Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsis napközbeni alvásról...

Babakocsis napközbeni alvásról kiságyas alvásra való szoktatás, kinek hogy sikerült?

Figyelt kérdés
9 hós a lányom, lassan kicsi lesz a babakocsi, és ötletem sincs, hogy szoktassam át a kiságyba. Este cicin alszik el, de erre nem szeretném napközben is rászoktatni.
2011. ápr. 26. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Enyém két éves, és simán, nyugodtan, kényelmesen alszik a babakocsiban, ha úgy adódóik. Nem kell leszoktatni róla, ne aggódj.
2011. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:) Az jó. Csak többen mondták, ha ránéztek, hogy mindjárt kinövi... :)
2011. ápr. 26. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Más dolog, hogy néha elalszik a babakocsiban, vagy hogy rendszeresen ott alszik napközben. A babakocsi nem arra lett kitalálva, hogy 9 hónaposan is abban aludjon a gyerek napközben, minden nap. Ráadásul jön a nyár és nem biztos, hogy jó lesz neki (vagy neked), ha 40 fokban is a kocsiban alszik

Ha cicin elalszik, akkor szerintem napközben is altasd úgy és rakd be a kiságyba. Mert a cicin alvást már összekötötte a kisággyal, ellenben a kiságyat nem tudod tologatni és szerintem nem fog benne elaludni magától.

2011. ápr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

sehogy. délután egyszerűen képtelen vagyok a kiságyban elaltatni. pedig már két éves is elmúlt.

babakocsiban vagy autóban aludt el mindig. na nem direkt, egyszerűen csak ha voltunk valahol délelőtt (és mindig voltunk), dél felé elaludt hazafelé menet. próbáltam hamarabb hazaérni, de ha 11-re időzítettem a hazautat, akkor 11-kor aludt el.

aztán két évesen bölcsis lett, ott minden gond nélkül elalszik egyedül délután. az első ottalvós naptól kezdve. de itthon azóta is szenvedünk hétvégéken. még mindig autóban vagy babakocsiban alszik el sokszor. tudom, a sarkamra kéne állnom, próbálkozom is néha, de a másfél órás massziv "nem akarok aludni" üvöltést nehezen bírom, na meg hogy szabályosan le kellene fogni, hogy ne másszon ki az ágyból...

De egy ismerősöm szintén babakocsiban altatta a még 9 hós babáját délután, ő mégis át tudott szokni a kiságyra később. Még nincs minden veszve nálatok :)

2011. ápr. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg rendszeresen, órákat alszik a babakocsiban minden nap, azt ne hagyd. Próbáld meg, hogy bent altatod, cicivel. Gondolj bele, 9 hónapos, most még kevesebb ellenállást tanusít majd, mint pl 2 évesen.

Csak elrettentésként: a sógornőm kisfiam még 3 évesen is az ebéd utáni szundit a babakocsiban ejtette meg. Nem séta közben, hanem kivitték a kocsiba, és a levegőn aludt 2-3 órát. Minden nap, télen és nyáron is. A végén már széket kellett tenni a lába alá, mert térdtől kilógott. Most ovis, gondolom már bent alszik:)

De ebből kiindulva én sosem altattam a fiamat direkt a babakocsiban. Az más, ha séta közben bealszik.

2011. ápr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hónapos koráig csak babakocsiban aludt napközben, az még mózes volt, kényelmesen elfért benne, de amikor azt kezdte kinőni átszoktattam a kiságyába. Kb 3 nap volt, és megszokta, csak következetesnek kell lenni, és nem visszatenni a kocsiba, hiába sír! Ringattam, amikor már teljesen ellazult lefektettem, és mellette voltam amíg el nem aludt, simogattam a hátát. Azóta is ott alszik, nincs gond. Egy idő után nem is tud úgy aludni a kocsiban, nem fér el kényelmesen, nem tud mocorogni, nincs olyan nyugalom, szóval neki is jobb az ágy, és erre rá fog ő is jönni! Szóval meg lehet csinálni, kitartást hozzá!
2011. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nahát, nekem akkor mákom van, most 2 hós a lányunk és lazán alszik a kiságyban éjjel is és nappal is.
2011. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Két hónapos babával ne bízd el magad! :) Amíg könnyebb volt a lányom, én is eldajkáltam, és a kiságyban aludt mindig. Nem tudom eldönteni, mert írtátok, hogy két évesen nehéz lenne leszoktatni a babakocsiról, de ugyanakkor a cicis alvásról is nehéz lenne, nem?
2011. ápr. 28. 21:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha az esti cicizésről le akarod majd szoktatni, akkor a napközbeniről is le fogod tudni.

Én csak azért javasoltam a cicin altatást, mert szerintem a babakocsiban aludni ennyi idősen rendszeresen nem egészséges a hátának, nem a szoptatást akartam népszerűsíteni :) Illetve nem tudom hányszor alszik még nappal, de ha majd egyszer fog akkor lehet, hogy akár 2-3 órát is alszik. Szerintem kényelmesebb lenne a kiságyban.

Én ismerek olyan anyukát, akinek a babája 2 éves koráig cicin aludt el este és napközben is és nem volt olyan vészes a leszoktatás.

2011. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2. voltam :)
2011. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!