Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hónapos baba napi étrendje,...

7hónapos baba napi étrendje, nálatok hogy néz ki? (Persze aki nem anyatejes és megkezdte a hozzátáplálást már) Mikor lehet kicsit változatosabbá tenni, pl. tojás sárgája, sajt, túró, joghurt és ezeket milyen formában, milyen fajtát lehet adni majd?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém most 8 hónapos de mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást tápszeres volt és még most is az.2x eszik tápszert este és hajnalban aztán reggeli vajas kenyér vagy gyümölcs,tejpép joghurt.aztán az ebéd amit mi eszünk de neki kiszedek elötte egy adagot mielött befüszerezem magunknak.pl ma rizses hús lesz.délután gyümölcs aztán uzsira megint a korának megfelelö bébidesszert.a sajtot majd most akarom neki bevezetni meg a túrot de azt még nem találtam ki hogy hogyan.
2011. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

16-án lesz 7 hónapos

-reggel 7-fél8 között ébred, tisztába teszem, megszoptatom, utána készítek magamnak reggelit, amiből ő is kap kicsit kb 8 körül(vajas kenyér párizsival, sajttal, kőrözöttel, májkrémmel, lehet durva, de már bundás kenyeret is adtam neki, nagyon szerette:))Ezután kb 9- fél10 fele alszik fél órát

-10kor szopizik, utána fél11körül kap joghurtot, túrót.Kb délben megint alszik fél órát általában, de lehet hogy 1óra lesz belőle

-1körül szopizik, utána kap főzeléket, levest(brokkoli, répa, krumpli, ma tököt evett, a tarhonya levest meg a húslevest nagyon szereti:))Megint kb fél óra alvás 4és5 között

-fél5-5 körül gyümi:alma+banán+keksz

Ezután már nem szokott aludni

-7kor fürcsi, fél8kor szopizik, 8-fél9re már ágyban van.

Éjjel nem eszik már.5 és 6 között felkel általában, átveszem közénk, megkapja a cumiját és alszik tovább 7-fél8ig:)

2011. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Gondolom van már akkor foga a kicsidnek ha ilyesmiket eszik!Vajas kenyér stb.Nálunk fog még nincs szóval ezek kilőve,de az érdekelne hogy túrót és joghurtot milyet adsz neki illetve a túrót mivel mert a joghurtot gondolom lehet gyümivel ízesítni,mondjuk a túrót is...
2011. máj. 8. 08:19
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A lanyom 7,5 honapos es bar anyatejes azert leirom en is a napirendet. 2 foga van alul. Nalunk nem szentiras, hogy percre pontosan egyen vagy aludjon, o alakitotta ki a napirendjet.

Reggel 6-7 kozott kel, akkor szopizik, utanna tisztaba teszem, nedves torlokendovel attorolgetem a testet reggeli mosakvas gyanant, feloltoztetem. Utanna jatek van. 9 korul megehezik, akkor kap gyumolcsot kekszel, gabonapehellyel, altalaban pepesitem, de ha nem tul ehes, akkor darabosan kapja, hogy szokja a darabos kajat. Utanna ha megyunk valahova, akkor a kocsiba vagy a babakocsiban alszik fel-1 orat, vagy ha otthon maradunk, akkor jatszik es csak fel orat alszik fel 12kor. Ilyenkor en fozok. 12 korul ugyan azt kapja amit mi, en nem veszek ki neki fuszerezes elott, bar mi nem is fuszerezunk erosen. 2 korul alszik fel orat, neha 1et, vagy jatszik. 3 kor kap joghurtot, turot, turorudit vagy valami desszertet(tegnap palacsintat lekvar nelkul). 4 korul megint alszik fel orat, aztan jatek 6ig. Akkor kap tejpepet (Milupat). 7kor furdes es meg szopizik es alvas. Napkozben ritkan kap cicit, de nem is hianyzik neki. Az uvegebol nem fogyhat ki a tea vagy a viz, neha kap rizstejet is.

2011. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kisnita ***** válasza:
83%

Szia!

4,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást orvosi javaslatra mert elapadt a tejem, 5 hónapos korától tápszert kapott mert a fagyasztott anyatej is elfogyott.

Joghurtot 7 hónapos korában már kapott, sajtot 8 hónaposan kezdtem el adni neki és a tojássárgáját is. Neki már 6 foga volt 8 hónapos korában úgyhogy valamennyire tudott rágni, kicsit darabosabb kaját is evett már. A joghurtból először natúrral próbálkozz úgy is lehet, hogy pépesítesz neki gyümölcsöt és azt belekevered pl: barack. A túrót adhatod édesen is neki tápszerrel keverve vagy egy kis gyümölccsel. Én 8 hónaposan kezdtem el adni neki tésztaféléket is és ilyenkor már evett túrós tésztát is. A tésztát, a túrót meg a tejfölt (esetleg natúr joghurtot) összemixeled ha nagyon darabos lesz egy pici vizet is adhatsz hozzá, hogy pépesebb legyen ha még nem tud darabosat enni. Én pici sót is tettem neki bele. Ugyan ezt meg lehet csinálni a sajtos-tejfölös tésztával is.

