Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ronthattam el? 22 hónapos...

Mit ronthattam el? 22 hónapos kisfiam még semmit sem mond?

Figyelt kérdés

Már teljesen el vagyok szomorodva,egyszerűen nem hajlandó beszélni.Óvónő vagyok,ha nem dolgozom és vele vagyok,be nem áll a szám.Megy a mondóka,ének mese minden,és mégsem hajlandó megszólalni.hallása tökéletes,mindent megért és megértet,de nem beszél:((((

Szerintetek lehet ez érzelmi ok miatt is?1,5 éves volt mikor visszamentem dolgozni,de elég "tagadóan" éli meg.


2011. máj. 10. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Pár hónap múva többet fog beszélni mint a vele egykorúak:)

Ne izguj

2011. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ne izgulj! Majd beszél!

Óvónőként tudnod kéne, hogy van olyan gyerek aki még 3 évesen sem beszél.

2011. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam ,ő sem beszél ! Azt mondta a doki nyugodjak meg lustábbak mint a lányok !
2011. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 20 hónapos és semmit nem mond,az apa mama,baba,papa,ama,és a kaka is többnyire csak ka .Én is sokszor elkeseredem,mert a saját baba nyelvén sokat halandzsázik de ennyi.Majd beszél azt mondta a doki.de hallottam olyan gyerekről is aki 4 éves koráig meg sem szólalt aztán egyik napról a másikra be sem állt a szája.
2011. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha hajlik a kommunikációra (érti amit mondasz és megpróbálja megértetni magát) abszolút ne aggódj. Nem egy ismerősöm fiai 3 éves korukban kezdtek el beszélni. Nekem is fiam van, 19 hós, alig mond vmit, de van egy rakat jele, babajel, amit használ (kb 40), és mond kb 10-15 "szót" (gágá, vauvau stb)

Egyelőre az van, h nekem kopik el a hangom estig, mert mindent de mindent 100* el kell mondani neki, amire mutat :) de egyszer csak elkezdi mondani is :)

2011. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat,tényleg tisztában vagyok vele,hogy ráér még,de azért aggaszt egy kicsit a dolog,hisz hozzánk hasonló korú gyerekek már jól beszélnek.De várunk és sokat sokat beszélgetünk addig neki:)))
2011. máj. 10. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Néha arra gondolok, hogy a szülő túl sokat beszél, szóhoz sem hagyja jutni a gyerekét. Próbáld ki, hogy nem beszélsz annyit helyette és akkor hátha kedve lesz beszélni. most arra gondolok, hogy ha pl mindig te eteted a gyerekedet és soha nem adsz kanalat a kezébe akkor hogyan tanuljon meg önállóan enni?adj neki teret! :-)
2011. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ó,azért van Ő is hagyva 2beszélni",vagyis a lehetőség adott lenne számára is,sőt szoktam direkt nem érteni a mutogatásait,hogy nevezze meg mit kér,de esze ágába sincs:(((

Egyébként nem hiszem,hogy gond lenne vele,csak ő ilyen későn beszélő típus lesz szerintem....vagyis remélem....

2011. máj. 11. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!