Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vittétek ki az újszülött...

Alinaaa kérdése:

Mikor vittétek ki az újszülött babátokat először? Nyári babákat?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg az udvarra csak kiskocsiba?
2011. máj. 19. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 hét múlva vittem utcára. Szerintem kertbe vagy teraszra,erkélyre hamarabb is ki lehet vinni,persze rövid időre és ha jó idő van.
2011. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oktoberi lanyomat kb. 4 hetesen vittem ki eloszor babakocsiban. Elotte termeszetesen fokozatosan szoktattam a kinti levegohoz. A januari fiamat kb.5 hetesen.

Nyari babanak nem gond, hiszen meleg van kint. Itt viszont arra ugyelj, hogy 11 utan mar ne nagyon legyel kint vele, illetve figyelj arra, hogy a babakocsiban meg melegebb van, mint kint. Sapikat adj a fejere. Tuzo napra ne tedd, de gondolom ezeket te is tudod. En kivinnem kb 2-3 hetesen is, de eloszor csak keveset.

2011. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én középső lányom július 21-én született, 5 napig voltunk kórházban. Augusztus 2-án már elsétáltunk egy szabadtéri rendezvényre.
2011. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

nekem januári és 3 naposan már sétáltunk :-)) és azóta is rendszeres a napi 2-3 óra séta bár most h jó az idő szinte egész nap kint vagyunk (lakótelepen lakunk)


de a nagyobbakkal sem ültem otthon hetekig mindegyikkel a kórház utáni másnap már mentünk ki sétálni (mindegyik téli gyerek .-))


a védőnőm és a doki is azt mondta hogy a levegőzés nem ártalmas még újszülött korban sem rendesen öltöztessem fel takarjam be és semmi baja nem lesz


nyári babánál max arra vigyázz h árnyékban legyen és naptejezd be rendesen és sokszor kínáld meg nehogy kiszáradjon de nem vízzel hanem anyatejjel akár óránként, nem baj ha akkor keveset "eszik"

de 35 fokban a legjobb nekik olyan mintha még mindig bent lennének a pocakban :-)

2011. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2 hetesen lehet már, először "rászellőztetsz", majs 5 perccel kezdve, napi 5 percekkel hosszabbítva vidd ki, mikor megvan a fél óra, óra, akkor utcára, babakocsival, eleinte csak a közelbe, aztán fokozatosan. :)
2011. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Hazajöttünk(november eleje) a kórházból és mentünk le sétálni. A kórházban is mondta nevetve a főorvos, hogy a 2-3 hetes karantént hagyjuk meg a félős első gyerekeseknek. Elsőt is egyhetesen vittem ki .
2011. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Január végi baba, 2 gyerekorvos tanácsára is, már a kórház utáni 2. napon kivittük, igaz, először csak 10 percre, de 1 hét után már 1 órát is sétáltunk vele.

Nem ártasz vele, ha minél hamarabb kiviszed, csak jót tesz neki a friss levegő! Csak nyáron figyelj oda a meleg miatt, minél gyakrabban tedd mellre, ha anyatejes.

2011. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nyári baba, 1 hetesen
2011. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
tavaly nyári baba,5 naposan,hazajöttünk a kórhásból és már mentünk is.2 hetesen más Tescozot:D
2011. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Már megijedtem az első válaszok ,, hallatán,,.

Azt hittem rosszul emlékszem, de az első fiamnál nekem is mondták, hogy másnap már kimehetek sétálni vele:)

Akkor most megnyugodtam, vigyázok a melegre és sokat kap inni:) Aztán meg kifogunk pár esős hideg napot és feleslegesen izgulok:)

2011. máj. 19. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!