Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam napközben a...

Hogyan altassam napközben a babám?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos,napközben csak babakocsiban alszik el ,de van hogy ott is ordít kb20-30 percet mire kidől és van hogy csak félórára alszik el .Este cicin elalszik 8-kor és reggel 6-6:30 körül ébred.Szóval a nappali altatással kapcsolatban várok trükköket,mert elég fárasztó egész nap az utcákat róni...

Előre is köszi mindenkinek!


2011. ápr. 28. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
napközben is cicin
2011. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak reggel és este kap cicit,napközben már bébipapit.Amúgy már próbáltam és napközben ha beszippantotta az adagját legördül a ciciről és édesen mosolyogva gügyög...
2011. ápr. 28. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
SUTTOGÓ című könyv. Hidd el, rengeteget segít. El fogod felejteni a babakocsiban altatást.
2011. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

viszonylagos félhomályt csinálj a szobában, fektesd az ágyába, egy kicsit ott ringasd. ha a babakocsiban is nehezen alszik el, elképzelhető, hogy már túl fáradt, azért alszik el nehezen. figyeld a jelzéseit, ha már nem érdekli a játék, ásít 2-3-at, akkor már tedd is le aludni függetlenül attól, hogy mennyit volt fenn. lehet, hogy túl sok inger éri, ezért is lehet a nehéz elalvás.

azt nem mondom, hogy sötét és síri csönd legyen körülötte, de mindenképpen nyugod környezet. a másik pedig az, hogy próbáld meg azt, hogy kicsit kevesebb inger érje. nem tudom, hogy mennyit foglalkozol vele napközben, mennyit beszélsz hozzá, énekelsz neki, mennyit van kézben...stb., de próbáld ki, hogy egy étkezés után csak leteszed pl. a szőnyegre egy-két játékkal, vagy egyszerűen hagyod nézelődni, és ha elálmosodik, akkor mehet is aludni.

2011. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy az utolsó és az utolsó előtti írja!

Suttogó csodákra képes!!!

2011. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen megvn a Suttogó,meg a jelzéseit is értem a babámnak,csak az a gáz,hogy nincs olyan nála , hogy időben altatás,mert mikor felébred is ásítozik és épp hogy megetetem már dörgöli újra a szemét,ásítozik meg minden.Elég sokat van vele foglalkozva szerintem , kézben nem sokat van,próbálom kordában tartani magam(mert egyébként állandóan ölelgetném meg hurcibálnám a karomban olyan kis cuki .:) ) Volt hogy elaludt a játszószőnyegen miközben nézte hogy vasalok,de asszem 2-3 alkalom volt csak. Va hogy a szeme csukva ,de még akkor is mondja a magáét...
2011. ápr. 28. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:

ha újra dörgöli a szemét evés után, akkor bizony tedd le aludni. én a lányommal fél éves koráig alig mozdultam ki itthonról, csak a sétákra mentünk el, mert gyakorlatilag alig volt fenn. pontosan már nem tudom mennyit bírt ébren, de nem bírt ki 2 órát, az biztos. sokan piszkáltak is emiatt, hogy miért nem megyünk ide vagy oda, de mivel kiságyban alvós volt a lányom, így nem tehettem mást. próbáltam a napirendet betartani, persze voltak benne csúszások, de a lényeg az volt, hogy ha úgy láttam, hogy álmos, letettem aludni. nem érdekelt, hogy csak fél órát volt fenn, vagy másfelet. ha ásítozott, nyöszörgött, én letettem aludni. nem is volt ezzel gond. fél éves kora után borult egy nagyot az egész, kevesebb lett az alvásigénye, de még mindig 4-szer aludt napközben. így az étkezések idejét próbáltam belőni +- fél óra eltéréssel, és a többi időben játszottunk, játszott, illetve aludt, nem pontosan abban a sorban, ahogy a Suttogó írta, hanem úgy ahogy kijött a lépés.

ha már volt, hogy elaludt a babaszőnyegen, akkor elképzelhető, hogy több "magányra" vágyik, azaz hagyják békén játszani, nézelődni, majd ha elálmosodik elalszik. mi készítettünk is fotót a lányomról az apjával együtt, amikor fekszenek a nagyágyon, a kicsi kidőlve a babaszőnyegen, és apa is elszunnyadt mellette. amikor mélyen aludt, szépen betettem a kiságyba, és kész.

2011. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is olvastam a Suttogót. Nálunk nem jött be. Egyik gyereknél sem. Igaz, írja, hogy volt olyan apuka, hogy 60-szor csinálta meg a felvesz-leteszt. Na, azért én előbb meguntam, azért ez nem a legjobb megoldás. Az első gyereknél cici volt, később halk zene. A másodiknál hajszárító, még mindig, pedig már elmúlt 1 éves. A rítust meg már az előzőek leírták. A fiamnál nagyon számít. Pl. tisztába teszem, cici, leteszem és bekapcsolom a hajszárítót. De van, hogy már nagyon cicizni akar, és nagyon sír, akkor megszoptatom, és utána teszem tisztába, és leteszem. Na, ezen kiakad, nem hajlandó aludni, megint kell neki a cici és csak utána alszik.
2011. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:)
2011. ápr. 28. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!