Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "szoktassam le" az...

Hogyan "szoktassam le" az éjszakai szopiról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt hasonló kérdés többször, de nem találtam a keresőben. Tapasztalt anyukák tudnátok tippeket adni?

Kilenc hetes babám napirendje eddig úgy alakult, hogy két hetes korától este 11től aludt majd hajnal 3 hajnal 6 szopi, aztán elhagyta a 3órást és aludt 6-ig 7-ig, az utóbbi két hétben megint kétszer kel, de nem is igazán éhes, alig szopik, de mindig kéri. Ha nem adok neki és nem veszem ki a kiságyból annyira sír, hogy ki megy a szeméből az álom és csak hosszas ringatás, éneklés után nyugszik meg, alszik el, és persze meg is szoptatom, nem tudok csak két órákat aludni, már nagyon fáradt vagyok. Azért baj, mert most kezdődik a vizsgaidőszakom és egyszerűen nem tudok tanulni, kipihenni magam, mert állandóan cicit kér, holott előzőleg már majdnem átaludta az éjszakát, legalábbis nagyot aludt. Most miért kezdte ezt el, de ami lényegesebb, hogyan tudnám leszoktatni róla, legalább az egyik szopiról. Ha egyszer még fel kell hajnalban az nem zavar, mert akkor tudok legalább négy órát aludni, na de kétszer, és ráadásul nem is éhes, alig szív egy párat és már be is aludt. szerintetek?


2011. ápr. 28. 14:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
amúgy megfelelően gyarapszik és napközben nagyokat eszik. jól alszik.
2011. ápr. 28. 14:04
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem nagyok egy kicsit az elvárásaid egy kilenc hetes baba felé? Az én gyerekem 28 hónapos, de még Ő is felébred kétszer egy éjjel, és én is szoptatok még.

Szerintem legyél egy kicsit türelemmel.

2011. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk 3 hónapos koráig,vagy felkelt egyszer, vagy átaludta az éjszakát, na onnantól kezdve minimum kétszer kel, és nem tudok vele mit tenni, csak szopizás nyugtatja meg.

De neked szerintem korai még,hogy egy 9 hetes kisbabát leszoktass az éjszakai evésről. Szerintem ők még tényleg azért kelnek mert éhesek, vagy mert anyahiányuk van.

2011. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

értem, mit mondasz, de nem elvárás miatt kérdeztem...

írtam, hogy kezdetektől jól aludt éjszaka, nem kért cicit, csak egy hétig, kb. 3 hetes korától aludt éjszaka, most meg elkezdte kérni, és mennyiséget igazából nem szopik ki olyankor, napközben pedig nagyokat eszik, szóval nem hiszem, hogy kevésbé gyarapodna ha kimaradna a kettő közül az egyik cicizés.nem akarok megbántani senkit, de nem azt kértem, hogy szóljatok le a "nagy elvárásaim" miatt, hanem hogy tud-e valaki valami tippet vagy érdemben hozzá szólni, hogy miért lehet ez és mit tudnék tenni.

2011. ápr. 28. 14:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak fejlődési ugrások. Bármikor előfordulhat, hogy egy jól alvó babából kevésbé jól alvó, többször ébredő gyerek válik.
2011. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre egy tuti megoldás van: ha sírni hagyod, aztán majdcsak abbahagyja. Talán Te is úgy gondolod, hogy ez azért mégsem az igazi, én sem tenném soha, pláne nem egy kilenchetessel, így aztán marad a kelés.

Meg lehet így is csinálni a vizsgaidőszakot, én most kezdem a harmadikat. Volt, hogy 1 órát aludtam a vizsga előtt, annyira sírt éjjel a baba, azóta sem tudjuk, miért. Túléltem.

Hogy miért szokott rá újra az éjjeli ébredésre, nem tudjuk, ezek a babák ilyenek, az enyém féléves koráig aludt, azóta nem. Most egyéves. Viszont két ébredés még messze nem a világ vége, főleg, hogy ahogy írod, szív párat és elaszik, az tíz perc max. az éjszakádból, ki lehet bírni. Ha nagyon kivagy, nyugodtan vidd magatok közé, hogy ott szopizzon, és akkor Te is alszol közben. Néha én is csináltam, nem szokott oda.

2011. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

most biztos szívtelennek gondolnak vagy mittudomén... hogy ilyet merek kérdezni, a 9hetes gyerekemről, ezert is írtam idézőjelben hogy leszoktatni, de mind1, mindig vannak mártírkodó anyatigrisek akik csak lehurrogják a másikat, anélkül, hogy ismernének engem, vagy az élet körülményeimet


nem akarom sírni hagyni, eddig se hagytam, ezért is szoptattam kétszer, csak gondoltam ha nem is szopizik rendesen akkor nem is kell neki, és ha sírna akkor se aludnék, akkor minek hallgassam, inkább szoptatom, ringatom

csak amikor már 3 napja nem aludtam semmit és a negyedik nap is csak egy órát tudok, mert ébred a baba cicit kér de nem eszik belőle, akkor elgondolkodom hogy van e ennek értelme, én kikészülök, az a gyereknek se jó, mert akkor napközben zombiüzemmódban vagyok és sokkal türelmetlenebb

2011. ápr. 28. 14:34
 8/18 anonim ***** válasza:
én fiam egyszer kelt kb 2fél hós koráig és utánna óránként :S :( de szó szerint!!!! ez ment olyan 5-6 hós koráig, na ott besokalltam ,és vacsira főzi, altató tusfürdő, illó olaj, nyaklánc... és összeteszem a 2 kezem utánna 3X kelt!éjfél, 3körül, 6körül, és reggel 9. aztán éjfélkor tápszer szopi helyett és így lett h éjfélkor kelt 4kor, és reggel, de ez csak már 8 hós körül, a 4órásit úgy hagytuk el, h nem adtam neki csak vizet ami nem kellett neki, és 3 éjjel alatt, sírással, mindennel de leszokott, és azóta éjfélkor kap tápszert, és alszunk reggelig. egy ilyen pici babával még várj kelj hozzá... majd ha "idősebb" lesz...
2011. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Lehurrogás, mártírkodó anyatigris... utálom, mikor valaki ezzel tud jönni. Azt hiszed, más nem ismeri a kialvatlanságot, a fáradtságot? Nekem is három gyerekem van, 11 éve nem aludtam végig szerintem egyhuzamban hat órát. Én sértőt nem írtam, sajnálom, ha így érzed, de a véleményemet tartom.
2011. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

te jó ég, neked se lehetett könnyű


köszönöm a válaszotokat.


hát jó akkor, marad a kikészülökverzió.

2011. ápr. 28. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!