Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol vásároltok a babátoknak...

Hol vásároltok a babátoknak ételeket? Hol a legolcsóbb? Mik a kedvencek? Receptek főzihez?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a zöldség, gyümölcs, babajoghurt, tejpépekre, esetleg bébiételek. Kisfiam 7hónapos 4hósan kezdtük a hozzátápit elég sok mindent eszik már. Szoktun járni auchan, tesco, dm-be de pont mikor megyünk alig van választék. Pl tegnap is voltama dmbe és 2fajta tejpép volt. Soha sehol nemláttam még pl csokisat, kekszes- piskótásat stb stb persze korának megfelelőeket de a tájékoztatókba amiket még a korházba kaptunk rengeteg féle van. Zöldséget, gyümit piacon veszitek? És még miket szoktatok venni hogy egészséges, változatos ételeket egyenek a babáitok? Most szeretnék elekezdeni főzni is neki jól jönne pár recept is.

Köszönöm!


2011. máj. 14. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Mi mondjuk csak 1-2hónapja kezdtük a hozzátáplálást, úgyhogy még kekszet, meg piskótát nem eszik. A zöldséget/gyümölcsöt a piacon veszem, a húst a hentesnél (Szintén a piacon) Főzök neki, annyit hogy másnapra is jusson. A többi még anyatejci (8hós kislány anyukája)
2011. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

müller van nálatok?ott nagyon nagy a választék tejpépekből,tápszerből babyételből,és olcsóbb is.

zöldséget,gyümölcsöt a piacon vettem neki még akkor,mikor külün főztem,húst hentesnél szintén piacon.

én olyan kajákat csináltam,mint a bébiétel,azokat koppintottam le,mármint a variációkat.pl paradicsomos krumpli hallal,csirke,gesztenye,alma,brokkoli,krumpli,csirke stb.és mindig két napra főztem

2011. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ált gyógyszertárba is árulnak tejpépet,talán ott nagyobb a választék!Kisfiam imádta a kekszeset :) !

Zöldség,gyümi piac,vagy kisebb zöldségbolt,semmiféleképpen se nagyáruház-ott ált a gyorsan érlelt vacakok vannak.Míg csak kezdő hozzzátáplált volt akkor a piacon az idősebb nénikéktől vettem neki,az tuti jó!Husi hentestől,szintén ne Tesco,stb.

Főzés:én is lestem a bébikajás variációkat és azokat főztem össze.Pl:krumpli,répa-megpucolod,jól megmosod,picire-egyformára összevágod,picike vízben felteszed,fedő alatt párolod,elzárod,fedő alatt még sokat puhul-így több vitamin marad benne-összeturmix és mehet is befele.Én így csináltam neki minden kajáját,csak más zöldség összeállításban.Idővel pici zöldfűszer is mehet majd hozzá,mindig könnyebb lesz,mert minnél többfélét ehet annál egyszerűbb neki készíteni!

2011. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam nagyon igényelte a figyelmemet, főzni gyakorlatilag nem engedett, úgyhogy maradt a vásárlás. Figyeltem az akciókat, de általában a Müllerben vettem meg a bébiételeket. Már nem emlékszem a nevére, valami A betűs üveges bébiétel nagyon jó áron volt. A tejpépeket nem ette meg a beste kölök.

Szerencsére akkor még nem volt válogatós, így könnyebb volt neki a változatos étrendet kialakítani.

2011. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó nem nestle alete volt?
2011. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szép estét mindenkinek!
2011. máj. 14. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!