2011. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kisnita ***** válasza:
A tojássárgája lemaradt. :) Azt úgy kapott először, hogy rántottát sütöttem neki belőle. Lehet bele sajtot is tenni. Nagyon szerette az enyém.
2011. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

tegnap 21:29 vagyok.Nincs még foga, az ínyével szépen rág!Én eleve nem turmixolta, csak villával törtem, így hozzászokott a darabosabb textúrához.Mikor már gond nélkül ette a darabosabb dolgokat(ez kb 2 hét volt) akkor picike falat vajas kenyeret adtam neki.Ez ugye egyből mállik a szájában, de mivel tudta mit kell csinálni, így nem volt gond.

Túrót lehet sósan, édesen is.Édesen tehetsz bele kis almát,lágyíthatod joghurttal, hogy ne legyen olyan tömény.Esetleg ha majd adsz neki kenyeret, akkor kis kenyérrel is adhatod.

Sósan tejföllel összekevered, esetleg pici kaporral.

itt vannak jó tippek:

[link]

2011. máj. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Úristen!Azt kapja, amit ti??Akkor én le vagyok maradva?Viccen kívül ( egy kicsit azért ledöbbentem), mi még nagyon nem tartunk itt.Igaz, felmerült tejérzékenység gyanúja, úgyhogy orvosi utasításig még tejpépet se kaphat, pedig az a kedvence.Most jön az első fogacska, kint van a csücske, de ha lenne 4-5 foga, akkor se adnék neki sajtot, vagy vajas kenyeret.A múltkor maradt a főzelékében néhány aprócska darab, öklendezett tőle.Most komolyan, a ti babátok rág is azzal a néhány fogával?Bocs, de ez nekem egy kicsit fura, de hát nem mindenki ilyen óvatos, mint én.Ő reggel szopizik, aztán 3 óra múlva kap tápszert, és egy kevés gyümölcsöt vagy főzeléket.Dél körül főzelék ( ma krumplit főztem répával és csirkemellel, és folyékonyra turmixoltam össze), és tápszer.Délután tápszer, és egy kis gyümölcs keksszel vagy babapiskótával.Fürdetés után tápszer+szoptatás.Nagyon lecsökkent a szoptatások száma, mióta tápszerrel pótolnom kell a kevés tejemet. Egyrészt jóllakik mással, másrészt könnyebben jön üvegből.

Kérdezd a védőnőt, hogy mikortól adhatsz tejterméket!Én nem sietek ezzel a hozzátáplálással.Nem sietek sehová, még foga sincs, hogy adjak neki sajtot??A picinek lesz még egy pár évtizede, hogy mindent egyen, minek kapkodni?Különben is, a legtöbb ételt egy éves korától kaphatja.

2011. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolso!

Nem irtad mennyi idos a babad, de ha 7-8 honapos, akkor azert fontos most hozzaszoktatni az uj izekhez es az etel allaganak valtozasahoz, mert kesobb nehezebben fogja elfogadni. Persze mindenki maga donti el, hogy mit mikor es hogy a gyerekkel kapcsolatban. Ma pl talalkoztam egy 2 eves es egy 7 honapos baba anyukajaval. Mind a ketto csak szopik, es csodalkozik, hogy allandoan ehesek.

2011. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
7 és fél hónapos, és 4 és fél hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, mert keveseket hízott.A krumpli és a hús mindennapos, ami azért elég tápláló.De kapott már csirkemájat, és a létező összes zöldséget, gyümölcsöt kóstoltattam vele.Még csak most kezdem bevezetni a lisztes dolgokat.Ha 6 hónaposan kezdtem volna, még itt sem tartanék.Szegénykémnek még nem bújt ki teljesen az első foga sem.Egyértelmű, hogy nem adok neki darabosat! Majd olyan egy éves kora körül, amikor már tudja, hogy a fogai rágásra jók, egyébként is elöl jönnek, örlő fogak nem tudom mikor lesznek.Szerintem el is hányná magát, ha darabkákat kapna.Hiszen hogyan is rágná el szegénykém? Szerintem így is nagyon jól haladunk, hogy nem adok neki rizses húst, rakott krumplit, narancsos kacsát, meg pacalpörköltet...:))
2011. máj. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!