Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol biztonságosabb bekötni a...

Hol biztonságosabb bekötni a gyerekülést hátul? Középen szabad?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy középen jobb - gondolom oldalsó ütközés esetén, de frontálisnál nem hinném. Már ha lehet ezt így mérlegelni egyáltalán.

Mondjuk onnan biztos jobban kilátni, ha másért nem, ezért jó lehet.


2011. máj. 6. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Én ugy tudom nem lehet középre bekötni az ülést.nekünk az anyósülés mögött ül a picuri.
2011. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a vezetőűlés mögött van. Én is azt hittem, hogy az anyósűlés mögött a legbiztonságosabb, de a férjem elmagyarázta, hogy egy esetleges ütközésnél (Isten őrizz) az autót vezető személy reflexből úgy rántja a kormányt, hogy saját magát védje. Én is úgy tudom, hogy középre nem lehet.
2011. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindketten rosszul tudjátok. Középen a legbiztonságosabb, az oldalirányú ütközésere is gondolni kell.


Egyébként hátul bárhová be lehet kötni a gyerekülést, ahol van biztonsági öv.

2011. máj. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

17:07-es vagyok.

Azt valóban rosszul tudtam eddig, hogy középre nem lehet bekötni. A kimutatások szerint a legtöbben az anyósűlésen űlők halnak meg, utána a vezetőűlésen, hátul középen, hátul jobb oldalon és legkevesebben hátul bal oldalon. Egy esetleges nagy erejű oldalirányú ütközésnél nyaktörés a legvalószínűbb, a fej saját súlya miatt. Többek közt ezért is van a gyerekülésben a fejvédő. Félre ne értse senki, nem akarok vitatkozni, távol álljon tőlem! Csak én így tudom.

2011. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én úgy tudtam hogy csak hárompontos biztonsági övvel lehet bekötni a gyerekülést.És középen nem az van.

2011. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van amelyik kocsiban középen is 3 pontos a biztonsági öv, a gyerekülést csak oda lehet bekötni ahol 3 pontos biztonsági öv van.
2011. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekünk 3 pontos övünk van középen, ezért is kérdeztem.
2011. máj. 7. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!