyebbség, hogy a speciális tápszert támogatással kapod, nekünk 9000 Ft helyett csak 900 Ft-ot kellett fizetni.

Próbálkozhatsz a polgármesteri hivatalnál, de a közgyógyot nem ők döntik el. Viszont lehet, hogy kaphattok valami más segélyt.

2011. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi is majd most megyünk 9én gasztro-hoz 10hós fiammal... van bőven várólista, mert én 3 hónappal ezelőtt kértem az időpontot beutalóval :S és ez volt a legkorábbi... hát kössz, ennyi idő alatt, ha nem lenne jófej a gyerekorvos már akármi is lehetne gyerekemmel :S
2011. ápr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

93%-os vagyok.


Offolni szeretnék. Az én fiam 17 hónapos és megkaptuk az emelt családit visszamenőleg januártól, azaz 14 hónapos korától.

2011. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!