Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos tápszeres babátok...

10 hónapos tápszeres babátok hányszor eszik egy nap, mit és mennyit? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Leírnátok nekem a napotokat? Az én lányom nagyon rossz evő. Glutén és tejtartalmú dolgokat még nem kaphat mert volt allergiás a családban. Reggelire 160 ml tápi, 11-kor eddig 190 gr gyümit evett, vagy gyümi és babajoghurt de tegnaptól 190 gr főzeléket kap. Kettőkor 150-160 ml tejpép vagy rizspép, ötkor főzelék 190 gr és utána még gyümis túrókrém vagy sima gyümi, este nyolckor Sinlac 160 ml.

Már 8 hós kora óta ennyit eszik vagy ennyit sem. Mit csinálok rosszul? Hogyan adjak neki többet és változatosabban. Az én főztömből csak nagyon kevés dolgot eszik meg, ezért többnyire üveges bébiételt kap. Nem sovány és nem kövér de aggódom mert telik az idő és ő egy helyben topog az evéssel. A darabosat is csak pár hete fogadja el de még most is van hogy fuldoklik. Amúgy már lépked a bútorok mellett és nincs lemaradva semmiben. Mit tanácsoltok?


2009. márc. 9. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

hááát szerintem ne legyél kétségbeesve:))

eszik az a gyerek rendesen:))

max tápszerből eszik keveset, abból azért befalhatná majdnem a dupláját, de a sziálrd kajái teljesen renben vannak. sőt!!

a fiam a jövő héten lesz 10 hós, így eszik:

reggel: 270 tápszer

10órai 120 gyümi (enne többet is, acsak akkor nem kell az ebéd)

ebéd 220 főzi

uzsi 150 mili vízből jó sűrű tejpép

vacsi 270 tápszer.

ő is csak üvegeset eszi, amit én főzök, azt nem eszi meg:O)

2009. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletes, nem kéne, hogy ennél többet egyen.

Tudja a baba hidd el, hogy mennyit kell ennie! Nem kell tukmálni, csak megutáltatod vele az evést és megundorodik.

Amúgy a joghurt és a túrókrém is tejtermék, erre figyelj!

(én is allergiás-asztmás vagyok, nem adok a babának semmi tejterméket)

2009. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok. Nem adok neki mást a babajoghurton kívül. Állítólag azt eheti. De akkor miért nem hízik a lányom. Igaz hogy nagyon mozgékony de egy hónap alatt 30-40 dkg-t hízott. Ami szerintem kevés. 3540 Kg-val és 56 cm-el született és most10,5 hónaposan 8500 Kg és 74 cm. Akkor ne aggódjak? A tápiból ha már megeszik 200 ml akkor ünnepnap van. Az életben nem evett még meg annál többet. És igen tukmálni nem tukmálom. Ezért is gondoltam hogy bevezetem a napi 2x főzelék evést. Mert az talán hízlalóbb, táplálóbb. Vagy ne csináljam így? Volt olyan hogy egy hétig sem evett tápit. Úgyhogy örülök ha ezt megeszi. Már színte az összes tápit kipróbáltuk de ennyi a max. amit megeszik belőle. Ja és a túrókrémes gyümi is üveges babakaja. Nem tudom mit adjak neki. Ezektől eddig szerencsére még nem volt semmi baja. És mindent egy-két hónappal később adok így is neki, mint ahogy lehetne, mert azt vallom, hogy ha később kap valami újat a baba abból nem lehet akkora baj, mintha túl korán. Várok még véleményeket. Nektek pedig köszönöm szépen.
2009. márc. 9. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tökéletes. Az enyém is ennyit eszik, ő tápiból azért megeszik 200 ml-t de van hogy nem fogy el. Mi is 10 hósak vgyunk és így eszünk: reggel tápi, délelőtt egy üveg gyümi, délben egy üveg főzi, három körül egy joghurt, öt körül főzi, ami már csak 150 g este tápi. Szerintem láthatod, hogy az én lánykám még kevesebbet is eszik a tiédnél, mert ugye a délutáni joghurt, (ami nektek a tejpép) az csak 125 g, és este egy egész adag főzi sem fogy el. Szóval ne aggódj. Az én lányom a múlt hónapban kemény 16 dkg-ot hízott. Ennek ellenére mosolygós, vidám kiscsaj, aki meg nem áll egy percre sem egész nap.

Ja és anyum azt monda, hogy jéé milyen jó evő! :))

2009. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja de aranyos vagy. Köszönöm a megnyugtató szavakat. Akkor nekik ennyi elég ezek szerint. Ő is mosolybaba:) Én csak így hívom. Az a baj, hogy nekem nincsa anyukám meg senki aki egy kicsit tudna tanácsokat adni vagy kontrollálni a dolgaimat és így nagyon nehéz a dolgom. De ti mindíg megnyugtattok. Minden jót nektek.
2009. márc. 9. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:
pont jó súlyban van a babád...ne a "nagy" babákhoz hasonlisd...tök jó h bevezetted a 2 főzit...de az egyik mindig husos főzi legyen....és az tápláló...és minden maradjon igy..nem minden hónapban hiznak sokat a babák a lényeg h ne fogyjon az ideális hizás havi 40-50dkg...
2009. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen az egyik főzije husos a másik meg nem vagy csak néha. Ma 160 tápit evett reggel, majd 4 hónaposoknak való sütőtökpürét burgonyával és negyed üveg túrókrémes gyümi desszertet, kettőkor kapja a rizspépet és ötkor a húsos sonkás vegyeszöldség főzit. Esete meg majd a Sinlac-ot. Köszönöm neked is. Most már nyugodt vagyok, hogy jól eszik, csak tudjátok itt is mindíg azt olvasom, hogy már négy hónaposan többet eszik a babája mint nekem 10 hónaposan és már a súlyban is túlszárnyalják a lányomat négy-öt hónaposan. Ilnyenkor jön az elbizonytalanodás. És mindíg a tápis babákra mondják hogy túltápláltak, nagyfejűek stb.. Én ezt a lányomon szerencsére soha nem tapasztaltam. Köszi neked is.
2009. márc. 9. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!