Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Vertétek"már el utcán a...

"Vertétek"már el utcán a gyereketeket? Nem szóltak-magyaráztak emiatt idegenek? (vénasszonyok pl)

Figyelt kérdés
nem olyan verésről beszélek,mielőtt félreértené valaki...hanem pl mikor nagyon hisztizett,és rácsaptatok a fenekére-kezére...stb,ilyesmire gondolok.És ahol látták is,szólt-e már nektek valaki hogy "miért vered-bántod azt a gyereket" pl?
2011. máj. 13. 23:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Otthon se ütök rá, nemhogy az utcán. :( Ha hisztizik, hadd hisztizzen, majd abbahagyja.
2011. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%

"Ha hisztizik, hadd hisztizzen, majd abbahagyja."


Pfff, ezért a felsogásért lesznek olyanok a mai kölykök amilyenek... "Ha azt akarja csinálni hagy csinálja".....


Nem vagyok híve a gyerekverésnek, de azért 1-2 atyai pofon mindenhol elkél... Engem se vertek a szüleim agyba-főbe de tudtam hogy ha kaptam megérdemeltem.

Jah, és nem hisztiztem csak úgy mondván majd abbahagyja.

Pfffff....

2011. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mint az elozo is, en sem vernek ra itthon sem es az utcan sem.
2011. máj. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de nem kell megutni egy gyereket. Engem soha nem vertek meg a szuleim, pofont sem kaptam.

Egy ismeros pszihiater mondta nekem, hogy mennyi hibat elkovetnek a szulok a neveles soran es a veres az egyik legnagyobb. Felelossegteljesen kell hozzaallni es igen is szakirodalmat kell olvasni gyereknevelesbol.

2011. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem testi fenyítéssel oldjuk meg a hisztis dolgokat, hanem azzal, hogy leereszkedem hozzá, a szemébe nézek és nyugodt, de határozott hangon elmagyarázom a helyzetet. Ez nála egy nem várt reakció, hiszen a hiszti provokálásra utal és túlzott figyelemfelkeltésre, így mivel én nem emeltem meg a hangomat, nem akadtam ki, nem emeltem rá kezet, nem lettem ideges, ő is megnyugszik és megérti amit mondok.
2011. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

soha nem ütöm meg se itthon, se utcán!

egyébként hisztiért végképp nem ütném meg, a hisztit nem rá figyeléssel lehet kezelni, nem veréssel. én otthagyom a porontyomat ha hisztizik, egy pillanat alatt befejezi a hisztizést és rohan hozzá. nem is hisztis :)


a második válaszoló nagyon rosszul gondolja!

2011. máj. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
tudtam hogy félre fogják érteni...direkt irtam is hogy nem OLYAN VERÉSRE gondoltam...És nem azért tettem fel a kérdést,mert én VEREM a gyerekem,pláne az utcán....de igen,én csaptam már rá a fenekére,és nem lilára vertem...azzal meg nem értek egyet hogy hagyjuk hisztizni,majd abbahagyja...nem azt mondom hogy amint elkezd hisztizni máris odacsapok,de ha már 1órája azt csinálja,és csak azért is,akkor igen...azt meg végképp nem mondja nekem senki hogy 1x nem csapott rá a kezére vagy a fenekére a gyerekének...mert az hazudik.
2011. máj. 13. 23:37
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Én múlthéten rávertem a fenekére az utcán mert rászóltam hogy ne szaladjon messzire a babkocsitól és kiszaladt az útra.Még szerencse hogy nem jött autó.Majd szívinfarktust kaptam.Igenis rácsaptam a fenekére.

Én se szoktam ostorozni a gyereket.De van egy határ.

2011. máj. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

Utcán még nem tettem ilyet de még nem is volt ilyen helyzetünk de pl itthon a kezére már igen, pl mikor rászóltam hogy ne szaggassa a függönyt, mosolygott rám és annál jobban csinálta gondolom csak az állította volna meg ha ráesik, de persze ezt nem vártam meg elhoztam onnan 3x-4x, de nem értette mit akarok.


Nem értek egyet a majd abba hagyja felfogással de nem vagyunk egyformák, persze vannak esetek mikor tényleg jobb azt meg várni hogy abba hagyja de nem minden esetben mint pl nem minden esetben "kell" ráütni mondjuk a kezére sem. Nagyon ritkán fordul elő nálunk is de elő fordul és nem hiszem el aki azt írja vele sose fordult elő.

2011. máj. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Engem se vertek, de anyám rámcsapott néha-néha, már felnőtt diplomás nő voltam és akkor is előfordult. Nem jut eszembe egyetlen olyan eset sem, ami "hasznos" lett volna. Nem tanultam belőle, csak annyit, hogy "tehetetlen, elveszett, vagyok". Mindig meg akart törni. És bevallom sikerült is neki. Mindent megtett a gyermekeiért, de fő szempont a "dicsőség" volt. Félek, hogy én is olyan leszek. Érzek rá ingerenciát, és szégyenkezem miatta.
2011. máj. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!