Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Refluxos babak anyukai...

SOS! Refluxos babak anyukai tudnatok nekem segiteni?

Figyelt kérdés
14 hetes kiffiam reflux gyanus. Eddig meg csak a gyerekorvos latta, o diagnosztizalta, es igaza lehet, mert minden tunete arra utal. Viszont a dokino szerint 6 honapos kor alatt ezt nem lehet kezelni, nincs ra gyogyszer es a megoldas szerinte ez a bajlodas (mert nagyon nehezen eszik a babam). Azt mondta ha jovo hetig nem valtozik vagy romlik a helyzet elkuld alaposabb kivizsgalasra, ami a gyomortukrozes lenne, korhazi korulmenyekkel, szondaval a torkaban, altatasban (borzalmas) de ha ki is derul hogy valoban az a baja akkor sincs mit tenni csak varni mig kinovi, vagy mig eleri a 6 hot hogy adni lehessen azt a gyogyszert amirol o tud. Forumokon olvastam tobb olyan anyuka tortenetet akinek a babaja ugyanettol szenved es kaptak gyogyszert amitol jobb lett. Romaniaban elunk, lehet itt tenyleg nem ismerik a gyogyszert de mennenk Magyarorszagra, csak azt nem tudom hova, kihez? ha tudnatok ajanlani egy jo orvost, akihez lehtne menni hogy megvizsgalja kerlek irjatok meg, elmennenk akar Budapestre is, ott tuti van valaki. A babam nem nagyon eszik 1 hete es nem varnam meg mig elkezd fogyni...Koszi a segitseget
2011. máj. 13. 07:59
 1/8 A kérdező kommentje:
csak anyatejet kapott eddig!es meg mindig...
2011. máj. 13. 08:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam annak idején antireflux tápszert kapott. De úgy tudom, hogy az anyatejeseknek is van valami sűrítő. Talán Nutriton a neve, de sajnos nem tudom, hogy azt, hogy kell használni. Nekünk a háziorvos írta fel a tápszert. Azt sajnos nem tudom, hogy kihez mehetnél itt.
2011. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszer tuti, hogy van rá, de sajnos nem tudom a nevét!

Unoka tesómnak a kislánya is refluxos és kap rá gyógyszert pedig még csak kb 8 hetes!

Sajnos nem tudom, hogy kihez hordják, de azt tudom, hogy Szegeden a klinikára visszik!

2011. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Tényleg a nutrilont is kapja unokatesóm babája! Sőt azt az én lányom is kapta, mert bukós volt! Mondjuk az én lányom tápszeres volt, mert nem tudtam szoptatni! Mi a tápszerébe kevertük, 1 adagoló kanállal, de lehet gélt is csinálni belőle és akkor kiskanállal adod be neki! Ez tényleg nagyon jó!

2011. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hülyeség, hogy nincs rá gyógyszr!!!!

van antireflux tápszer, sűrítő(Nutriton) és a Gastrotuss nevű szirup, amit evés után kell beadni nekik. meg van még egy vényköteles gyógyszer, aminek nem jut eszébe a neve, de van.

az én babámat már 6 hetes korától kezelték ezekkel a dolgokkal...

2011. máj. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem keress fel egy másik dokit!

Kislányom Nutriton sűrítőt kapott, és bár nem múlt el a reflux, de enyhített rajta és máris jobb lett a helyzet!

Kislányom már el is kezdett fogyni a reflux miatt, és az a doki, akihez jártunk nem akart adni neki semmit sem, meg megkaptam, hogy majd kinövi...hát persze...én meg agyon aggódtam magam, hiszen már fogyott is szegénykém! Ekkor mentem el végül egy másik dokihoz, aki azt mondta, hogy először adjam a Nutritont neki, és ha az nem segít, akkor igenis van más megoldás és nem kell egyből gyomortükrözésre menni.

Ha nagy gáz van, akkor Bp-en a Heim Pál Gyermekkórházba gyertek, velünk nagyon rendesek voltak!

2011. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia,az én fiam is refluxos volt sugárban jött ki belőle minden két három hetes korától kezdve,mi is kaptunk sűrű tejbegrízhez hasonló tápszert,és igen kaptunk rá valamilyen szirupot is ami nagyon jó volt de sajnos a nevére én sem emlékszem mert már kilenc éves a fiam.Az én fiamnak ultrahanggal nézték meg a kis gyomrát nem tükrözéssel.
2011. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányomnak 3 hónapos korában írták fel a Losec nevű gyógyszert, mi a Debreceni Gyermekklinikára járunk vele a gasztroenterológiára. Még mindig szedi, pedig már 11 hónapos. Júniusban kontroll, remélem már nem kell szednie. Pedig nála nem súlyos a helyzet, nem találtak kórosat a gyomor UH-n, csak sokat bukott (ez már azóta szinte teljesen megszűnt).
2011. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!