Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár-e a GYES a nagyszülő...

Jár-e a GYES a nagyszülő részére? 21 hónapos a gyermek, és kb.1 hónapja bölcsis, napi 7 óránál kevesebbet van a bölcsiben. A formanyomtatványon ez a szöveg áll:alulra másoltam. Értelmezési segítséget kérnék.

Figyelt kérdés
A nagyszülői gyermekgondozási segély igénybe vétele esetén az ellátásra való jogosultságot nem érinti, ha a gyermek háromévesnél idősebb és a napközbeni ellátást biztosító intézményi (pl. bölcsőde, óvoda) elhelyezés a napi 7 órás időtartamot nem haladja meg. Háromévesnél fiatalabb, illetve napi 7 óránál hosszabb intézményi elhelyezés esetén a nagyszülő részére gyermekgondozási segély nem jár.
2011. ápr. 29. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem jár ilyen esetben. De jó hülyén van megfogalmazva, az biztos.
2011. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én eddig úgy tudtam,ha bölcsődei ellátást igénybe veszitek,nem jár a gyes,de ez alapján a leírás alapján én úgy értelmezem,hogy ha napi 7 óránál kevesebb időt tölt a bölcsibe akkor jár.....de én szinte 100%-ig biztos vagyok benne,hogy a bölcsi kizáró tényező,hisz az állam utána fejkótát fizet az intézménynek.
2011. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt direkt írták így kínaiul? Miért nem lehet egyszer egyértelmű, és egyszerű magyar szavakkal megfogalmazni az ilyeneket??? Tiszta pipa lettem!

Amúgy engem is érdekelne, hogy van ez most?

2011. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nemcsak én nem értem a szöveget.
2011. ápr. 30. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!