Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, ha 2...

Mi a véleményetek arról, ha 2 hós baba napközben kézben vagy csak pihenőszékben alszik el?

Figyelt kérdés
A székből nem teszem át az ágyába, kézből igen. Nem nagy alvós napközben egyébként. Anyósom szerint már el van kényeztetve, kiváncsi vagyok, mások is így gondolják-e.
2011. máj. 15. 17:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam onnantól hogy hazahoztuk a kórházból ölbebaba volt.Ami azt jelenti,hogy szinte sose volt letéve.3 hónapos koráig állandóan ölbe volt.

Én naphosszat szoptattam.Cicin aludt el.Bár én csak az első 5-6 hétbe aludtam vele egy szobába,de utána én kiköltöztem a nagyszobába mert allergiás vagyok meg asztmás és általában este jöttek rám a rohamok, és mindig felébredt rá a kicsi, tehát nekem költözni kellett.

Hónapokig mi is szenvedtünk az esti altatással.Órákig tartó ringatás meg minden, és egyszer csak egyik napról a másikra 1 éves kora körül úgy döntött,hogy ő egyedül alszik mostmár.Ez ment is vagy 6 hónapig.Azóta viszont este csak az apja mellett tud elaludni, viszont ha megébred éjszak akkor csak én kellek neki.És akkor már itt alszik mellettem a nagyszobába a nagyágyon.Már jó ideje nem ringatom nem is bírnám el.:)

Már 2 éves és este csak az apjával alszik el.

Napközbe meg akárhogy,akárhol,akármilyen pózba,elalszik ha fáradt.:)És semmilyen zaj nem zavarja.Nem úgy mint mikor kicsi volt, ez pisszenéstől felébredt akkoriban.

Engem soha nem érdekelt és mai napig sem érdekel,hogy ki mit gondol arról,hogy elkényeztetem a gyereket.Nekem mondjuk inkább a szoptatással volt nagyobb bajom a doktornő meg a védőnő mindig bántottak,hogy túletetem a gyereket.Kb 2 nap volt amikor működött az amit ők mondtak,hogy csak 3 óránként adjam a cicit a gyereket akkoris ha sír.Hát én két napig bírtam.Volt hogy félóránként cicire raktam.Én imádtam szoptatni a fiam és nem érdekelt ki mit mondott már utána.Úgy csináltam ahogy én jónak láttam.Sajnos csak 8 hónapig tudtam szoptatni.:(

2011. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, úgy látom, erről eléggé megoszlanak a vélemények, hol kezdődik az elkényeztetés. Én meg néha őrlődöm, de ahogy egyikünk megfogalmazta, végül én is mindig "szar" anya leszek, és felveszem. Maradok is azt hiszem, ilyen.
2011. máj. 16. 09:36
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem minden kisbaba egyforma. Van amelyiket könnyebb "szoktatni". Akinek ilyen gyereke van, az azt hiszi, hogy ő volt a szuper anyuka, és leszólja azt, akinek nem alszik a gyereke egyedül a kiságyban.

Senki sem azért altatja cicin, ölben, babakocsiban, stb. mert eleve ez volt az alapötlet!

A kisfiam hónapokon keresztül üvöltött este a kiságyban, amikor letettem, pedig csináltam, amit írtak. Állítólag 1 hét alatt rá lehetne szoktatni, hogy elaludjon egyedül. Nem lehetett rászoktatni. A férjem akarta mindenáron, én a végén azt mondtam, hogyha akar cicin aludni, hát legyen. Végül így altattam, 10 hónaposan magától leszokott róla.

2011. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is "szar" anya vagyok, most is az ölemben alszik a gyerek (2 hónapos), egy kézzel gépelek :)

Kinek is legyen jó, neked és a gyereknek, vagy a károgóknak? Én sokat dajkálom a babámat, érdekes, éjjel jól alszik a kiságyában, nappal jól elvan egyedül, mert tudja, hogy amikor kell, ott vagyok neki...basszus, minek vagyunk otthon, ha nem ezért?? A házimunkát is elvégzem mellette, ha sír nem dobok el mindent, de amint lehetőségem van rá, felkapom. Az vesse rám az első követ, aki soha nem kapta ölbe a gyerekét, ha sírt...

2011. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!